Машински Факултет

Член од
30 ноември 2014
Мислења
117
Поени од реакции
58
Може да пишете ( може и во пп ) број од професор по математика. Не е битна локација.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Дали некој знае што прашања даваше Јован Гочев на претходниве испити по машински материјали 2 во јуни и август? Благодарам однапред.
 
Член од
17 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали некој знае што прашања даваше Јован Гочев на претходниве испити по машински материјали 2 во јуни и август? Благодарам однапред.
А дали знаеш колку и какви прашања даваше Гочев на испитот по Машински материјали 1??
 

Mar[C]k

Gunner
Член од
11 јули 2010
Мислења
103
Поени од реакции
14
Здраво да прашам дали некој знај да решава програми (задачи) по техничка механика како со се тежиште, греда и сл. Нека ми пише ке се договориме за понатаму :D
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
117
Поени од реакции
58
Знаете што дал/се паднало механика/статика на испит.?
Небитно кој професор
 
Член од
24 април 2014
Мислења
106
Поени од реакции
110
Член од
14 јануари 2016
Мислења
52
Поени од реакции
17
Мислење за Емилија Целакоска, Марјан Џидров, Иле Мирчески, Радмил Поленаковиќ и Бојан Р. Јовановски? (2 семестар).
 

Ler

Член од
19 август 2012
Мислења
33
Поени од реакции
9
Динамика и осцилации имав јас избрано, но професор беше Иван Мицковски, повеќе од 90% положија преку колоквиум. Сега Даме Коруноски ќе го држи предметот, ма да и тој е добар не верувам дека ке биде до толку лошо. За Основи на енергетика не би ти препорачал заради професорката (Ана Лазаревска), луда е жената. За основи на програмирање зависи од тебе дали имаш познавање, ако не ти лежи не го бирај.

Од другиве две избери сиТехнологија на брзи прототипови.... Минатата година Кочов беше во Мексико и предметот го немаше како изборен и мораше да го слушаме Машини за цикличен транспорт.Во НИКОЈ случај не го бирај цикличен! Премногу теорија има предметот и многу бара професорката а и самата незнае што сака.
 
Член од
24 април 2014
Мислења
106
Поени од реакции
110
Динамика и осцилации имав јас избрано, но професор беше Иван Мицковски, повеќе од 90% положија преку колоквиум. Сега Даме Коруноски ќе го држи предметот, ма да и тој е добар не верувам дека ке биде до толку лошо. За Основи на енергетика не би ти препорачал заради професорката (Ана Лазаревска), луда е жената. За основи на програмирање зависи од тебе дали имаш познавање, ако не ти лежи не го бирај.

Од другиве две избери сиТехнологија на брзи прототипови.... Минатата година Кочов беше во Мексико и предметот го немаше како изборен и мораше да го слушаме Машини за цикличен транспорт.Во НИКОЈ случај не го бирај цикличен! Премногу теорија има предметот и многу бара професорката а и самата незнае што сака.
фала многууу :D
 
Член од
17 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Знае ли некој дали е тешко да се одговараш усно кај проф.Алекса за повисока оценка?
 
Член од
8 март 2018
Мислења
8
Поени од реакции
1
Zdravo, mozhe li koj znae da mi kaze povekje informacii za smerot industriski dizajn?
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
10
Поени од реакции
3
Некој што решава задачи по хидраулични машини? Нека ми пише
 

Kajgana Shop

На врв Bottom