Машински Факултет

Член од
30 ноември 2014
Мислења
120
Поени од реакции
59
Може да пишете кога ќе има отворен ден?
Студира некој мехатроника овде?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.046
Има распоред за Јунска испитна сесија или еден е распоред за сите сесии?

т.е овој--> https://www.mf.edu.mk/sites/default/files/godisen raspored finalen 2017 в.3.pdf

Датумиве за пријавување ме бунат, ова од 18 до 26 мај ваљда за Јунска сесија пријавување е па ме интересира да не знае некој дали е овoj распоредот.
Пријавување (28.12.2016 - 11.01.2017)
Пријавување (18.05.2017 - 26.05.2017)
Пријавување(14.08.2016 - 03.09.2016)
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
Dali znae nekoj sto e potrebno za ispisuvanje i podiganje dokumenti od masinski? Dokumenti i takvi slicni raboti
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
120
Поени од реакции
59
Кој е образец А1 што може да се плати со смс? Дали се зима од факултетот?.
Благодарам
 
Член од
14 јануари 2016
Мислења
52
Поени од реакции
17
Кој е образец А1 што може да се плати со смс? Дали се зима од факултетот?.
Благодарам
Образецот се купува на факултетот и посебно треба да се уплати административна такса на уплатница или преку СМС. Патем, каде точно се наоѓа факултетов? На гугл мапа ми дава 2 згради една до друга, па ме интересира дали Машински е во иста зграда со ФЕИТ?
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
120
Поени од реакции
59
Образецот се купува на факултетот и посебно треба да се уплати административна такса на уплатница или преку СМС. Патем, каде точно се наоѓа факултетов? На гугл мапа ми дава 2 згради една до друга, па ме интересира дали Машински е во иста зграда со ФЕИТ?
Да. И машински и феит имаат простории во зградите.
Фала друже.
 
Член од
17 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво на сите..:) Јас се запишав на машинскиот факултет, односно смерот мехатроника но дали може некој нешто повеќе да ми каже за факултетот : како се професорите, каде треба повеќе да се фокусирам итн...
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Ме интересира за казнена сесија во септември, кога, како, колку се плаќа итн.
 

Ler

Член од
19 август 2012
Мислења
33
Поени од реакции
9
Здраво на сите..:) Јас се запишав на машинскиот факултет, односно смерот мехатроника но дали може некој нешто повеќе да ми каже за факултетот : како се професорите, каде треба повеќе да се фокусирам итн...
Нормално, треба да се фокусираш на учењето. Но, искрено, многу е побитно кои професори ќе ти се погодат. По ист предмет може кај некој да поминеш многу полесно, додека кај друг ќе треба да си ја оставиш душата од учење.Во септември, една недела пред да почнеме објавуваат кој професор на кој смер и по кој предмет (следи на страната на МФС) и тогаш може подетално да ти кажам.[DOUBLEPOST=1503427279][/DOUBLEPOST]
Ме интересира за казнена сесија во септември, кога, како, колку се плаќа итн.
Казнената сесија е после завршувањето на августовско-септемвриска сесија, што значи некаде после 4 септември. Во февруари беше 2000 денари, така да сигурно и сега ќе биде толку.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Нормално, треба да се фокусираш на учењето. Но, искрено, многу е побитно кои професори ќе ти се погодат. По ист предмет може кај некој да поминеш многу полесно, додека кај друг ќе треба да си ја оставиш душата од учење.Во септември, една недела пред да почнеме објавуваат кој професор на кој смер и по кој предмет (следи на страната на МФС) и тогаш може подетално да ти кажам.[DOUBLEPOST=1503427279][/DOUBLEPOST]
Казнената сесија е после завршувањето на августовско-септемвриска сесија, што значи некаде после 4 септември. Во февруари беше 2000 денари, така да сигурно и сега ќе биде толку.
А колку време пред почнување на казнената сесија, ќе бидат објавени датумите за полагање? И кога ќе можам да ги пријавам испитите? Благодарам однапред.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
И дополнително, од кога и до кога може да се запише зимскиот семестар?
 
Член од
17 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Нормално, треба да се фокусираш на учењето. Но, искрено, многу е побитно кои професори ќе ти се погодат. По ист предмет може кај некој да поминеш многу полесно, додека кај друг ќе треба да си ја оставиш душата од учење.Во септември, една недела пред да почнеме објавуваат кој професор на кој смер и по кој предмет (следи на страната на МФС) и тогаш може подетално да ти кажам.
Фала многу за одговорот! Значи и ти на машински си, а која година и кој смер ако може да ми кажеш?
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Другари, изборен во трет семестар што да бирам, моторни возила или производни системи? не знам што се учи по овие два. на коли баш и не сум некој фан и не се разбирам, а ни еден од овие 2 нема врска со мојот смер, па да поминам полесно. лани моторни предавал деканот Данев а произв Роберт Миновски. фала однапред
 

Ler

Член од
19 август 2012
Мислења
33
Поени од реакции
9
Другари, изборен во трет семестар што да бирам, моторни возила или производни системи? не знам што се учи по овие два. на коли баш и не сум некој фан и не се разбирам, а ни еден од овие 2 нема врска со мојот смер, па да поминам полесно. лани моторни предавал деканот Данев а произв Роберт Миновски. фала однапред
Техники на спојување нели можиш? Инаку од овие два сепак мислам дека производни системи.... моторни возилаа многу заглавуваа, тешко е, така кажуваа некои колеги што го имаа избрано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom