Машински Факултет

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Што планираш понатака да работиш, имаш ли некои планови?
Сеа за сеа неам стриктни планови , се шалтам од една у друга технологија постојано ...
ј2ме имам работено , asp.net , сега PHP у последно време (овие работи најмногу ги имам работено) ...
Али во секој случај целта ми е станам софтверски инженер. Да водам цел тим . Да не програмирам цел живот ... ќе видиме :)
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Доста незгоден беше овој предмет со овој професор, затоа добро потрудете се и сериозно спремајте го, а за задачи што паѓаат барајте стари тестови веројатно сличен тип на задачи ќе бидат.
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Доста незгоден беше овој предмет со овој професор, затоа добро потрудете се и сериозно спремајте го, а за задачи што паѓаат барајте стари тестови веројатно сличен тип на задачи ќе бидат.
Tипот е тотален лудак.....ми даде мене 300 задачи да решам за на дополнително кога ме повика ....од мојата мака изгледа издаде збирка со решени задачи.како и да е учете сериозно за кај лазета трајковски и секако не заборавете да му се молите на господ да ви помогне на испит кај тој лудак....
Толку од мене колеги машинци!!
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
uuuuu starsno ke bide kaj laze a :( go nemam polozeno sea za vo juni se ostram ali tesko ke bide uste kaj laze i kaj budalata mircevski imam neznam od koj prvo da pocna i da ucam:toe::toe:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
А дали знае некој која матура е потребна за на машински факултет на одделот за моторни возила ?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Mи треба нешто за кинетостатска анализа на лостови и механизми...
Има некој да ми даде?:)
 
Член од
4 јуни 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите!
Би сакала да Ве замолам доколку некој студира или има информции за постдипломски за подрачје индустриско инженерство и менаџмент на машински,да ми каже какви се условите, професорите перспективите и сл.
 
Член од
5 јуни 2010
Мислења
6
Поени од реакции
9
Здраво. Сакав да прашам дали некој знае дали со просек над 9.5 има некои придобивки освен стандардната стипендија над 8.0. Фала однапред.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
пошто планирам да се запишам на машински да прашам некој шо студира тамо....
на кој смер има најмалце физика? :)
 
T

Tetro

Гостин
пошто планирам да се запишам на машински да прашам некој шо студира тамо....
на кој смер има најмалце физика? :)
физика, нема.

























































има Статика, Кинематика, Динамика, Осцилации, Механизми, Јакост 1, Јакост 2,................................

а физика нема, ама ич
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
физика, нема.

























































има Статика, Кинематика, Динамика, Осцилации, Механизми, Јакост 1, Јакост 2,................................

а физика нема, ама ич

Хахахахаха.........не нема физика.........барем не под името физика.......зш....па вака..........земи ја физиката што ја имаш учено во средно.....разделија во најразлични области............зголеми ја комплесноста на материјалот за 10(0) пати.........и за на крај додади просторија со преку 150 студенти...........јас мислам дека требаш да бараш смер што има физика или попаметна опција факултет без комплексни равенки и пресметки..........:nesum:
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
пошто планирам да се запишам на машински да прашам некој шо студира тамо....
на кој смер има најмалце физика? :)
Дечко на машински факултет не можи да нема математика и физика. Динамика, осцилации, јакост на материјалите,механика, сето тоа ти е физика.
Ако имаш проблем со физиката не се запишувај на машински, моја препорака.
 
T

Tetro

Гостин
Дечко на машински факултет не можи да нема математика и физика. Динамика, осцилации, јакост на материјалите,механика, сето тоа ти е физика.
Ако имаш проблем со физиката не се запишувај на машински, моја препорака.
да, колешке. па и таа, механиката: се дели на

  • Статика
  • Кинематика
  • Динамика
  • Осцилации
  • Механизми
____и ако им текне уште ќе ја делат

--- надополнето ---

Хахахахаха.........не нема физика.........барем не под името физика.......зш....па вака..........земи ја физиката што ја имаш учено во средно.....разделија во најразлични области............зголеми ја комплесноста на материјалот за 10(0) пати.........и за на крај додади просторија со преку 150 студенти...........јас мислам дека требаш да бараш смер што има физика или попаметна опција факултет без комплексни равенки и пресметки..........:nesum:
можњ и на машински, од оние тригодишните. таму помалку предмети има, ама во глобала истото се учи.

:toe: нема бегање од физика и математика...
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
да, колешке. па и таа, механиката: се дели на


  • Статика
  • Кинематика
  • Динамика
  • Осцилации
  • Механизми

____и ако им текне уште ќе ја делат





Да, така е. Само јас тука мислев на предмети кои се учат(имиња на предметите), а не на областите од физиката. Јас како предмет механика во прва година учев кинаматика и статика.
Инаку добро знам за поделбата на механиката колега :)
 
T

Tetro

Гостин
Да, така е. Само јас тука мислев на предмети кои се учат(имиња на предметите), а не на областите од физиката. Јас како предмет механика во прва година учев кинаматика и статика.
Инаку добро знам за поделбата на механиката колега :)
еее, а кај нас се учат посебно сите делови :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom