Машини за сушење алишта

Член од
16 март 2019
Мислења
2.145
Поени од реакции
1.977
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.141
Поени од реакции
11.791
Па еве реновирање на кујната со нови плочки, кујнски работни маси, висачки елементи... Што треба друго???
Машина за сушење, односно сушара, е основна потреба денес. Напредни и еволуирај малку, и не се копкај за 400 евра. И јас бев ко тебе, денес животот не можам да си го замислам без овој апарат.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.745
Поени од реакции
2.346
Машина за сушење, односно сушара, е основна потреба денес. Напредни и еволуирај малку, и не се копкај за 400 евра. И јас бев ко тебе, денес животот не можам да си го замислам без овој апарат.
Ееее така е ама во нашава земја во денешно време десетици/стотици илјади луѓе не можат да издвојат 400 евра од буџетот ни за најбитни/најнеопходни работи, а не пак за машина за сушење алишта... Не дека не сакаат да имаат машина за сушење!!!... Ама сега едно е желба, а друго е можност...

А за некои луѓе кај нас што се 400 евра? Па во еден ден во кафана можат да ги потрошат...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.705
Поени од реакции
39.697
Од тоа дека е непотребно и џабе фрлање пари дојде до дека некои сакаат да купат, ама немаат.

Се кладам дека многу издвојуваат за други непотребни работи пример цигари, казина и кладилници, а за нешто што денешно време е основно за дома "немаат" и не им се дава 200 евра и сметаат дека е џабе.
Цигарите ги пишав дека за некои навистина е луксуз, но пак на нив трошат и 1/3 од плата.
 

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.181
Поени од реакции
16.335
Здраво. Имаме машина за сушење на Беко и сум ПРЕЗАДОВОЛНА алиштата се меки не сакаат пеглање но нешто ме буни а тоа е што алиштата откако ке ги извадам не мирисаат на омекшивач воопшто има ли начин како да го зачувам мирисот на омекшивач
Не е препорачано алишта кои се перени со омекнувач да се сушат во сушара колку што знам.
Автоматски споено мислење:

Машина за сушење, односно сушара, е основна потреба денес. Напредни и еволуирај малку, и не се копкај за 400 евра. И јас бев ко тебе, денес животот не можам да си го замислам без овој апарат.
Токму така. Ако си немал нема да ти недостига ама па ако купиш ќе се чудиш, како си поминал досега без. Посебно на зима големо олеснување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom