Мачки (општи дискусии)

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.568
Поени од реакции
81.074
Мојов пак воопшто не повраќа, се што влегло низ уста не излага, и храна, и влакна, и глисти... нема назад, само се гои говедото :kajgana: Никогаш не му се десило да исповрати hair balls.
 
Член од
6 ноември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo..cuvam ulicno mace , samo si dojde na vrata pred tri godini..se bese ok do pred nekoj den se dodeka ne go primetiv deka go lize peskirceto kade sto si spie, potoa laminatot...mnogu slabo jade(skoro ic) , premnogu e omalaksan sto i odvaj se dzvizi i nuzda pocna niz soba da vrsi...na vet bi imala moznost za 2 3 dena duri da go odnesam... bidejki samo si dojde na vrata ne znam kolku e staro, pa se tesam deka mozebi od starost se odnesuva vaka...iskustvo nekoj?!?!
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Најмирните/најпитомите мачки се оваа сорта. Од никого не бегаат и нон стоп си стојат на едно место...
ginge-80.jpg-640x480.jpeg

А најдивите што и газдата свој не може ич да ги фати се овие две сорти... A и друго oвие две сорти бељи прават ако внатре ти влезат ќе гребат по теписонот, на маса/на кревет се качуваат и ги дрпаат завесите од прозорците и чаршафот од масата со се чаши можат долу да го бувнат...
ncat.jpg

Canva-Black-and-White-Cat-e1569611884531.jpg
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
1.769
IMG_20201203_115834.jpg greka si drygar za beljasiive kako sorta , Lili samo ima nekolku obidi za samubistvo so skok od kreve so dva sprata u 5 sabajle , inace sasim normalnamacka :)
 
Последно уредено:
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
По ненаситно маче немам видено по 10 пати дневно јаде, плус на сето тоа ултра хиперактивно лом сум по раце од него, приморан сум во дуксер да седам дома у спротивно рацете хирошима ке ти биднат бидејќи му се омилен плен за играње, исто така ремети пуњачи и сви остали кабли до кои може да дојдее, као и собни папучи, среќа некако се научи да спие кога и јас спијам али услов е да мора во кревет со мене да е инаку ако го ставам во друга соба никој нема да спие од пискање, кога си легнувам ако не го регистрирам легнува или до мене или врз мене и така спие и не замара, инаку кога сме кај спиење кога ме нема по дома у последњо време филм му е на компјутер да зааспива, порано радијатор му беше сега строго лап топ без разлика вклучен или не...
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
16 август 2015
Мислења
225
Поени од реакции
278
posle kolku vreme od poragjaj macka moze da se kastrira ? da mi preporacate kade i ceni ?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Koga ke prestanat macinjata da cicaat. Vo prevod od prilika za mesec i nekoja nedela.
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Нека помага некој ако има женка british shorthair или било каква за парење со мажјак british shorthair бел со педигре. Како што кажав може и друга раса
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.568
Поени од реакции
81.074
Што значи кај мачкиве кога ќе почнат да те грицкаат брзо? Значи не она класично грицкање за да ти привлечат внимание за да играш со нив, туку брзо грицкање пропратено си лигавење и лижење на раката...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom