Мачки (општи дискусии)

Член од
14 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
41
Сува храна за мачки со пристојна цена знае некој кај се продава во Штип?
Јас би ти ја препорачал Bona Cibo (Пилешка или Јагнешка Сува Храна) најквалитетна е за мачиња, моите ги хранам со таа храна и крзното им сјае. 115 ден ти е 500кг пола кило, но во Штип незнам каде и дали се продава но сигурно мора да има. А за влажна Sheba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.861
Како може храна што кошта 115 денари за пола кило да е најквалитетна за мачки?:pos:
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
99
Поени од реакции
58
Сува храна за мачки со пристојна цена знае некој кај се продава во Штип?
Се сложувам за храната што ја предложи другиот член, во сооднос квалитет/цена убедливо е најдобра таа храна, сличен состав има со Ројал Канин која е дупло поскапа.
Увозници за Македонија се manopetvet.com од Битола, имаат и онлајн продавница па претпоставувам доставуваат по карго, или можеш да ги прашаш во кои петшопови во Штип ја има храната.
Screenshot_20190529-224918.png

@Avenger99 , ти си од оние "ако не знаш шта је лепо питај шта је скупо"? Е па Orijen и Farmina N&D ти се најквалитетни, ама и најскапи кај нас, 600-700 денари /кило се, Ројал Канин е полоша ама со надувана цена од 550 денари и голема реклама.
 
Последно уредено:
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.861
Каков тоа состав имаа оваа храна кога не го пишува составот на нет? И да, воопшто не е добра оваа храна за мачка.[DOUBLEPOST=1559163609][/DOUBLEPOST]Иначе во Пет шоп Фауна во Скопје храната за мачки на Фармина е на акција со намалена цена, посебно за 10кг вреќи. Јас планирам да земам една за мојата деновиве.[DOUBLEPOST=1559163910][/DOUBLEPOST]
Се сложувам за храната што ја предложи другиот член, во сооднос квалитет/цена убедливо е најдобра таа храна, сличен состав има со Ројал Канин која е дупло поскапа.
Увозници за Македонија се manopetvet.com од Битола, имаат и онлајн продавница па претпоставувам доставуваат по карго, или можеш да ги прашаш во кои петшопови во Штип ја има храната.
Прегледај го приврзокот 209735

@Avenger99 , ти си од оние "ако не знаш шта је лепо питај шта је скупо"? Е па Orijen и Farmina N&D ти се најквалитетни, ама и најскапи кај нас, 600-700 денари /кило се, Ројал Канин е полоша ама со надувана цена од 550 денари и голема реклама.
Си го видел составот на Фармина и Оријен? И како можеш воопшто да направиш споредба со ова ѓубрево од храна со тие две ?:tapp: Иначе не е точно, Ројал Канин во Охрид ја купувам за 500 денари кило.
 
Последно уредено:
Член од
14 јули 2016
Мислења
99
Поени од реакции
58
Каков тоа состав имаа оваа храна кога не го пишува составот на нет? И да, воопшто не е добра оваа храна за мачка.[DOUBLEPOST=1559163609][/DOUBLEPOST]Иначе во Пет шоп Фауна во Скопје храната за мачки на Фармина е на акција со намалена цена, посебно за 10кг вреќи. Јас планирам да земам една за мојата деновиве.
А од кај тврдиш дека не е добра кога не и го знаеш составот ;)?
Еве:
Screenshot_20190529-230422.png Screenshot_20190529-230400.png
Читај убаво бе, хранава ја споредив со Ројал Канин, а за Orijen и Farmina N&D реков дека се виша категорија, најдобра кај нас.
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
41
Како може храна што кошта 115 денари за пола кило да е најквалитетна за мачки?:pos:
Најквалитетна ти е во однос и пристап на цените за тука во Мк. Не тврдам. Фабриката се наоѓа веднаш до мојот апартман каде што го имам во Измир, Чили така да подобро од останатиот квалите тука што се продава за миленици поготово за мачиња Вискас итн... Инаку сум земал и храни кои што се многу скапи и воопшто ги нема во Европа ниту слушнале тука.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.861
Dehydrated Chicken Protein (42%) :pos::facepalm: неможе полошо од ова[DOUBLEPOST=1559164371][/DOUBLEPOST]
Најквалитетна ти е во однос и пристап на цените за тука во Мк. Не тврдам. Фабриката се наоѓа веднаш до мојот апартман каде што го имам во Измир, Чили така да подобро од останатиот квалите тука што се продава за миленици поготово за мачиња Вискас итн... Инаку сум земал и храни кои што се многу скапи и воопшто ги нема во Европа ниту слушнале тука.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Секоја храна е подобра од Вискас
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
41
Dehydrated Chicken Protein (42%) :pos::facepalm: неможе полошо од ова[DOUBLEPOST=1559164371][/DOUBLEPOST]
Секоја храна е подобра од Вискас
Секако. Но продажбата за мачиња поготово е на ниво 0 за разлика што има во странство. Гледам дека и по ветеринар продаваат низок квалитет на храна тука.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.861
Секако. Но продажбата за мачиња поготово е на ниво 0 за разлика што има во странство. Гледам дека и по ветеринар продаваат низок квалитет на храна тука.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Катастрофа храна има. Иначе по помалите градови тешко се наоѓа квалитетна храна, па затоа сеа планирам да си земам од Скопје 10 кг вреќа од Фармина Н & Д[DOUBLEPOST=1559165314][/DOUBLEPOST]
@Avenger99 , не бе, Ројалот ти е подобра, али троши си ги парите, што да ти кажам (y)
Прегледај го приврзокот 209741 Прегледај го приврзокот 209742
ХААХАХАХАх
Зошто турците не напишале колку од тие проценти на протеин отпаѓаат на животинско потекло и кои органи од животното се додадени во храната .
Иначе да, подобро ќе си ги трошам парите на докажан светски бренд, него на турски но нејм бренд.
Да не се разбереме погрешно, не мислам дека Ројалот е квалитетна храна, меѓутоа од понеквалитетните е најдобра. И да, ако чувам миленик и се грижам за него, нормално дека сакам да му купам најдобра храна.
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
99
Поени од реакции
58
Катастрофа храна има. Иначе по помалите градови тешко се наоѓа квалитетна храна, па затоа сеа планирам да си земам од Скопје 10 кг вреќа од Фармина Н & Д[DOUBLEPOST=1559165314][/DOUBLEPOST]
ХААХАХАХАх
Зошто турците не напишале колку од тие проценти на протеин отпаѓаат на животинско потекло и кои органи од животното се додадени во храната .
Иначе да, подобро ќе си ги трошам парите на докажан светски бренд, него на турски но нејм бренд.
Да не се разбереме погрешно, не мислам дека Ројалот е квалитетна храна, меѓутоа од понеквалитетните е најдобра. И да, ако чувам миленик и се грижам за него, нормално дека сакам да му купам најдобра храна.
E ако сакаш квалитетно, ти кажав, или Оријен или Фармина Н&Д, јас лично Оријен ја префeрирам и користам. Леонардо и Bosch Sanabelle се послаби, само држат цена. И Farmina Matisse не е лоша за цената.
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.861
E ако сакаш квалитетно, ти кажав, или Оријен или Фармина Н&Д, јас лично Оријен ја префeрирам и користам. Леонардо и Bosch Sanabelle се послаби, само држат цена. И Farmina Matisse не е лоша за цената.
Апсолутно. Оријенот ми е превисока цена, а Фармина N&D во Фауна 10кг вреќа се наоѓа сега под 5 илјади денари, акцијата трае до 31.05.2019 што за мене е добра цена. Леонардо немам пробано а Бошот слабо ми ја јадеше.[DOUBLEPOST=1559165942][/DOUBLEPOST] farmina.jpg
matisse.jpg

Иначе еве ги ценовниците ако некого го интересира.
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
99
Поени од реакции
58
Апсолутно. Оријенот ми е превисока цена, а Фармина N&D во Фауна 10кг вреќа се наоѓа сега под 5 илјади денари, акцијата трае до 31.05.2019 што за мене е добра цена. Леонардо немам пробано а Бошот слабо ми ја јадеше.[DOUBLEPOST=1559165942][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 209743
Прегледај го приврзокот 209744

Иначе еве ги ценовниците ако некого го интересира.
Јас ги прашував Farmina N&D kitten дали имаат за да го искористам попустов ама не ми одговорија. Во Аеродром немаат kitten сигурно, треба и во Центар да проверам
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.861
nacka.jpg

Дали некој знае зошто мачоров јаде лисја од цвеќе? Се случувало неколку пати, си грицка по малку од лисјата. Иначе се работи за персиски мачор стар нешто над 3 години
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
41
На врв Bottom