Мачки (општи дискусии)

Дискусија во форумот 'Мачки' започната од faraon, 2 март 2007.

1. ekstrakt

ekstrakt

Член од:
    3 јуни 2009
    Мислења:
    200
    Допаѓања:
    116
    Реков процедурата трае неколку часа (а не операцијата), односно од кога ќе се остави за операција додека се јават да се земе, плус периодот на будење дома.

На SaltNPepa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dark Horse

Dark Horse

Член од:
    29 март 2014
    Мислења:
    83
    Допаѓања:
    30
    Океј фала многу. Јас разговарав со ветеринар и решивме да ја стерилизираме.Сепак тоа е најдобро за неа бидејќи нема контакт со надворешноста.Се надевам само дека се ќе помине во најдобар ред,оти не знам што ќе правам страшно многу сум приврзана за неа ..

На steff29 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. staycalm

staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

Член од:
    12 јануари 2013
    Мислења:
    2.246
    Допаѓања:
    1.544
    Ако може некој да ми предложи нискобуџетен тоалет и песок за мачки од некој онлајн шоп би му бил благодарен. :)

Дали силиконскиот песок можам да го користам подолг период во споредба со обичен? Кој побрзо се троши?

4. Scirea

Scirea Старата Дама

Член од:
    4 август 2010
    Мислења:
    18.820
    Допаѓања:
    43.954
    Купувам песок од Веро, има една полска ми се чини дека е, 5 кила 175 денари, ептен квалитетна... кога моча стокава моја, песокта не се прави каша попара, туку се стврднува и потоа само ја вадиш мочката во вид на топка :)
    Преку зима потешко се стврднува, али затоа на лето е многу корисна... 5 кила едно 3-4 недели не купувам нова песок.

Порано користев италијанска песок Миљор Гато, беше околу 230 денари, али ја упропастија начисто.

5. staycalm

staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

Член од:
    12 јануари 2013
    Мислења:
    2.246
    Допаѓања:
    1.544
    Не сум од Скопје. :/

6. neodoliv

neodoliv

Член од:
    14 август 2010
    Мислења:
    612
    Допаѓања:
    263
    Imam mace bez malku godina e i mnogu e mirno i prosto dojde pred nekoj den edno malo mace i non stop i jajade hranata ovaa ne teagira...obicno znam deka mackive ne toleriraat drugi macki a ne posenno pomali....sto da pravam nemozam da ostavamhranasve i jajade sedamdonejzedodekase najade......nekoj sovet?

7. manta1403

manta1403

Член од:
    15 јануари 2019
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zdravo, imam mace i na uvoto i se pojavi nesto crno kako topka i sega i se rasiri celoto uvo i e vo takva crna topka padnato i e nadole... od sto bi mozelo da bide? mnogu mi e zal nemozam da ja gledam

8. DRACARYS

DRACARYS

Член од:
    20 ноември 2008
    Мислења:
    5.978
    Допаѓања:
    2.412
    Сликај го барем, белким така некој ќе добие идеа што е.

9. Gaga89

Gaga89

Член од:
    14 октомври 2015
    Мислења:
    42
    Допаѓања:
    23
    Барам женка за парање со бел персиски мачот. Ве молам пишете ми во порака ако има некој персиска мачка !!!
    Да му го направиме ќеифот на малиот пред да го кастрираме :):place:

Прикачени податотеки:

10. manta1403

manta1403

Член од:
    15 јануари 2019
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0

Прикачени податотеки:

11. DRACARYS

DRACARYS

Член од:
    20 ноември 2008
    Мислења:
    5.978
    Допаѓања:
    2.412
    Пријателе јас не знам шо е ова и неможам никако да ти помогнам, ама можам да ти дам предлог да ја однесиш барем на преглед кај ветринар, за то никој не земат пари а за понатака ќе ти кажат, можит лекот е 5 пари и тогаш немат да ја сватиш поентата од барање помош овде. Греота е мачето помогниму некако.

12. Agda Beata

Agda Beata (A)

Член од:
    12 февруари 2014
    Мислења:
    5.085
    Допаѓања:
    13.643
    Под итно на ветеринар!

13. AnaR

AnaR

Член од:
    4 февруари 2019
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво, имам маче старо 5 месеци. До пред некој ден беше многу темпераментно, весело, дури и немирно. Но последниве неколку дена е многу мирно постојано седи, се гали, а денес забележав и оток во горниот дел на предната нога. Веднаш го однесов на ветеринар рекоа дека најверојатно се боцнало на нешто или е каснато од инсект па да пробаат да го намалат отокот ао антибиотик, а доколку не успее да го дренираат. Но и покрај инекцијата мачето е уште повеќе западнато и мене ми изгледа дека е нешто посериозно. Дали знаете што може да биде?

14. steff29

steff29

Член од:
    14 јули 2016
    Мислења:
    82
    Допаѓања:
    52
    Прочистено ли е од глисти?

15. AnaR

AnaR

Член од: