Мачки (општи дискусии)

Дискусија во форумот 'Мачки' започната од faraon, 2 март 2007.

 1. ekstrakt

  ekstrakt

  Член од:
  3 јуни 2009
  Мислења:
  200
  Допаѓања:
  116
  Реков процедурата трае неколку часа (а не операцијата), односно од кога ќе се остави за операција додека се јават да се земе, плус периодот на будење дома.
   
  На SaltNPepa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dark Horse

  Dark Horse

  Член од:
  29 март 2014
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  30
  Океј фала многу. Јас разговарав со ветеринар и решивме да ја стерилизираме.Сепак тоа е најдобро за неа бидејќи нема контакт со надворешноста.Се надевам само дека се ќе помине во најдобар ред,оти не знам што ќе правам страшно многу сум приврзана за неа ..
   
  На steff29 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. staycalm

  staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  2.246
  Допаѓања:
  1.544
  Ако може некој да ми предложи нискобуџетен тоалет и песок за мачки од некој онлајн шоп би му бил благодарен. :)

  Дали силиконскиот песок можам да го користам подолг период во споредба со обичен? Кој побрзо се троши?
   
 4. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  18.820
  Допаѓања:
  43.954
  Купувам песок од Веро, има една полска ми се чини дека е, 5 кила 175 денари, ептен квалитетна... кога моча стокава моја, песокта не се прави каша попара, туку се стврднува и потоа само ја вадиш мочката во вид на топка :)
  Преку зима потешко се стврднува, али затоа на лето е многу корисна... 5 кила едно 3-4 недели не купувам нова песок.

  Порано користев италијанска песок Миљор Гато, беше околу 230 денари, али ја упропастија начисто.
   
 5. staycalm

  staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  2.246
  Допаѓања:
  1.544
  Не сум од Скопје. :/
   
 6. neodoliv

  neodoliv

  Член од:
  14 август 2010
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  263
  Imam mace bez malku godina e i mnogu e mirno i prosto dojde pred nekoj den edno malo mace i non stop i jajade hranata ovaa ne teagira...obicno znam deka mackive ne toleriraat drugi macki a ne posenno pomali....sto da pravam nemozam da ostavamhranasve i jajade sedamdonejzedodekase najade......nekoj sovet?
   
 7. manta1403

  manta1403

  Член од:
  15 јануари 2019
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo, imam mace i na uvoto i se pojavi nesto crno kako topka i sega i se rasiri celoto uvo i e vo takva crna topka padnato i e nadole... od sto bi mozelo da bide? mnogu mi e zal nemozam da ja gledam
   
 8. DRACARYS

  DRACARYS

  Член од:
  20 ноември 2008
  Мислења:
  5.978
  Допаѓања:
  2.412
  Сликај го барем, белким така некој ќе добие идеа што е.
   
 9. Gaga89

  Gaga89

  Член од:
  14 октомври 2015
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  23
  Барам женка за парање со бел персиски мачот. Ве молам пишете ми во порака ако има некој персиска мачка !!!
  Да му го направиме ќеифот на малиот пред да го кастрираме :):place:
   

  Прикачени податотеки:

 10. manta1403

  manta1403

  Член од:
  15 јануари 2019
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
   

  Прикачени податотеки:

 11. DRACARYS

  DRACARYS

  Член од:
  20 ноември 2008
  Мислења:
  5.978
  Допаѓања:
  2.412
  Пријателе јас не знам шо е ова и неможам никако да ти помогнам, ама можам да ти дам предлог да ја однесиш барем на преглед кај ветринар, за то никој не земат пари а за понатака ќе ти кажат, можит лекот е 5 пари и тогаш немат да ја сватиш поентата од барање помош овде. Греота е мачето помогниму некако.
   
 12. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.085
  Допаѓања:
  13.643
  Под итно на ветеринар!
   
 13. AnaR

  AnaR

  Член од:
  4 февруари 2019
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво, имам маче старо 5 месеци. До пред некој ден беше многу темпераментно, весело, дури и немирно. Но последниве неколку дена е многу мирно постојано седи, се гали, а денес забележав и оток во горниот дел на предната нога. Веднаш го однесов на ветеринар рекоа дека најверојатно се боцнало на нешто или е каснато од инсект па да пробаат да го намалат отокот ао антибиотик, а доколку не успее да го дренираат. Но и покрај инекцијата мачето е уште повеќе западнато и мене ми изгледа дека е нешто посериозно. Дали знаете што може да биде?
   
 14. steff29

  steff29

  Член од:
  14 јули 2016
  Мислења:
  82
  Допаѓања:
  52
  Прочистено ли е од глисти?
   
 15. AnaR

  AnaR

  Член од:
  4 февруари 2019
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Не. Можно ли е да е од тоа?
   

Сподели преку: