Мачки (општи дискусии)

A

Avenger99

Гостин
Која и да ја сервирав храна од најдобрите, таа два дена ќе јаде и толку... не знам дали да се вратам на ројалот.... а и заборавив, ја сака и онаа во ДМ маркет германската во производство на ДМ шо си е. Не е лоша
Мојов ја обожава N&D од Фармина, само сеа незнам каде ја има во Скопје, а кога не е во Скопје на мачорот му земам Ројал Канин, не прави проблем ја јаде и нејзе. Од кај ги наоѓаш останативе квалитетни видови на храна?
 
K

Kacar

Гостин
Мојов ја обожава N&D од Фармина, само сеа незнам каде ја има во Скопје, а кога не е во Скопје на мачорот му земам Ројал Канин, не прави проблем ја јаде и нејзе. Од кај ги наоѓаш останативе квалитетни видови на храна?
Сегде по скопје по пет шопови. Нд фармина сеа и давам не сака. Абе чим на оријен се мршти кревам раце.... боље со ројал дсжа си, продолжам...
 
A

Avenger99

Гостин
Сегде по скопје по пет шопови. Нд фармина сеа и давам не сака. Абе чим на оријен се мршти кревам раце.... боље со ројал дсжа си, продолжам...
Кај си нашол Оријен? Пиши кои се тие пет шопови, низ Кисела Вода и Центар тоа што сум гледал, нема ни Фармина, а камо ли Оријен.
 
K

Kacar

Гостин
Кај си нашол Оријен? Пиши кои се тие пет шопови, низ Кисела Вода и Центар тоа што сум гледал, нема ни Фармина, а камо ли Оријен.
Оријен во Луна пет шоп.
Фармина во Фауна пет, во Арина пет во Анималс пет.... и брит кер и бош во Пет Маркет.[DOUBLEPOST=1507300525][/DOUBLEPOST]Земав храна за персијка специјален крекер демек. Преубаво мириса дури и мене убаво ми мириса. Навали на храната веднаш штом и ставив.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Zdravo. Planiram da si zemam dve macinja od ulica vo stan. Moze nekoj da me posovetuva sto da zemam za procistuvanje od bolvi i paraziti ili bilo kakov drug sovet?
 
K

Kacar

Гостин
Zdravo. Planiram da si zemam dve macinja od ulica vo stan. Moze nekoj da me posovetuva sto da zemam za procistuvanje od bolvi i paraziti ili bilo kakov drug sovet?
Однеси ги кај ветеринар. Ќе ги вакцинира и ќе ти даде апче и ампула за внатрешно и надворешно прочистување. Ако ги чуваш дома мора максимална грижа за нив.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
мачка, некој човек ја удрил со нешто, ја однесов на ветеринар ја снимаа имаше скршена заѓна десна нога, ја замотаа у стегач и за 1 ден мачето се ослободи некако од стеачот додека бев ја на работа. Уште кога ја доведов од ветеринар дишеше тешко, и сега цело време диже тешко. недела е не работи ветеринарот. Некој со вакво искуство?
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
мачка, некој човек ја удрил со нешто, ја однесов на ветеринар ја снимаа имаше скршена заѓна десна нога, ја замотаа у стегач и за 1 ден мачето се ослободи некако од стеачот додека бев ја на работа. Уште кога ја доведов од ветеринар дишеше тешко, и сега цело време диже тешко. недела е не работи ветеринарот. Некој со вакво искуство?
Raboti dezuren avtokomanda,i kaj dime treba da ima dezuren,ako si od Skopje
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.577
Поени од реакции
81.134
Колку кошта стерилизација на мачор?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.008
Колку кошта стерилизација на мачор?
1500 е кај Др. Диме и кај повеќето ветеринари освен ако има некоја акција како членот што пиша погоре.

За 3-4 часа ги пуштаат дома. :)
 
K

Kacar

Гостин
1500 е кај Др. Диме и кај повеќето ветеринари освен ако има некоја акција како членот што пиша погоре.

За 3-4 часа ги пуштаат дома. :)
Мојава кога Јасминка ја стерилизираше, 40 минути траеше целиот процес и сеуште под анестезија си ја однесов дома. Капка крв не изгуби.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.577
Поени од реакции
81.134
Кај Јасминка сеа имаш попуст, 900 денари.[DOUBLEPOST=1507884204][/DOUBLEPOST]
И мачор се кастрира.
1500 е кај Др. Диме и кај повеќето ветеринари освен ако има некоја акција како членот што пиша погоре.

За 3-4 часа ги пуштаат дома. :)
Па добро ефтино било, јас си мислев дека под 3000 денари нема да биде :icon_mrgr:

Патем не сум запознаен многу со вашиве Јасминки и Димевци, да кажевте кај се наоѓаат, или пак бројче од нив да оставевте .... Јас планирав да го носам у Автокоманда кај земјоделски факултет, али незнам дали таму се бафтаат со ваков тип на работа :unsure:

Тоа е до вчера што се вели чував само папагали, па сега ова е нешто ново за мене :icon_mrgr:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.008
Па добро ефтино било, јас си мислев дека под 3000 денари нема да биде :icon_mrgr:

Патем не сум запознаен многу со вашиве Јасминки и Димевци, да кажевте кај се наоѓаат, или пак бројче од нив да оставевте .... Јас планирав да го носам у Автокоманда кај земјоделски факултет, али незнам дали таму се бафтаат со ваков тип на работа :unsure:

Тоа е до вчера што се вели чував само папагали, па сега ова е нешто ново за мене :icon_mrgr:
Ветеринарен Центар зад домот 11 Октомври во капиштец. 070 23 43 23; 02 3178 611
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
12
Поени од реакции
9
Чисто информативно, кога веќе го отворивте прашањето. Некој да не знае колку е стерилизација на мачка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom