Мафија - Топ 10

M

.:makedonec:.

Гостин
Немаме мафија благодарение на одличната Џандармерија која што ја имаме и стално оперира по сите градови и ги сузбива тие работи на време..... :toe:

--- надополнето ---




Обични клошири ги знам дел од нив стално се мотаат низ град и шетаат како пизди пред џандарите а онака па јадат ќотек од некој мрднати типови на кои што многу не им чуе :toe: :angry3:


Јас мислам дека кажав што се тие од франкфурт мафијата (намерно се цитирав самиот себе за да не го повторувам моето мислење) во Свети Николе се 50 % од нив и кажав какви се и што се ..... ! :toe:
 
А

Антоние

Гостин
За сите оние кои што се заинтересирани нешто повеќе за шематиката на организираниот криминал во САД, еве еден илустриран графикон издаден од ФБИ, кој што ги наведува главните играчи во државата.


 
Член од
12 март 2011
Мислења
41
Поени од реакции
1
Федерални резерви и светска банка и меѓународен монетарен фонд
 
Член од
1 април 2011
Мислења
46
Поени од реакции
0
абе најака мафија во светот е sicilijanskata mafija.

--- надополнето ---

Како што кажаа другите Македонската мафија е на Илинденска бб. А листата иако интересна, е производ на досада.

Не се сомневам дека сите наведени гадови се опасни и луди, сепак ја нема Ерменската мафија која во Америка е една од поорганизираните. Коза Ностра е тука а ја нема Ндрагента и Камора?

Бугарите исто ги бива за мафија и криминал и се јаки и уште ги има али ајде. Интересно за читање али немора да биде точно.

абе Бугарите порано биле многу јаки не се сега толку ко порано.
пред 10-15 години

--- надополнето ---

тогаш најмогу со кражба на коли.
Само на нашава влада и зеле 2 mercedesi
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Коза Ностра се значително ослабени посебно на Американско тло поради апсењата на нивни членови. Имаше пред некое време статија на кајгана за апсењето на првиот boss на коза ностра ама то ми звучи ептен нелогични и 98% е невистина. Гледам Албанската мафија нешто се зајакнала дури и на Американско тло као демек стануваат големи играчи ама тешка работа. Не ми се верува дека тие се со интелегенција, главна особина колку што читав му е ултра-агресивноста. Тој што е таков е слаб на интелегенција така да иако ослабени Италијанците тешко дека некој ќе ги турне или надмине, а посебно Албанската мафија која според мене се клошари, убијци, неинтелегентни за разлика од Италијаните, посебно нивните шефови, кои се вистински џентлмени, фамилијарни луѓе и т.н.
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Коза Ностра се значително ослабени посебно на Американско тло поради апсењата на нивни членови. Имаше пред некое време статија на кајгана за апсењето на првиот boss на коза ностра ама то ми звучи ептен нелогични и 98% е невистина. Гледам Албанската мафија нешто се зајакнала дури и на Американско тло као демек стануваат големи играчи ама тешка работа. Не ми се верува дека тие се со интелегенција, главна особина колку што читав му е ултра-агресивноста. Тој што е таков е слаб на интелегенција така да иако ослабени Италијанците тешко дека некој ќе ги турне или надмине, а посебно Албанската мафија која според мене се клошари, убијци, неинтелегентни за разлика од Италијаните, посебно нивните шефови, кои се вистински џентлмени, фамилијарни луѓе и т.н.
U mnogu golema zabluda si. Italijanite bea familijarni lugje i dzentlmeni na vremeto koga biznisot bese svercanje alkohol i cigari, sea site mafijasi se krvolocni ubijci. Ne glej tolku mnogu filmovi i informirajse malce ke ti stane jasno koj ja drma cela Evropa i koj sorabotuva so Italija (skoro site pratki od Evropa za Italija i obratno prvo pominuvaat niz Albanija) i koj probiva vo Amerika sea. Italijanite ne se ni blisku tolku organizirani kolku sto se Albancite. Zemi go Skopje kako primer kolku samo takvi mafijaski ubistva se imaat deseno, i toa site takvi Albanski bosovi vo Skopje se od ARACINOVO zatoa ne im lepi nalepnici i informiraj se ako imas nekoj sto zivee na Bitpazar i so e informiran. Eve ti linkovi za Albancite vo New York
http://on.net.mk/vesti/svet/pomoshnikot-shto-ja-ubi-albanskata-mafija
http://www.fbi.gov/newyork/press-releases/2010/nyfo082410.htm
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Бугарите не престануваат да крадат коли
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
Neko je ipak preživeo beg iz Alkatraza? Stiglo pismo nakon 56 god

после 56 години случајот УШТЕ е ОТВОРЕН, а не се убијци, обилни пљачкосувачи какви кај нас амнестираат како добар ден...
А кај нас МВР затвора и нерешени убиства, не од 1962 туку од 90-тите....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom