Матура

Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
abe znam i kaj mene ima skolski pominat so 0.73 pa toa se nerviram a tuka nekade imavme napisano so nego, a nikade ne pisuva od kolku poeni pocnuva 2 od kolku 3 od kolku 4 od kolku 5.... a od druga strana podnesuvaj prigovor ne znaes za sto...
Тоа 0.73 не се поени,туку перцентилен ранг.Подобар бил другарти од 0.73 проценти од луѓето што положиле во државата.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
11
Поени од реакции
0
знам дека тоа е перцентилен ранг а зборувам за поени бидејки на паднатите ученици им ги пишува поените па не знаат дали се далеку од границата и дали џабе ке фрлаат пари... инаку дали некаде ке излезат резултатите од приговори или само во школо ?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Одбиен ми е приговорот :pos:
ВМРОвци- ма то треба да се запали бе. Се гледа колку неписмена администрација има во државата. Се гледаме во петок вмровци, нема лесно со мене да поминете. Поздрав!
 

nkL

The Creator
Член од
20 декември 2013
Мислења
34
Поени од реакции
7
Одбиен ми е приговорот :pos:
ВМРОвци- ма то треба да се запали бе. Се гледа колку неписмена администрација има во државата. Се гледаме во петок вмровци, нема лесно со мене да поминете. Поздрав!
Ти дадоа да го провериш тестот па глеаш дека си у право или на памет збориш?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ти дадоа да го провериш тестот па глеаш дека си у право или на памет збориш?
Есејот воопшто не ми бил прегледан, некоја неписмена оценувачка го прегледувала тој дел. Корегирано е се после увидот.
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
11
Поени од реакции
4
abe nekoj da ne znae dali treba da se prijavime i koga na Iknow sistemot ???
 
Член од
17 јуни 2015
Мислења
19
Поени од реакции
4
Slucajno nekoj da ne znae nekoja kniga/zbirka za diskretna matematika za da se spremam za prva god fax?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Член од
19 септември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
0
Здраво,ако имате било какви материјали за класи во c++ ако сакате пратете.
ps. Mи треба за проектна матура :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom