Матура

Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
аа, јас тоа што го пишав е за VR со компјутерите и децата. Нели беше таа со спортот и децата втора вежба?
Грешка моја.
Првата беше за Fashion, втората за децата и спортот, третата за фотограферите, четврто за гејзерите и петто за слушалките и децата што играат на пц.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Грешка моја.
Првата беше за Fashion, втората за децата и спортот, третата за фотограферите, четврто за гејзерите и петто за слушалките и децата што играат на пц.
а оваа за fashion како беше, јас G-H-E-A-J ги напишав.
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
а оваа за fashion како беше, јас G-H-E-A-J ги напишав.
од 15 ученици во просторија, имавме 15 поделени мислења за таа тема.
2. H и 3. A се сигурни. за другите 3 ... само диц знаат. Мене ми беа: J H A C D
dali moze da imame +/- 10 zbora vo esejot i pismoto?
-За есејот може +/- 10 сигурно и тоа без да ти влијае на поените. За писмото не знам... плус писмото имаше дупло помалце зборови, кујзнае...
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
од 15 ученици во просторија, имавме 15 поделени мислења за таа тема.
2. H и 3. A се сигурни. за другите 3 ... само диц знаат. Мене ми беа: J H A C D

-За есејот може +/- 10 сигурно и тоа без да ти влијае на поените. За писмото не знам... плус писмото имаше дупло помалце зборови, кујзнае...
да се корегирам јас G-H-A-E-J. A и Е ми беа на погрешни места. :D Иначе кај мене цела просторија се согласи дека се по оваков редослед.
 
Член од
8 февруари 2012
Мислења
83
Поени од реакции
3
Случајно некој да не знае нешто повеќе за физика екстерно ? Нешто конкретно матријал..Освен што треба да се прочитат сите 4 книги ?
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Случајно некој да не знае нешто повеќе за физика екстерно ? Нешто конкретно матријал..Освен што треба да се прочитат сите 4 книги ?
Појдете кај професор Џоле.
 
Член од
8 ноември 2011
Мислења
9
Поени од реакции
3
јас пак за текстот за гејзерите напишав : CDEAB
 
Член од
26 февруари 2014
Мислења
5
Поени од реакции
6
Дали некој полага биологија ? До каде сте со учење ? :(
 
Член од
5 јуни 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Едно другарче штотуку ми прати дел од прашањата, ги сликал со мобилен. Ајде да видиме кој што одговорил
answer the following questions by circling the most appropriate letter, A,B,C or D
Who..
Which photographer...
1.is critical of recent developments in photography courses ? А.Mary Б.Tina Ц.Mario or Д.Saldag
2.admits to relying on instinctive decisions during shoots?А.Mary Б.Tina Ц.Mario or Д.Saldag
3.is keen to introduce new ideas in one branch of photography ?А.Mary Б.Tina Ц.Mario or Д.Saldag
4.critiсizes the attitude of certain other photographers ?А.Mary Б.Tina Ц.Mario or Д.Saldag
5.feels that aspects of a photographer's skill can't be taught ?А.Mary Б.Tina Ц.Mario or Д.Saldag
6.tends to work to a set routine ?А.Mary Б.Tina Ц.Mario or Д.Saldag
7.welcomes suggestions for shots from the subjects themselves ?А.Mary Б.Tina Ц.Mario or Д.Saldago
Значи поступидна вежба од ова нема .... ејјј и професоркава што ми предава од изминатите години еден тест разгледуававне само на таа вежба ги утна 3 од 7 а не пак ние да не утниме.

Btw. некој им ја знае суштината на оваа вежба

EDIT2: За историај деф. зе знае има програма кој лекции ии теми треба да се учат + од гимназија треба неколку лекции за тие што учат стручно обр.
Е сега единствено ме буни , бидејќи нас проф. ни рече тие што се со * се за стручно а такви се 15 тина лекции преку сила ....
Некој друг да има дознаено друго ?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom