Матура

Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
на пола точно ги губиш сите бодови. ја пишав ни / ни

а му текнува некој денес англиски што одговори на тоа прашањето каква била храната?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
на пола точно ги губиш сите бодови. ја пишав ни / ни

а му текнува некој денес англиски што одговори на тоа прашањето каква била храната?
Тоа беше ептен заебано прашање, не двосмислено туку ТРОСМИСЛЕНО ( како и целиот тест )

Јас пишав It wasn't nutritious ( или како и да беше ) само се сомневам дека ми е точно.
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
20
Поени од реакции
7
на пола точно ги губиш сите бодови. ја пишав ни / ни

а му текнува некој денес англиски што одговори на тоа прашањето каква била храната?
tamu pisav jas not tasteful
--- надополнето: 12 јуни 2012 во 19:44 ---
на пола точно ги губиш сите бодови. ја пишав ни / ни

а му текнува некој денес англиски што одговори на тоа прашањето каква била храната?
tamu pisav jas not tasteful ti so odgovori kaj sylabus
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
tamu pisav jas not tasteful
--- надополнето: 12 јуни 2012 во 19:44 ---

tamu pisav jas not tasteful ti so odgovori kaj sylabus
мислам дека одговорив Not strict enough

а за ова другово се мислев меѓу nutritious и tasty и одговорив со второто. али сеа коа ќе подразмислам мислам дека згрешив
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
20
Поени од реакции
7
мислам дека одговорив Not strict enough

а за ова другово се мислев меѓу nutritious и tasty и одговорив со второто. али сеа коа ќе подразмислам мислам дека згрешив
znaci odgovori ti so nutrious
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
tamu pisav jas not tasteful
--- надополнето: 12 јуни 2012 во 19:44 ---

tamu pisav jas not tasteful ti so odgovori kaj sylabus
jas za hranata pisav demek nema mnogu,ali mislev deka se zbori kako avtorot ne pisal mnogu za toa, pa ke vidime, a na prvoto pisav deka metodite ne im se dobri, ali moze i toa so strict da bide, koj gi znae
 

vakemk

vakemk
Член од
18 февруари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
3
Доста за матурава :mad: Важно помина али највеќе ме нервира тоа што во некои школи се утепале од препишување а кај мене не држеа како да сме во полиција, тортура ни вршеа.. не смееш да се свртиш, а ова кулминација доби кога ни забранија да излагаме на 5 минути.. значи немам зборови.. едноставно се надевам дека ќе положам не ми е важно со која оценка. :confused::mad:(n)
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
42
Поени од реакции
7
25 мислам :)
L=50pi, P=625 pi
и полоштина се бараше? :O :O :O

иначе супер поминав не беше нешто тежок тестот, колку што беше обемен.. јас очекувам сите да ми се точни освен две со заокружување.. едното со аголот 80 напишав, а требеше 100; а друго погрешно го пренесов на листата со одговори.. :tapp::tapp:
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
36
Поени од реакции
3
златна математика да си полагавте ни за есеи ќе се замаравте ни за ништо... :ROFLMAO:
Тогас за формули ке се замаравме така да исти ку*ац во два примероци. :pos: Како и да е се знај оваа година беа потешки од претходните тоа и контролорот ни го потврди. ;)
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
42
Поени од реакции
7
25 мислам :)
L=50pi, P=625 pi
и полоштина се бараше? :O :O :O

иначе супер поминав не беше нешто тежок тестот, колку што беше обемен.. јас очекувам сите да ми се точни освен две со заокружување.. едното со аголот 80 напишав, а требеше 100; а друго погрешно го пренесов на листата со одговори.. :tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom