Матура

S

smexy

Гостин
Нов извод да извадиш од матично само за на факс?
Од лани до годинава образованието е дупло подлабоко во гомна...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Од Охрид сум, ама чим не требит појќе од една недела на коњ сум.:D
Не си на коњ ! Понеделникот поднесов , ми рекоа за една недела .Иначе за Охрид ти правам муабет , така да побрзај си да не го пропуштиш прв уписен ради еден посран извод.
--- надополнето: Aug 10, 2011 10:46 PM ---
Нов извод да извадиш од матично само за на факс?
Од лани до годинава образованието е дупло подлабоко во гомна...
Као демек овај ти бил доживотен ... само пари да се фрлало на сите страни...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Оф мори мајко какви глупости ова со изводиве. Голема работа ако е постар од 6 месеци, сигурно не ми се менува роденденот рандом. Ама мора пари да се збираат и со тоа и со провизијата од уплатниците, треба нови споменици.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
ова држава ептен ни е бош кај изводиве не постари од 6 месеци а на него од позади пишува дека е траен, сеа гледам и државјанство требало а на изводот пишува државјанство-македонија ееее арамиска држава
 
F

FuckYouAll

Гостин
Не си на коњ ! Понеделникот поднесов , ми рекоа за една недела .Иначе за Охрид ти правам муабет , така да побрзај си да не го пропуштиш прв уписен ради еден посран извод.
Бев сабајлево и ми рекоја дека изводот и државјанството до понеделник готови ќе се, излеа знает дека ни требет за уписи па побрзо ги прает.
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Значи за запишување се потребни следниве документи:
- 4те сведителства
- Извод кој не е постар од 6 месеци
- Документ за положена матура
- Државјанство
- Уплата за таксена марка
- Уплата за пријавување на факултетот

Е сега ме интересира ова
- Оригинално сведителство за завршено средно
образование
- Документ за положена државна матура
Дали овие двеве се ЕДЕН документ што ми го дадоја кога ја земав дипломата или два различни и дали за прием на факултетиве има некоја комисија и дали освен во бодови дали имаат некои други предност
 
I

Intex

Гостин
Оф мори мајко какви глупости ова со изводиве. Голема работа ако е постар од 6 месеци, сигурно не ми се менува роденденот рандом. Ама мора пари да се збираат и со тоа и со провизијата од уплатниците, треба нови споменици.
Може некоја мајка го сменила моминското презиме. Тое.
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
185
Поени од реакции
2
Каква е таа диплома за завршено средно образование? Нас ни дадоа само диплома за положена матура и сведителствата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Каква е таа диплома за завршено средно образование? Нас ни дадоа само диплома за положена матура и сведителствата.
Епа таа е таа, дипломата за положена матура, уште по старо си ја пишуваат :)
--- надополнето: Aug 12, 2011 11:08 PM ---
Е сега ме интересира ова
- Оригинално сведителство за завршено средно
образование
- Документ за положена државна матура
Дали овие двеве се ЕДЕН документ што ми го дадоја кога ја земав дипломата или два различни и дали за прием на факултетиве има некоја комисија и дали освен во бодови дали имаат некои други предност
Да, исто е. Предност имаат тие што имаат од државно ниво награди, т. е не баш предност, ама некој бод плус.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
П.С. Дали ако не е наведено дали изводот треба да е понов од 6 месеци, важи и стар извод?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom