Матура

Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
https://docs.google.com/document/d/13xv7v4rMdg-qd_fbXLieXN4JgeLGUcIqVVDRM2SSOWg/edit?hl=en_US&authkey=CPHI2PoC&pli=1 Официјалните резултати по македонски, при што на барање на професорите има две измени : за делото О писменех, за точни се земаат МОНОЛОГ и РЕТОРСКО ПРАШАЊЕ (наместо дијалог и антитеза)
Прегледувањето заврши, останува уште да се направи перцентилниот ранг и критериумот
од каде е оваа информација?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
https://docs.google.com/document/d/13xv7v4rMdg-qd_fbXLieXN4JgeLGUcIqVVDRM2SSOWg/edit?hl=en_US&authkey=CPHI2PoC&pli=1 Официјалните резултати по македонски, при што на барање на професорите има две измени : за делото О писменех, за точни се земаат МОНОЛОГ и РЕТОРСКО ПРАШАЊЕ (наместо дијалог и антитеза)
Прегледувањето заврши, останува уште да се направи перцентилниот ранг и критериумот
8 грешки си најдов :)
 
I

Intex

Гостин
Колку поени беше се вкупно? Пошто си најдов 4-5 грешки, и плус од есејот да ми имаат земено 3-4, значи до 10 да дојдам.
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
11
Informacijata za klucot e tocna, isto kako sto vi go prativ klucot od otvorenite prasanja pred nekolku dena. Klucot i izmenite mi bea prateni od mojot profesor po makedonski jazik koj e i pregleduvac sekoja godina. (sigurni izvori)
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
Офф лелее а на она за илузиите на Горио глупав јас напишав Сфаќајќи дека создадил безчувствителни монструми паѓа во очај и умира.. сега имам и ОЧАЈ и СМРТ.. нема да ми се признае нели :(
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
11
I jas imam smrt , toa zavisi od pregleduvacot najmnogu. I za zanrot jas imam realisticen, psiholoski, socijalen i semeen roman i toa ne znam dali se priznava
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
I jas imam smrt , toa zavisi od pregleduvacot najmnogu. I za zanrot jas imam realisticen, psiholoski, socijalen i semeen roman i toa ne znam dali se priznava
исто и јас.. лее јас па мислев ако научиш повеќе те наградуваат ама изгледа било ропај само РОМАН и ке те биде.. глупости..
а нас нашиот професор (оценувач секоја година) ни кажа дека минатата година прво признавале едно па после 4тата ден направиле измени у клучот и друго признавале... сега како овие промени влијаат.. кај сите ги мењавале бодевите.. можно е кај некој од стариот клуч да го оценат и да не му е признаено ова новото? не е фер.
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
11
Pregleduvacite nemaat vrska so zatvorenite prashanja (so zaokruzuvanje) tie se pregleduvaat kompjuterski i klucot za tie prasanja e ednakov za site.(izmenite se pravat pred da se pregleduvaat testovite) Otvorenite prashanja zavisat od pregleduvacot, no sepak ima i vtor pregleduvac sto ne bi trebalo da ne se priznae 'novoto'.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Ако се земаат за точни реторско и монолог од О писменех само едно грешно од тие за заокружувања а тоа е од Големата вода имам напишано го проколнува животот во домот и се` уште сметам дека е тоа, не ми има логика да си го проколнува сопствениот живот-.- А од чичко горио две затоа што напишав смрт и нешто профилозофирав ама не ми текува што пишував :D и добро познатото кој жанр- француски реализам:D, се чудам само како можев така да напишам.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
@ Детелина

Проклет да бидам !
За да биде полесно на тие што не прочитале одма асоцира на сопствениот живот
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
Па вели проклет да БИДАМ (јас).
Ако мисли на животот во домот ќе вели проклет да БИДЕ.
Хаха по таа логика идев :D
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
Па вели проклет да БИДАМ (јас).
Ако мисли на животот во домот ќе вели проклет да БИДЕ.
Хаха по таа логика идев :D
aбе тоа може да е и трик прашање сите да одат по таа логика и да се излажат.. пошто оваа година трик прашања никогаш доста ! :D сепак и јас си го пишав за сопствениот живот.
 

Немирлика

all I need is love, friends & a piano☺
Член од
15 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
126
Хах... ако е точен клучот, убаво сум си ја суредила матурава... :( (((((
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
22
Поени од реакции
22
Џизс, толку време пројде да сега не ни памтам што сум пишувала. Планирано е ова, планираат да ме (нè) заебат, just like taking candy from a little baby! Бла.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Конечно и јас да завршам со испитиве :D Тоа шо се заебаваја професориве со прашањата кои демек ќе паднеле е друга работа пошо скроз 3ти паднаја ,али ако нешто си учел низ годините колку толку ќе знаеш :). Поздрав, се надевам сите ќе се запишите каде што сакате :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom