Матура

S

Sheldon Cooper

Гостин
Има некои други литератури каде можат да се најдат повеке , или само од книгата од 4та ке учиш ?
Нема потреба од книгата од 4та, материјалот е од 1ва и 2ра година а формалните и неформалните писма ги има на Википедија и се многу по-прегледни него ли во некои книги.
 
G

galaxy

Гостин
Матуранти протестирајте. Јас да бев на ваше место ќе се бунев. Како смее така прашањата да излезат?

Од резултатите ви зависи запишувањето на факултет. Колку проценти ви носат бодовите од матурата? Мислам дека најавуваа 50% од матурата, 50 од оценките, ама не сум сигурен.
Немате појма колку ви менуваат во вкупните бодови.

Немојте да оставите да заврши вака, побогу од ова ви зависи целиот живот.
 
G

galaxy

Гостин
Македонија е ова, чисто информативно. :)
И шо ако е Македонија??? Да дозволам децата на вработените во Бирото за развој на образованието да влезат во државна квота.
Јесте со новите цени нема голема разлика. Ама не е фер.
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Lujge da ne ja znae nekoj temata na eseot za angliski shto ke ni e!? bidekji po makedonski mnogu ja znaea !o_O
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Според реакцииве на фејсбук многу малце луѓе од Корчагин ги имале тестовиве по македонски, или пак многу добро се кријат. Уште не помина еден ден од матурапа почнаа да се распаѓаат другарста бидејќи некој не го дал тестот за и двајцата да научат. Срамота. Навистина срамота.

Сепак би било добро да се знае барем темата (тоа се оправдува), ама цел тест? Непрофесионално.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
И шо ако е Македонија??? Да дозволам децата на вработените во Бирото за развој на образованието да влезат во државна квота.
Јесте со новите цени нема голема разлика. Ама не е фер.
Епа кај нас не функционира се како што треба, that's my point.
Ајде кој го има тестот математика нека го дава :p
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
И некој ако ја има темата англиски нека ја пише.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Според реакцииве на фејсбук многу малце луѓе од Корчагин ги имале тестовиве по македонски, или пак многу добро се кријат. Уште не помина еден ден од матурапа почнаа да се распаѓаат другарста бидејќи некој не го дал тестот за и двајцата да научат. Срамота. Навистина срамота.

Сепак би било добро да се знае барем темата (тоа се оправдува), ама цел тест? Непрофесионално.
И некој ако ја има темата англиски нека ја пише.
нема никој да ја пише..во крвта на Македонецот е да биде себичен и да мисли само за себе... иначе да, веќе и почнавме да се бришеме од пријатели (до толку е сериозна работава :) ). Ах, Корчагин..
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
нема никој да ја пише..во крвта на Македонецот е да биде себичен и да мисли само за себе... иначе да, веќе и почнавме да се бришеме од пријатели (до толку е сериозна работава :) ). Ах, Корчагин..
Ц ц ц.. лани не беше вака нели ?
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
И шо ако е Македонија??? Да дозволам децата на вработените во Бирото за развој на образованието да влезат во државна квота.
Јесте со новите цени нема голема разлика. Ама не е фер.
Ништо ново тука, кога ќе го видиш министерот за образование одма ти станува јасно. Матурава е само еден од многуте неуспешни експерименти со системот за образование во Македонија.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
не знам како било лани, јас годинава сум матурант...
Добро, и јас исто. Не слушнав дека лани имало ова, а сигурно имало и ќе има. Не вреди ни да се жалиш, ништо на крајот нема да излезе.
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
нема никој да ја пише..во крвта на Македонецот е да биде себичен и да мисли само за себе... иначе да, веќе и почнавме да се бришеме од пријатели (до толку е сериозна работава :) ). Ах, Корчагин..
за греота сме. никој сега нема да пише тема пошо ги испцувме и тука и на фејсбук. барем не имаат грижа на совест кога нивниот најдобар другар нема да може да се запише на факултетот кој го сакаат за мочани 2 бода.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom