Матура

Член од
27 септември 2010
Мислења
4.428
Поени од реакции
6.062
Kako sto gledam prasanja od minatite godini ne izgledaat mnogu tesko. Amaaa posle site shit testovi sto gi dobivme ne ocekuvam nesto lesno da e. Pa so lesno. Inaku,jas angliski prvo napisav Pismo I esej I posle prepisav od trite redici prvo na toa sto mozese da se ckrta pa posle se sto se sovpagjase oboiv drugoto sporediv ako dve se sovpagjaa boev,se na se samo prviot do pola go procitav drugoto ne ni tupev mozok. Dali ke mi go pregleduvaat pismoto ako mi e 140-150 zbora ?
Си утнала ептен, до 130ти збор ќе читат. Немаш значи крај.
Инаку, уште во темата за средношколски протести пред 2 месеца реков дека очекувам многу тешки тестови да ни дадат поради протестите. Сега ни се одмаздуваат поради бунтот. :D
 
Член од
20 мај 2015
Мислења
21
Поени од реакции
7
Kako sto gledam prasanja od minatite godini ne izgledaat mnogu tesko. Amaaa posle site shit testovi sto gi dobivme ne ocekuvam nesto lesno da e. Pa so lesno. Inaku,jas angliski prvo napisav Pismo I esej I posle prepisav od trite redici prvo na toa sto mozese da se ckrta pa posle se sto se sovpagjase oboiv drugoto sporediv ako dve se sovpagjaa boev,se na se samo prviot do pola go procitav drugoto ne ni tupev mozok. Dali ke mi go pregleduvaat pismoto ako mi e 140-150 zbora ?
Нека не ти дава шок овај погоре :D:D ! Ако имаш 50% помалце или повеќе нема да ти се прегледува :)! Ама сигурно поен/и ќе ти скратат:(
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.428
Поени од реакции
6.062
Нека не ти дава шок овај погоре :D:D ! Ако имаш 50% помалце или повеќе нема да ти се прегледува :)! Ама сигурно поен/и ќе ти скратат:(
Утнав, помешав со македонски. Таму не прегледуваа вишок зборови(+550)
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
За историја некој да не има некаков материјал? Закаснив да ископирам и сега е веќе касно :(
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
7
Поени од реакции
4
Ги имам прашањата бизнис, кој е заинтересиран нека ми се обрати во ПП и ќе ги пуштам под услов да ги одговори па да ми ги прати одговорени. :D
И јас би ти го исполнила условот ако ми ги пратиш :)[DOUBLEPOST=1434634828][/DOUBLEPOST]И ако некој има нешто за бизнис и ако е доволно љубезен, би му била многу благодарна :)
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
288
Поени од реакции
207
слушам дека ако ти пишале опомена,или те опоменале ќе ти крателе поени и ќе си паднел на матура...вистина ли е ова ? Некој да не знае нешто за ова ??

Послато са TERRA_7oL уз помоћ Тапатока
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
64
Поени од реакции
14
слушам дека ако ти пишале опомена,или те опоменале ќе ти крателе поени и ќе си паднел на матура...вистина ли е ова ? Некој да не знае нешто за ова ??

Послато са TERRA_7oL уз помоћ Тапатока
Od mojata grupa devojce dobi opomena za Makedonski I testatorkata kaza ke se kratele poeni,dali sakase da ne zaplasi nas drugite ili e vistina,ne znam
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.428
Поени од реакции
6.062
Какви кратења кога се е под шифра.
Усна опомена сигурно си добила, во случај да ја повтори грешката ќе треба да полага во август.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
288
Поени од реакции
207
Какви кратења кога се е под шифра.
Усна опомена сигурно си добила, во случај да ја повтори грешката ќе треба да полага во август.
Па и мене не ми е јасно никаде не го пишува никој не го спомнува.. и јас знам дека усна се добива а ако се повтори тоа уште еднаш тогаш ти го земаат тестот..затоа се опомените..ќе си прашам утре најдобро што како

Послато са TERRA_7oL уз помоћ Тапатока
 

Kajgana Shop

На врв Bottom