Матура

Член од
26 ноември 2014
Мислења
822
Поени од реакции
1.368
Математика релативно лесни ќе бидат задачите за основно ниво. Само формулите од стереометрија ќе треба да ми ги каже некој утре, дека тешко се паметат, а и од доказите да нема по можност :semolam:
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
Математика релативно лесни ќе бидат задачите за основно ниво. Само формулите од стереометрија ќе треба да ми ги каже некој утре, дека тешко се паметат, а и од доказите да нема по можност :semolam:
Не се паметат тешко, лесни се. Нацртај си скица самата скица ќе ти каже која формула и што треба да користиш
 
Член од
21 април 2013
Мислења
20
Поени од реакции
5
Математика релативно лесни ќе бидат задачите за основно ниво. Само формулите од стереометрија ќе треба да ми ги каже некој утре, дека тешко се паметат, а и од доказите да нема по можност :semolam:
Дај боже да бидат лесни ама според мене малку се 3 часа за математика . И да потсетам носете си линијар, шестар, молив, гума и пенкало што пишува А мене баш тие формули ми се најлесни, одсекогаш ! Со срека на сите, ако во мегу време дознаете нешто, напишете :)
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
289
Поени од реакции
210
Здраво,англиски беше тешко што беше,не успеав да го напишам писмото,ама есејот го напишав вежбите ги одговорив некако незнам ни јас како првата вежба одговорив F,B,E,D,G,некои викаат дека е точно вака некои не, oд втората вежба само првото и второто ги паметам C,А, од третата ми се одговорени А,C,D,C,B,A,D,и од последната вежба ми се одговорени некако ама не ми текнува памтам само првото беше C,Е уф....ама многу ме фаќа страв за писмото што го немам,уф тешко си мене ќе пукнам овие 30 дена се надевам дека ќе поминам со 2-3 ваљда не сум до толку утнал :/
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
222
Поени од реакции
198
Дали знае некој отприлика кога ќе бидат објавени резултатите ?
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
371
Поени од реакции
383
Здраво,англиски беше тешко што беше,не успеав да го напишам писмото,ама есејот го напишав вежбите ги одговорив некако незнам ни јас како првата вежба одговорив F,B,E,D,G,некои викаат дека е точно вака некои не, oд втората вежба само првото и второто ги паметам C,А, од третата ми се одговорени А,C,D,C,B,A,D,и од последната вежба ми се одговорени некако ама не ми текнува памтам само првото беше C,Е уф....ама многу ме фаќа страв за писмото што го немам,уф тешко си мене ќе пукнам овие 30 дена се надевам дека ќе поминам со 2-3 ваљда не сум до толку утнал :/
Без писмо губиш 15 поена, па за четворка треба сето друго да ти е 100% точно.
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
И што очекувате од математика, јас само се молам да поминам
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
Можно ли е да поминам ако ми се сите точни тие на заокружување и околу 5 бодови од оние на дополнување? Така отидов на полагање, немав решено ни една задача.. xD
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
Можно ли е да поминам ако ми се сите точни тие на заокружување и околу 5 бодови од оние на дополнување? Така отидов на полагање, немав решено ни една задача.. xD
Најверојатно не, али надевај се дека има некој и полош од тебе па да положиш. Задачите беа катастрофа, признавам, едвај ги решавав и тоа што го решив не сум 100% сигурен
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
Дај некој нека каже општо за секој предмет,КАКО се оценува ?
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
7
Поени од реакции
4
Да прашам ако некој знае, дали ако се пожалиме дека немавме доволно време за тестот матемтика можеме да го преполагаме или некако да се спушти границата за оценките?
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
Да прашам ако некој знае, дали ако се пожалиме дека немавме доволно време за тестот матемтика можеме да го преполагаме или некако да се спушти границата за оценките?
Прашањето е каде ќе се пожалиш? Нас ни скратија пола саат и тестот се решаваше со 45 минути помалку (15 минути за делење итн итн.). И да се пожалиш, џабе е
 
Член од
4 март 2013
Мислења
39
Поени од реакции
3
Јас поминав супер математика. Ептен сум среќна хаха.
Единствено ми е мака што место англиски не зедов германски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom