Матура

Член од
14 јуни 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Ги имам прашањата бизнис, кој е заинтересиран нека ми се обрати во ПП и ќе ги пуштам под услов да ги одговори па да ми ги прати одговорени. :D
Прашањата сеа што ќе бидат за матура во петок?
 
Член од
20 мај 2015
Мислења
21
Поени од реакции
7
Ги имам прашањата бизнис, кој е заинтересиран нека ми се обрати во ПП и ќе ги пуштам под услов да ги одговори па да ми ги прати одговорени. :D
Јас би ги одговорил...ако имаш прашања :) знам дека не се тие...ама ќе си повежбам :kezec:
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.477
Поени од реакции
1.571
Бизнис лани беше тоолку лесно... Многу не знаеја да пресметаат набавна, продажна и цена на чинење..

Sent from my 6050Y using Tapatalk
 
Член од
20 мај 2015
Мислења
21
Поени од реакции
7
Бизнис лани беше тоолку лесно... Многу не знаеја да пресметаат набавна, продажна и цена на чинење..

Sent from my 6050Y using Tapatalk
Можеби е лесно...ама јас ниш не научив од професорите шо ми предаваја (така си седеа)...дури сега ко скренат читам од прирачник!
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.428
Поени од реакции
6.062
За ние што сме економисти е лесно бидејќи сите предмети ни се вртат околу бизнисот и сме доволно упатени во областа. За останатите струки малце е тешко.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.477
Поени од реакции
1.571
Можеби е лесно...ама јас ниш не научив од професорите шо ми предаваја (така си седеа)...дури сега ко скренат читам од прирачник!
Добро, не сум јас крив за тоа што професорите си го ладеле со вас
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
0
informacii za zadacite po matematika za utre da ne imate?
 
Член од
21 април 2013
Мислења
20
Поени од реакции
5
Некој нешто знае за математика задачите за утре ?? Ве молам помогнете ако знаете барем нешто ! :unsure::(
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
Некој нешто знае за математика задачите за утре ?? Ве молам помогнете ако знаете барем нешто ! :unsure::(
Ако сега фатиш да читаш си зе зезнал/а, можам само да ти пратам формули па да ги учиш. Види од втора година равенка/неравенка, сегментен, експлицитен вид итн. Математика колку што сум слушнал со 15-20 перцентили се полагало. Исто гледај ги овие видеа, https://www.youtube.com/user/ToniMilunCOM
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom