Матура

Член од
6 јуни 2014
Мислења
293
Поени од реакции
64
Е кaј нaс в училиште велaт декa Е А Б Д Ц билo тoчнo... Тaкa ги пишaв и јaс :)
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
822
Поени од реакции
1.368
Остана уште некоја комбинација? Мислам дека сите можеме да се сложиме дека четвртата задача ја составил самиот Сатана.[DOUBLEPOST=1434376234][/DOUBLEPOST]
Нам ни беше речено од страна на тестаторите дека само прашањата не се доволно, 27 бода за двојка требало.
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
3.617
Поени од реакции
5.983
Ја напишав CEBDA :)
Не знам мене прелесен ми беше тестот освен 3.1 прашањето. И под а и под б беше точен одговор не знам кој неписмен го правел тестот.
Мада џабе ми беше прелесен тестот кога цела втора задача грешно ја обоив на листот за одговори.. За кој кур не ставиле резерни листови бе? Се у пичка да им ебам.[DOUBLEPOST=1434383027][/DOUBLEPOST]
А историја шо полага у петок има некој?
Јас
 
Член од
4 март 2013
Мислења
39
Поени од реакции
3
Таа задачата 100% почнува со C.
Инаку есејот можеше да биде и со за и против аргументи? Или мораш или за или против?
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
293
Поени од реакции
64
Таа задачата 100% почнува со C.
Инаку есејот можеше да биде и со за и против аргументи? Или мораш или за или против?
Мене пoследнaтa реченицa oд пaсoсoт Ц ме нaтерa дa гo клaм пoследен и дa ги пoслушaмa тие oкoлу мене... Не ми текнувa тoчнo кaкo беше...
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
293
Поени од реакции
64
А дaли некoј знaј пo кoлку тoчнo пoени се дoбивaaт зa структурa, вoкaбулaр и незнaм шo имa другo зa писмoтo и есејoт?

И уште нештo... Сo кoлку пoени е пoлoжен испитoт?
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2013
Мислења
39
Поени од реакции
3
angliski esejot for and against pisevte? ili samo for ili samo against ?
Јас во вовед пишав дека тоа прашање покренало дебата во школтоо бла бла.
Прво пишав две реченици против. И после пишував цело време за пошо нели јас бев за.
И заклучокот го завршив со за.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
15
Поени од реакции
0
jas pisuvav voved, posle pisuvav za i posle pisuvav protiv i vo zaklucokot mi tekna na ona pravilono deka ako prvo e za togas zaklucok pisuvas protiv neli, i napisav deka sum protiv hahaha
 

Kajgana Shop

На врв Bottom