Матура

Член од
27 септември 2010
Мислења
4.425
Поени од реакции
6.057
Катастрофа од тест, најтежот до сега дефинитивно. Текстовите и одговорите дадени ОДВРАТНИ. Составите за пишување од тешко НАЈТЕШКО. Не трескајте лесен тест,самите професори по англиски тешко ги одговараа прашањата.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
На тој требаше да се дадат 7 одговори ? јас прво мислев 5,и ги одговорив,ама ми кажаа дка треба 7 па другите 2 ги препишав...којзнае што ќе биде.
 
Член од
9 јуни 2015
Мислења
78
Поени од реакции
79
Тешко дека без есеј и писмото ќе имаш 2-ка,сигурен си дека сите ти се точни другите ?
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
293
Поени од реакции
64
Ревизијa дa нaпрaјме...
Кaкo ги нaпишaвте нa 4тaтa вежбa?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.012
Поени од реакции
16.692
Јас успеав само писмото да го напишам. Напишав 200 зборови и после тоа цело време се убивав од кратење. А есејот не го ни почнав... Од старт губам 20 поени, колку и да носи.

Open-cloze беа лесни.
А тие што беа на заокружување, првата и третата беа полесни. Ама онаа вторана што беше со ваучерите, пола не ја разбрав, на многу висок стил беше напишана, испозаокружив како што ќе ми текне. И онаа четвртата што беше со подредување на параграфите, ми беше потешка.
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
OK, a кај дополнувањата, на пример имам еден збор па шкртнато и врз него друг се признаваат или минус бодови? Како и да е тестот беше катастрофа, на тетата вежба првото прашање во врска со родендени, имаше 2 одговори под А и Б....
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
822
Поени од реакции
1.368
Ревизијa дa нaпрaјме...
Кaкo ги нaпишaвте нa 4тaтa вежбa?
Четвртата пишав C E B D A. Сеа со сигурност не знам ама мислам вака требаше.

Ако може некој нека потврди.
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
293
Поени од реакции
64
Четвртата пишав C E B D A. Сеа со сигурност не знам ама мислам вака требаше.
И јaс првo јa нaпишaв тaкa... Амa пoсле oвие пoќе шo учaт велејa декa ц требaлo дa е пoследнo... И ги пoслушaв... Зaтo прaшвaм вие кaкo нaпишaвте... Зa тaјa вежбa не сум сигурен :/
 
Член од
27 мај 2015
Мислења
44
Поени од реакции
3
Јас есејот Македонски дали имав и 360 збора преку сила,а цел живот на писмена сум мислела есеи и никогаш сум немала проблем со инспирација, дури сум ја молела професорката да прогледа низ прсти на вишокот 100 збора... Ми е гајле, се што требаше , се опфатив. Башка и на крај го пишував,а многу галама имаше, среќа и толку што имам.
А најзезнато прашање според мене тоа од Ж.Чинго со одликите на Исак , а претходно имаше за особини кај Мерсо и според некоја логика у главава особини би било внатрешно,одлики најверојатно надворешни и си пишав јас тоа со коси раменици глупости, затоа што не знаев на каква одлика се мисли.... Ама се на се , очекував потежок тест,а се паднаа глупости и испогрешив од брзање.

А англиски, дали знае конкретно некој да ми каже што треба да учам за писмата ? :D
Do 380 zborovi imavme pravo da ispiseme, a visokot ne go zemaat v predvid.[DOUBLEPOST=1434374992][/DOUBLEPOST]
Јас есејот Македонски дали имав и 360 збора преку сила,а цел живот на писмена сум мислела есеи и никогаш сум немала проблем со инспирација, дури сум ја молела професорката да прогледа низ прсти на вишокот 100 збора... Ми е гајле, се што требаше , се опфатив. Башка и на крај го пишував,а многу галама имаше, среќа и толку што имам.
А најзезнато прашање според мене тоа од Ж.Чинго со одликите на Исак , а претходно имаше за особини кај Мерсо и според некоја логика у главава особини би било внатрешно,одлики најверојатно надворешни и си пишав јас тоа со коси раменици глупости, затоа што не знаев на каква одлика се мисли.... Ама се на се , очекував потежок тест,а се паднаа глупости и испогрешив од брзање.

А англиски, дали знае конкретно некој да ми каже што треба да учам за писмата ? :D
Do 380 zborovi imavme pravo da ispiseme, a visokot ne go zemaat v predvid.
 
Член од
27 мај 2015
Мислења
44
Поени од реакции
3
Четвртата пишав C E B D A. Сеа со сигурност не знам ама мислам вака требаше.

Ако може некој нека потврди.
C, E, D, B, A! 100%![DOUBLEPOST=1434375381][/DOUBLEPOST]
Катастрофа од тест, најтежот до сега дефинитивно. Текстовите и одговорите дадени ОДВРАТНИ. Составите за пишување од тешко НАЈТЕШКО. Не трескајте лесен тест,самите професори по англиски тешко ги одговараа прашањата.
TOCNO!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom