Матура

Член од
19 март 2011
Мислења
11.801
Поени од реакции
11.519
Граматика нема да има воопшто Англиски ?
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
64
Поени од реакции
14
Неофицијален извор

Есеј: Важноста на уметноста во МК

Писмо:Размена на студенти (формално писмо)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.801
Поени од реакции
11.519
Знаењето од граматика ќе треба да го покажиш во писмото и есејо :)
Одлично тогаш, не очекувам некои поголеми потешкотии. Само да поднаучам некои фенси зборови за побогат вокабулар да имам во писмото/есејот и то :D
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
64
Поени од реакции
14
Одлично тогаш, не очекувам некои поголеми потешкотии. Само да поднаучам некои фенси зборови за побогат вокабулар да имам во писмото/есејот и то :D
Да поднаучам ме тера да помислам дека имаме барем уште два три дена хахахахах
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
Неофицијален извор

Есеј: Важноста на уметноста во МК

Писмо:Размена на студенти (формално писмо)
ак ое тоа,писмото ќе е формално или не формално ? јас мислам не формално.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
20
Вака значи во врска со есејов, може да ни се падне и есеј со for and against, есеј narratives(story(description of people, desc. of places/buildings/scenes)) есеј opinion i есеј review и есеј making a suggestion(не сум сигура дали е во писма или есеј) , сега ние во завистост од темата сами треба да одлучиме што да пишуваме или?
И во врска со есејов Важноста на уметноста во МК со кој од наведениве начини би било најдобро да се пишува?......Мислење ваше молам....:)
И дали овие писма : to friend, letter od invitation, letter of apologise, letter od complaint, report, letter od aplication се сите? :):)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
Срварно не знам зошто бар есејот не го кажаа,темата,како македонски...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.445
Поени од реакции
6.082
Срварно не знам зошто бар есејот не го кажаа,темата,како македонски...
Па нема правци англискиот, и подобро така. Ако даваа насоки ќе имавме и граматика. Вака преку пишување ни ја проверуваат граматиката и не треба толку многу учење како македонскиот.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
и на крај,ништо не испадна од темите.

Јас не напишав ни есеј ни писмо,ама останато се решив....се надеваме на 2че. :D

мада беше прелесен,човек да фател да поучи ден-два ќе научел за 4ка-5ка,ама....:D
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
11
Поени од реакции
0
drugar a od kolku mislis deka ke pocnuva 2?
и на крај,ништо не испадна од темите.

Јас не напишав ни есеј ни писмо,ама останато се решив....се надеваме на 2че. :D

мада беше прелесен,човек да фател да поучи ден-два ќе научел за 4ка-5ка,ама....:D
drugar a od kolku mislis deka ke pocnuva 2?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
Појма немам,тоа никој не знае...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom