Матура

Cataclysm

Член од
2 февруари 2009
Мислења
223
Поени од реакции
647
STVARNO GOLEMA DISKRIMINACIJA OD STRANA NA MINISTERSTVOTO ZA OBRAZOVANIE!!!!!:mad:
TIE STO SME OD 95 NE TRETIRAAT KO CRNCI I DA NE STIGNALE DA GI PREGLEDAAT TOGAS ZOSTO GI OBJAVUVAAT OVIE OD 94 :mad:@@@ USTE TOLKU NE NERVIRAAT SRAMOTA E OVA STVARNO AKO MOZE NEKOJ DA MI DADE BROJ DA SE JAVAM VO MINISTERSTVO DA GI NAPRAVAM LOM
ДРЖАВЕН ИСПИТЕН ЦЕНТАР

  • Адреса: ул.„Васил Ѓоргов“, бб
    1000 Скопје,
    Република Македонија
  • Телефон: +389 2 3216299
  • Факс: +389 2 3228866
  • Маил: dic@dic.edu.mk
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
Очекував повеќе, матурава направи да се осеќам грдо мизерно и неправедно
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
17
Поени од реакции
18
Колку се заостанати не е можно, уште не им текнува 1995 да стават
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
:)

Нема шанса бе. Се изнапшав се, дури и есејот го напишав, но изгледа толку ми е лимитот. Како и да е ме изненади 3кава..

Се чувствувам ептен бедно, скапано. :sick: :гик::sick:

И јас имам 3 ка по мак со 43, 49.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Mи кажа еден другар. До вечер ќе биде ставени и тие за 95 - така му кажале :rolleyes:
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Можно е да ми ги расипат оценките дека слаби ми се петкиве после приговорите? :D
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
Знае ли некој како да пресметам вкупно колу поени ќе имам сосе интерните предмети?
 
П

Паган-др

Гостин
STVARNO GOLEMA DISKRIMINACIJA OD STRANA NA MINISTERSTVOTO ZA OBRAZOVANIE!!!!!:mad:
TIE STO SME OD 95 NE TRETIRAAT KO CRNCI I DA NE STIGNALE DA GI PREGLEDAAT TOGAS ZOSTO GI OBJAVUVAAT OVIE OD 94 :mad:@@@ USTE TOLKU NE NERVIRAAT SRAMOTA E OVA STVARNO AKO MOZE NEKOJ DA MI DADE BROJ DA SE JAVAM VO MINISTERSTVO DA GI NAPRAVAM LOM

Кој кажа дека не се прегледани 95та?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Море бубица.:cuc:
:icon_mrgr:
Англиски ако ми веруваш, книга не чепнав, само разлистав еден прирачник за пишување (кој и не ми помогна нешто посебно). За задачите препишував од еден другар, он извади 95 перцентили. :D

Македонски 2 пати го поминав прирачникот, очигледно и есејот доста добро сум го напишал. Се изненадив од оценката и перцентилот. Очекував негде околу 85.

А на ФБ видов една слика со две идентични оценки: 99.25 :D
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Знае ли некој како да пресметам вкупно колу поени ќе имам сосе интерните предмети?
Зависи на кој факултет ке идеш и дали имаш соодветни предмети. Од оценките од 1-4 има вкупно 60 поени, од проектната има вкупно 4 поени од интерни 16 а од екстерни 20.
 
Член од
5 јуни 2013
Мислења
23
Поени од реакции
0
90.98 поени имам прерачунато на калкулаторот на ФИНКИ

Македонски - 5 - 92,44
Математика - 3 - 42,42

:(:confused::sick:(n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom