Матични плочи..генерална дискусија

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Темава ја отварам со цел да живне потфорумот малце, а и да се пофалиме да видиме кој каква матична има...еве да ја сефтосам темава еве одмене
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
-Foxconn A6VMX(-k)
 
T

Tetro

Гостин
Јас имам една Soltek FRN2L, ако некој продава ваква, нека ми шепни. :)

 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Од мојава има да ви паднат вилиците! Не верувам дека некој има ваква. И BTW спаѓа оваа во матични плочи уште? :pos2:

Asus P5VD2-X

 

Attachments

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Осеќам темава ќе се трупа само со слики од матични плочи или од имиња на матични плочи.... толку. Зашто за дискусија околу матичните, еве ви тема.

Нека остане уште ден-два да видиме што ќе биде...
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Осеќам темава ќе се трупа само со слики од матични плочи или од имиња на матични плочи.... толку. Зашто за дискусија околу матичните, еве ви тема.

Нека остане уште ден-два да видиме што ќе биде...
Ако е и со слики само...еве ја прв да прашам нешто...кај мене горе до тој жолтиот слот(тоа е за графичка) тие двата бели слота до него за што се?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ако е и со слики само...еве ја прв да прашам нешто...кај мене горе до тој жолтиот слот(тоа е за графичка) тие двата бели слота до него за што се?
За разни глупости како звучна, модем, TV картица, мрежна картица.....
 
T

Tetro

Гостин
Ако е и со слики само...еве ја прв да прашам нешто...кај мене горе до тој жолтиот слот(тоа е за графичка) тие двата бели слота до него за што се?
Кај тебе се два слота, ама види кај мене колку има :vozbud:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
Брои поубаво 6 има...
туку ај забегавме офтопик
мојата е баеги стара значи компјутеров ми е стар негде околу 8 години што значи и матичната е толку
 
T

Tetro

Гостин
:drk::drk::drk: од кај ја зема?:pos2: едит: гарант дедо мраз ти ја има донесено пред време...пошо никој нема ваква
Тој ја носеше некаде, ама јас кога го видов го треснав двапати по глава и му падна плочата од торбата, па ја грабнав и заминав.

Сега уште една иста ми фали, за да имам две. :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom