Матиз Даеву сопственици јавете се

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
Zdravo sakam da prasam...Koga go stavam kljucot i davam kontakt posle ne ni vergla ni pali samo kljicot se mrda. Sto moze da bide problemot. Pozdrav
,,,menuvaj komplet brava,,,kajmene isto se sluchi,,,slaba tochka na matizot,,,/ne e reklama,,,,ili vo Vero ili klucharot vo Taftalidzhe,,,
,,,ako nekoj povekje se razbira,, davajte mu sovet na chlenot,,
 
Член од
16 октомври 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Значи вака преку ноќ буквално престана да ми ја покажува брзината, се слуша кога возам дека врти нешто и стрелката малце ќе се помести и пак ќе падне и после некое време ќе се оправи ама веќе недела дена како не се оправува.

Што би можело да биде
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Внатре километражот е расипан или пак сајлата е излезена. Треба да се отвори инсрумент таблата и да се види дали врти сајлата кога колата се движи. Ако врти значи не е до нејзе туку внатре во самиот брзинометар е нешто. Ова под преспоставка ако брзината е се сајла (не е електронски).
 
Член од
13 јули 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
Zdravo, sakam da prasam koga pali prviot pat si pali se najnormano, ama koga ke se izgasi i pak da ja zapalis gubi sila i pocnuva da vergla i tek so davanje i drzenje na gas ke zapali. Sto moze da bide problemot. Pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom