Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

?

..........

Гостин
Тебе не би ти сметало ова навистина да е местенка?
Каква местенка објасни, кој кого наместил, има 5 убиени лица од кој 4 деца, ако имате било какви докази дека е местенка покажете ги, јас нормално дека не сакам рандом албанец да биде затворен ради ред, туку вистинските сторители да одговарат, во Куманово имавме албанци со оружје кои спроведија терористичка акција, зошто во монструм би било поинаку кога веќе знаеме дека твоите сонародници се склони кон тероризам од религиозни и националистички причини и кај нас и по сирии со исис итд. Примери милион...
Освен шпекулации и млатење празна слама, ниту еден доказ снимка аудио не се појави за да имам некаков сомнеж дека е местенка. Ни заев кој лажеше пред да гравне власт ни ахмети или било кој од вашите не испадна со издржана теза.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Нели има закон за објавувањето на снимките? Има. Кој го побара тој закон во Пржино? Грујо.
Зошто го бараше тој закон? Дека е невин?

Па Заев го повикуваше Трајко на дуел за да го решат прашањето. Со самото недоаѓање Трајко си става дамка на себе. Исто и Грујо со барањето на закон за да се престане со објавување на снимките. Зошто да се престане ако се невини. Па ако се невини баш Заев и Сдсм ќе го јадеа бидејќи лажеа.
Можеби за да го извлече на дуел? Вмровциве баш и ги немаше на дуели последните 11 години. Трајко нема никаква дамка за Смилковско, али има за син му со дрога на граница. Друго све е дамка у главата на Буревесник.
Тебе не би ти сметало ова навистина да е местенка?
Шансите ова да е местенка е подеднакво со 9/11 во Америка. Има 0.1 % шанси и за двете ама сепак да се држиме до реалноста. Ниту ќе сме 100% сигурни некогаш ниту па вие ќе признаете, кога сте признале нешто :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.261
Поени од реакции
29.744
Шансите ова да е местенка е подеднакво со 9/11 во Америка. Има 0.1 % шанси и за двете ама сепак да се држиме до реалноста. Ниту ќе сме 100% сигурни некогаш ниту па вие ќе признаете, кога сте признале нешто :)
Шансите 9/11 да не е „местенка“, се рамни на нула. Мислам ако веќе мора да се изнесуваат проценки за веројатност. :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Шансите 9/11 да не е „местенка“, се рамни на нула. Мислам ако веќе мора да се изнесуваат проценки за веројатност. :)
На различна бранова дожина сме нема ни да пробам да те убедувам, имаш други теми за тоа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Ako gi islobodat ovie sega...segašnava vlast mora da go najdi vinovnikot....ako e toa Trajko, Sašo...koj i da e..toj treba da odi vo zatvor
Ako e drug nekoj...togaš javno da se kaži koj e

No ako ovie gi oslobodat..a nikoj ne odgovara za zlostorstvoto....togas e jasno deka e vo prašanje politički dogovor
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.930
Ваква трагедија мора да има силен мотив. Љопките генерално се спремни за вакви гн'сотилоци, ама па да се деси ваква работа мора да има некоја голема игра во позадина, не ми се верува дека ова е напраено само ради всадување страв или слично. Приказни од типот оргии и намалување на цената на парцела ми се типично ретардирано шиптаpски приказни која глупите Македонци ја купуваат.

Но... Но, Заев мора да објави било што што е поврзано со ова, односно мора случајот да се истера до крај. Крај краева, нека си ебе мајката све, и меѓуетнички односи, и граѓанска војна ако сака нека има, ова мора да излезе на виделина. По секоја цена !
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
Ako gi islobodat ovie sega...segašnava vlast mora da go najdi vinovnikot....ako e toa Trajko, Sašo...koj i da e..toj treba da odi vo zatvor
Ako e drug nekoj...togaš javno da se kaži koj e

No ako ovie gi oslobodat..a nikoj ne odgovara za zlostorstvoto....togas e jasno deka e vo prašanje politički dogovor
Се е тоа КАКО би требало ... во моментот го имаме ова ДОЛУ ...
Зоран Заев ги ослободува осудените убијци од велигденскиот масакр кај Смилковското езеро, само неколку дена пред локалните избори, што според многуммина престтавува ништо друго, туку само обид на Заев да тргува и манипулира со албанските гласови, надевајќи се дека тие својот глас ќе го дадат за кандидатите на СДСМ на претстојните избори.
Најсмешни или најдебилни, ми бие од СЈО, кога ја правдаа гарнитурата ( МВР и ОЈО) на СДСМ која 2003 направи монтирана истрага во случајот СОПОТ, со Наводен ГОЛЕМ надворешен притисок од ЕУ да се најдат ( барем некој) виновници...
.. а знам ја дека Хари Костов не е дека бил неспособен туку му биле врзани рацете и не смеел да ги фаќа тие вежбаните во бонстил туку прости селани...
слично нешто може да е и за Смилковско езеро, но најголемиот круциален фуцк ин браин ни се спрема за случајот Дивље Насеље..
http://fokus.mk/spasovski-ke-bara-megunarodna-istraga-za-kumanovskiot-sluchaj-divo-nasele/
па што к*р е битно дали се платеници или албански марксисти или радикални исламисти, сториа тешко крваво насилство, АЛО !!
всушност 2ца европјани во групата, француз и германец се пуштени да избегаат, зошто на судењето ни еден од обвинетите ТОА не го кажа ???
сега меѓународна комисија ќе ја обвини МВР, не требала да ги опкружува терористите, требало ПРВО да го пуштат заев со стапот за селфи , ќе им ветел тиранска пљатформа и се ќе поминало по мирен пат...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Се е тоа КАКО би требало ... во моментот го имаме ова ДОЛУ ...
Зоран Заев ги ослободува осудените убијци од велигденскиот масакр кај Смилковското езеро, само неколку дена пред локалните избори, што според многуммина престтавува ништо друго, туку само обид на Заев да тргува и манипулира со албанските гласови, надевајќи се дека тие својот глас ќе го дадат за кандидатите на СДСМ на претстојните избори.
Најсмешни или најдебилни, ми бие од СЈО, кога ја правдаа гарнитурата ( МВР и ОЈО) на СДСМ која 2003 направи монтирана истрага во случајот СОПОТ, со Наводен ГОЛЕМ надворешен притисок од ЕУ да се најдат ( барем некој) виновници...
.. а знам ја дека Хари Костов не е дека бил неспособен туку му биле врзани рацете и не смеел да ги фаќа тие вежбаните во бонстил туку прости селани...
слично нешто може да е и за Смилковско езеро, но најголемиот круциален фуцк ин браин ни се спрема за случајот Дивље Насеље..
http://fokus.mk/spasovski-ke-bara-megunarodna-istraga-za-kumanovskiot-sluchaj-divo-nasele/
па што к*р е битно дали се платеници или албански марксисти или радикални исламисти, сториа тешко крваво насилство, АЛО !!
всушност 2ца европјани во групата, француз и германец се пуштени да избегаат, зошто на судењето ни еден од обвинетите ТОА не го кажа ???
сега меѓународна комисија ќе ја обвини МВР, не требала да ги опкружува терористите, требало ПРВО да го пуштат заев со стапот за селфи , ќе им ветел тиранска пљатформа и се ќе поминало по мирен пат...
Pa kažaa roditelite na ubienite deca na NEvladinite televizii deka Zaev e najgolemiot monstrum vo državata...

No ete..nekoi televizii toa ne go prikažaa
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
И едните и другите.Овие лажниве патриоти се испичкаа како и обично и мораа да го осудат.[DOUBLEPOST=1507054074][/DOUBLEPOST]Абе не ќути бе Пуно кажи ајде за кои кур ви да имате 3 држави а ние не сме требале да имаме ни една?
Ne me interesira za tie dvete drugi drzhavi, ne zhiveam tamu ja, me interesira to shto vie ne bi zasluzhuvale...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Ne me interesira za tie dvete drugi drzhavi, ne zhiveam tamu ja, me interesira to shto vie ne bi zasluzhuvale...
Пуно...најискрено...ова секој македонец посакува да е вистина....ништо друго не бараме

И за јазик и за писмо и за све у пм можи да се разговара...ама да не е во интерес на друга држава туку во интерес на Македонија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom