Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
За тебе и тој над тебе не аудио снимки, видео снимки да излезат ќе бидат нарачани од сорос, така да за вас е небитно дали има една или 200 снимки
A za tebe snimkite sami po sebe se dokaz? Si kazal nekad gluposti na telefon valjda?

Tuka na vremeto se diskutiraa nacini kako moze da se fatat storitelite. Triangulacija na telefonski signali, vozila, otisci, puski, svedoci, izjavi.... Slucajot iako moze ne se vodese celosno transparento posto bese sensitiven ocigledno ne bese pa i se taka naivno zabosteno. Sega iskaca tipov kazuva edna prikazna na roditelite, druga vrti nekolku dena pred izbori predhodno lazese i za kako dosol do razgovorite mislam seriozno zosto uopste i se diskutira se ova? Neka pokaze sto ima dosta samo pravi razdor
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
... sto ke bide ako zaev ne izvade nikakvi snimki za smilkovsko, ili tie sto ke gi izvade da bidat krajno debilni bez nikakvi dokazi i seto ova sto go najavuval da bilo bezvrska...
Заев не може да извади снимки, (при)бидејќи сите ги има предадено на СЈО. Ако извади... значи... хмммм... ќе мора нов судски случај да се води. А и самиот рече дека с(в)е предал на СЈО.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Заев не може да извади снимки, (при)бидејќи сите ги има предадено на СЈО. Ако извади... значи... хмммм... ќе мора нов судски случај да се води. А и самиот рече дека с(в)е предал на СЈО.
сјо преслушал само мал дел од снимките, кузнај какви се криминали и незаконитости има уште на нив....
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.066
Поени од реакции
3.211
сјо преслушал само мал дел од снимките, кузнај какви се криминали и незаконитости има уште на нив....
Ама затоа Зајко ги беше преслушал сите;)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ама затоа Зајко ги беше преслушал сите;)
не бе не е можно тука се стотици иљади разговори беше прислушкувана пола македонија, политичари, новинари обични граѓани, то треба еден куп луѓе да слушаат деноноќно и да знат шо слушаат, замисли 8 сати со слушалки и слушаш разговори па тука за крадење за местење за убиства сигурно имаше и за швалерации за хомосексуални теми....
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.066
Поени од реакции
3.211
не бе не е можно тука се стотици иљади разговори беше прислушкувана пола македонија, политичари, новинари обични граѓани, то треба еден куп луѓе да слушаат деноноќно и да знат шо слушаат, замисли 8 сати со слушалки и слушаш разговори па тука за крадење за местење за убиства сигурно имаше и за швалерации за хомосексуални теми....
Ми се чини Зајко имаше изјавено дека се живо преслушал, ме мрзи да барам сега.
 

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Razreseno e. Luge ima vo zatvor za toa. Ako zaev ima nekakvi dokazi treba da gi prezentira ili da odgovara za toa. Sega za sega samo lae a nisto ne sme videle. Sto se vozbudivas za zhabe? Idi baraj gi od zaev, sjo ili koj i da gi ima.
Кур ме боли за Заев, треба и тој да лега заедно со Грујо. Ти дреми во југоисточна азија и објаснувај ни овде како е. Доста паламудиш од преку океаните. Пишав дека го имам слушано еден од родителите на децата кога онака болно кажуваше и не сакаш ништо да прашаш од тоа што го боли, лично пред мене плачеше татко на триесет и нешто годишен син вработен во МВР кој се "самоубил" и од МВР му имаат речено на таткото да не се распрашува и да не истражува уште затоа што има уште 2 деца и неколку внучиња и да си ги гледа нив. Ете такви браните, дали директно или индиректно како ти што глумиш дека не си за Грујо. Ама на народ кој му имаат скоро исчезнато сите морални вредности ништо неможеш да објасниш. Џабе сево ова кога ти и такви ботови ко иреал на сево ова ќе пишете и во време на сдсм се случуваа нарачани убиства. Во стил од секогаш го има па да им опростиме. Да осетите на ваша кожа или на некој од блиските една од овие ситуации па како ќе промените мислиње.

Убаво рече вчера Ване Цветанов сите што го гласаат ВМРО имаат крв на рацете, да и јас чуствувам одговорност затоа што и јас ги гласав криминалците до пред некоја година. Не дека ги сакав, туку дека ги мразам СДСМ.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Сега СдсΜ се труди да стане албанска десничарска партија, која зборува за двојазичност, кантони, политипни општини, но не е во ред за партиска пропаганда да го користи терористичкиот напад на Смилковско езеро и да ги вознемирува ужалените фамилии.[DOUBLEPOST=1481302587][/DOUBLEPOST]
Кур ме боли за Заев, треба и тој да лега заедно со Грујо. Ти дреми во југоисточна азија и објаснувај ни овде како е. Доста паламудиш од преку океаните. Пишав дека го имам слушано еден од родителите на децата кога онака болно кажуваше и не сакаш ништо да прашаш од тоа што го боли, лично пред мене плачеше татко на триесет и нешто годишен син вработен во МВР кој се "самоубил" и од МВР му имаат речено на таткото да не се распрашува и да не истражува уште затоа што има уште 2 деца и неколку внучиња и да си ги гледа нив. Ете такви браните, дали директно или индиректно како ти што глумиш дека не си за Грујо. Ама на народ кој му имаат скоро исчезнато сите морални вредности ништо неможеш да објасниш. Џабе сево ова кога ти и такви ботови ко иреал на сево ова ќе пишете и во време на сдсм се случуваа нарачани убиства. Во стил од секогаш го има па да им опростиме. Да осетите на ваша кожа или на некој од блиските една од овие ситуации па како ќе промените мислиње.

Убаво рече вчера Ване Цветанов сите што го гласаат ВМРО имаат крв на рацете, да и јас чуствувам одговорност затоа што и јас ги гласав криминалците до пред некоја година. Не дека ги сакав, туку дека ги мразам СДСМ.
Бреј, ама приказни измисли, ама кому колкаво е интелектуалното ниво. Имаше по медиумиве дека осудените од Смилковско езеро се дојдени од Косово во РМ во деведесетитте, па која партија беше на власт 1993/94 која им дала државјанства? [DOUBLEPOST=1481302803][/DOUBLEPOST]
Ми се чини Зајко имаше изјавено дека се живо преслушал, ме мрзи да барам сега.
Името Зајо нема врска со нашиот збор Зајак, туку потекнува од романското Zaiu - Ζαιου - Зају и грчкото Ζαιος - Зајос.
 
Последно уредено:

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Бреј, ама приказни измисли, ама толкаво ти е интелектуалното ниво.
На штапски стаорци неможеш ништо да докажеш. Без разлика дали доаѓаат од плава или црвена штапска дупка. Затоа што имаат преголемо интелектуално ниво и неможеш да си на иста бранова должина.

Смиљковско езеро и Диво населје се случаевите кои трба да ја дознаеме целосната вистина , ама не верувам дека ќе се случи тоа.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.066
Поени од реакции
3.211
Името Зајо нема врска со нашиот збор Зајак, туку потекнува од романското Zaiu - Ζαιου - Зају и грчкото Ζαιος - Зајос.
Место на мене да ми одговараш, можеше да го најдеш видеото и да му го покажеш на Лет3, па да си ја провери математиката негова.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
На штапски стаорци неможеш ништо да докажеш. Без разлика дали доаѓаат од плава или црвена штапска дупка. Затоа што имаат преголемо интелектуално ниво и неможеш да си на иста бранова должина.

Смиљковско езеро и Диво населје се случаевите кои трба да ја дознаеме целосната вистина , ама не верувам дека ќе се случи тоа.
Веќе народот ја знае позадината на овие терористички напади, а тоа е рушење на народната избрана власт. После им направија и шарени револуции.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.066
Поени од реакции
3.211
Веќе народот ја знае позадината на овие терористички напади, а тоа е рушење на народната избрана власт. После им направија и шарени револуции.
Малку и претеруваш, народот не ја знае позадината (вистината) туку претпоставува и си носи свој проценки што како
а вистината за смилковското и диво насеље мислам дека никогаш нема да ја дознаеме, поточно кој се нарачателите.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
.се прашувам дали ќе биде поголема или помала шансата за нивно објавување. Ја мислам помала.
.. Никаква... да се случи такво чудо пијаницата ќе измисли Закон За КАМАЈ и ќе ги амнестира и терористите од Дивље насеље, што се фатени живи, а за тие од Смилковско езеро око не му трепнуе... а и да не се директни егзекутори, сепак се вмешани на некој начин, не се тек така уапсени... впрочем и самото СЈО не покажа никаков интерес да открие кој се вистинските убијци, битно им е да докажат дека овие што се осудени можеби не се и да се дискредитира МВР ... а прашање е дали поради неспособноста или поради надворешни политички притисоци МВР не ги откри и креаторите на случајот Монструм....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
.. Никаква... да се случи такво чудо пијаницата ќе измисли Закон За КАМАЈ и ќе ги амнестира и терористите од Дивље насеље, што се фатени живи, а за тие од Смилковско езеро око не му трепнуе... а и да не се директни егзекутори, сепак се вмешани на некој начин, не се тек така уапсени... впрочем и самото СЈО не покажа никаков интерес да открие кој се вистинските убијци, битно им е да докажат дека овие што се осудени можеби не се и да се дискредитира МВР ... а прашање е дали поради неспособноста или поради надворешни политички притисоци МВР не ги откри и креаторите на случајот Монструм....
СЈО е формирано само за криминалите на власта произлезени од нелегално прибавените снимки од страна на странските служби
 

Kajgana Shop

На врв Bottom