Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Се повторувам, кога беше првиот протест, беа тепани до посер, десетици души ги носеа на раце. Се надевам дека гомнава, кога веќе не можат правда да добијат, а таа би била метак у чело - барем ќотек да изедат пак. Нема нешто подолно од гомно кое искочило денес, за мене е легитимна мета за кај Алах испратница. Гомна шизоидни, срам за човештвото.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.689
Бреее гнасни фаци, од кој подрум ги вадат овие бре. Каде виреат вакви инцести, крв им ебам шпонска.
Класика партиски собир на Алијансата, скандирање Аљи трахтаре.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.576
Поени од реакции
26.098
Види што ти се вика доследност и достоинство .... Албанска беса или поточно речено каде дува ветрот ... Лицемерие пар екселанс... знамињата од ИСИС ги заменија со знамиња од САД. :D
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Да протестираш во толкава бројка за монструми што масакрирале луѓе, пред се, масакрирале деца, е нон-сенс. Ова е маса на луѓе што излегла. И да не се лажеме дека биле изиграни политички. Овие сите тука, исто размишљаат.

Како нашиве политичари го прифаќаат ова не ми е јасно. Како им е сеедно човече... Па и знамињава што ги веат со голема албанија. Свака част.

Додека нас ни се забранува да си кажеме Македонија, другиве што сакаат си прават. И пак ќе се жалат немале права. Не не бива, џабе.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
923
Поени од реакции
3.624
Бреее гнасни фаци, од кој подрум ги вадат овие бре. Каде виреат вакви инцести, крв им ебам шпонска.
Класика партиски собир на Алијансата, скандирање Аљи трахтаре.
Човече и мене не ми е јасно, ова е веќе уметност па и да планирате со жената 5 години унапред да ја направите најгрдата верзија вакви инцести тешко да се направат.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.143
Поени од реакции
35.152
Прво обични џандари, па ПЕП па на крај позади ЕБР. Ама затоа за 50 Комити на утакмица со Академија Пандев цел кордон ЕБР.

Пиченца, до сеа требаше главата да им ја дупнат, да ги искинат од мавање.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Среќа имат што не е карневал у Вевчани иначе ќе ги скршешеа.
Неколку џандари ги одвлекоа во болничко, ќе ми беше жал ама заради тоа што кога се македонци у прашање млатат без проблем ако им е. Се надевам уште повеќе ќе изедат ќутек од автотхоните борци за права
 

Kajgana Shop

На врв Bottom