Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Абе што не интересира нас дали се мета на поткуп.Посебно овие аделина и таа другата....ЕЕЕ бог да чува.На ден на независност на сред стадион "пееа" некои шипптарски песни,а гуревски и "елитата" им даваа аплауз.Мораа да ги исвиркаат и растераат од бина,за да дојдат Синтезис да ни ублажат ушна болка,зашто крв почна да тече од ушите на Македонците.
Какво непочитување.Па ова е срамота.
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
135
Поени од реакции
201
Сигурен си дека е оф-топик? Само се надоврзав на она што го постираше ти во објаснувањето за Кур'aнoт, само во многу поопширна варијанта, со докази. Верувам дека најголем дел од членовите знаат англиски. А би ти бил благодарен ако имаш време и ако сакаш да го преведеш тоа што го пишува на страницата и на македонски за да можат СИТЕ да го разберат.
Се извинувам,коментарот ми беше двосмислен и можеби се навреди.Забележував само шпонот што рече.
Страницата ке ја преведам и ке дадам додатни информации.Сепак оваквите информации не требаа да се постираат само на форумот бидејки за кратко време ке бидат поклопени од останатите постови.Мислам дека треба да се постираат на фејсбук страна и на колку што може повеке блогови.
Интересно е што оваквите информации можат да се најдат на агнлиски но многу ретко може да се сретнат и на други јазици.Затоа луѓето лесно веруваат на глупости и затоа муџите протестираат во ијладници кога некој им го критикува пророкот.Ако ме прашуваш мене,секое идеологија или човек кој несака да биде критикуван крие многу црни работи.
Наредната недела ке бидам надвор од Скопје и надвор од мрежа така да ке го направам тоа кога ке се вратам.Ке те известам.

Во меѓувреме овој страни се доста интересни.Секој реченица на овие страни е подржана со факти од куранот.
https://www.youtube.com/user/GeeMoor
https://www.youtube.com/channel/UC0Uu4XnRS1hiz3JCpNFIuUg
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Ма што е битно што пишува во некоја книга што некој човек ја напишал пред 20 века?
Вистината си е вистина, 1000 пати кажаната лага пак нема да постане вистина, а вистината е дека они се терористи и дека извршиле 5 кратно убиство врз невини деца, и за тоа ке гнијат во затвор до крајот на своите животи ТОЧКА. Ало шлампевци, што е битно која нација или вера се?
Мрш, не ни вредите за ја да ви го просветлувам умот ама утре кога ке излезете на протести, полицајците пак ке ви ги вцрвенат газињата така и ви треба, малку ви е со топовите вода и флеш бомбите.
Крај краева што бегате како пи*ки од 30 џандари бе. Вие сте 1000 нели сте силни, ја признавам не сум силен и не се прчам ко вас, напротив сигурен сум дека ако терористиве д беа македонци христијани (што во никој случај не е можно бидејки не постои радикален христијанин) кои убиле 5 невини албански муслимански дечиња, и се осудени за такво дело, никогаш не би излегол на протест. Ви се чудам на глупоста, Ајнштајн комплетно бил во право кога рекол дека 2 работи се бесконечни.
 
Последно уредено:

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Овие стоки што утепаа 5 души од чиста мира МОРА да лежат доживотен во најмала рака, во спротивно тоа ќе значи дека конечно е пробиена и последната одбрана и последниот механизам на кој може да се надеваме колку толку дека би не заштитил при некои идни излети на рамковци. Ако бидат ослободени тоа ќе значи дека некој нас може да не убива кога и како сака и да не сноси никаква одговорност, а верувам таа опција е полоша и од војна во која колку толку би можеле да возвратиме и да се браниме, како народ зборувам на државата никој веќе не се ни надева....

Инаку позитивното за нас во целава приказна со рамковци е што конечно отидоа во екстрема со таа нивна сплотеност која е доблест за еден народ да, ама кога се иде до степенот до кој ја ескалираа цела ситуација и почнаа да истеруваат хирови па бараат леб преку погача тогаш јасно е дека тој дисбаланс ќе биде нивен пад. Секогаш се прекорувавме сами во минатото да не генерализираме, бидејќи ете не биле сите исти... после овие настани кога сами се сместија апсолутно сите во ист кош и не оставаат простор за дилема јасно е дека нема што повеќе да се повикуваат на разумните или оние фамозни умерени муслимани кога такви очигледно не постојат.
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
479
Некој го отворил КУРанов мислејки дека со горенаведениве стихови ке шири паци пропаганда овде.Демек ова гледачите на јади бурек се.

Заборавил да каже дека во КУРанов мохамед силувал деветгодишно девојче а ја зел за жена на шест години.Забори да каже дека во КУРанов е опишано како мохамед го убива таткото и мажот на Еврејка Софија а потоа истата вечер ја силува.Не видов да напишал оти господовиот пророк имал секс со мртвото тело на тетка му и дека го цицал јазикот на внук му за да го излечи и спаси од пекол.Ама во КУРанов го пишува се ова.Исто така пишува дека бил и трговец со робови и го оправдувал дисциплинирањето{кршење од котек} на робовоте а нивно обезглавување доколку е тоа потребно.Што имаше друго?Ми текна, господовиот пророк ги терал другите верници да пијат вода од бунар во кој има фрлено ѓубре, измет,трупови на животни и сл. бидејки верувал оти водата не може да бида покварена од ништо.
Уште треба да се кажува?Треба.

Им наредил на неговите верници да го убија секој оној што ке го напушти исламот.Сметал дека секој што не е муслиман треба или да биде земен за роб или да биде убие.Доколку моменталните услови ова не го дозволуваат,тогаш немуслиманите треба да плакаа такса на муслиманите ако живеат меѓу нив.Џизиа мислам се викаше а ние овде сме ја осетиле како данок во крв.

Меѓу украдените текствови од Библијата,Тората,како и од Хиндуистичките И Будистичките текстови извелок некои работи ама ги свртел како му одговара.
Рекал не лажи,а после кажал дека ако некој лаже во името на исламот, тоа е оправдано и ова постапка се вика Кетман колку што знам.
Ја украл заповедта не убивај ама според мохамед можеш да убиеш ако:
-Некој го навреди исламот.
-Некој го напушти исламот.
-Ако убивањето е во име на создавање исламска држава наречена калифат.
-Ако немуслиманите не плаќаат Џизиа.
-Ако жената е непослушна,прво ќутек, а потоа сметал дека ребел душа неможе да се скроти и смрт е решение.
-Ако некоја не сака да се забули.
-Ако е во име на крвна одмазда.
-НАЈБИТНО-ако си Христијанин или Евреин или како што он ги викал "луѓе од книгата" или кафири.

После објаснил фино и како да е убија жртвите.За него неколку методи:
-Омилен-обезглавување.
-Омилен за жени-каменување.
-Фрлање од планина или фрлање во море особено ова за Евреите.Ден денес можеме палестинците да ги слушнеме како го цитираат манијаков кога велат дека сите Евреи треба да се фрлат во море

Исто така најсовршениот чокек размислувал за самоубиство и во моментот кога тоа требал да го направи тоа {да се џитне од карпа } биле спречен од нешто што он си го замислил дека било ангел Гаврил{веројатно било демон и некој негов шизо напад}.

Све ова ѓубре е напишано во книгата на злото и во предходните мои постови дадов цитати и сури за сите овие работи.Прашајте само оџа зошто нивниот пророк оженил 6 годишно дете и го силувал на девет и тој ке ви одговори дека било алахова волја, а тука нема прашања знаете.Ако јас испрашуваш волјата на Алах можеш да бираш помеѓу каменување или обезглавување.{Еден цитат велеше дека можеш да бираш само доколку оџата види дека си се покајал}.Милост ли ова или што.


Писменковциве нека проверуваат факти пред да кажат нешто.Ке продолжам да го ширам словото на КУРанов во моите наредни постови зошто сега нешто ме мрзи.Има уште многу убави работи да се кажат.
Браво Батка!
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
135
Поени од реакции
201
Да, може да се каже и Украина, на која моментално и се дешава нешто шо не би ме чудело да ескалира и овде за 2-3 децении.
Две три децении?Мене ми изгледа работава дека во цела Европа за една деценија, а најмалку за 15 години ке ескалира.А во Индија откако го избраа Нарендра Моди за претседател може и нешто побрзо да оди работава.Гледам нешто и Кинезите почнаа да ги нервираат.Во Кина им убија од чиста мира 80 луѓе пред две недели.Човек би прашал каде пак во Кина сега, ама ислам сака сегде да прави зло.Па и на Јапонија се навртиле.Земјата на технологија и наука ке ја прават арабија.
Мав им е работава на муџиве.[DOUBLEPOST=1404772885][/DOUBLEPOST]Не е ли битно ништо што пишува во таа книга кога нејзините следбеници под влијание на истата книга ја напаѓаат Европа 14 века по ред,а пет века им успеало и да владеат.Глупи се и нацистичките текстови ама убија околу 70 милиони луѓе а на оние што остана живи им го претворија животот во пекол.
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Јас искрено се надевам дека ке се случат најголемите протести досега видени кои ке доведат до граѓанска војна.Оваа статус кво ситоација не е добра за никого.
Исто така ке си го прослават уште повеке шипптарскоти инцестно име по светов за и онеи кои што не слушнале да слушнат.
Не се надевај на ова. Се што може да се деси е само провокации од нивна страна. Искрено далеку сме од граѓанска војна.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Се ставам на местото на родителите на децата, колку на нив им е тешко, како го издржуваат сево ова, протестиве, судењето, јас би скренал, на све би бил спремен да направам.
Со самото тоа што гледаат на ТВ и интернет, колкава група народ ги оправдува убиствата и се буни на улица за слобода на убијците на нивните деца, мене вака што не ми се ништо убиените ме погодува силно, не па да ми се близок род. Големо сочувство до фамилиите. Барем малку човечност да имавте, а кога ке ве истепа некој македонец одма како плачипи*ки сте дека немало меѓуетнички соживот и разбирање ке ве разбере цела европа.
Е па нема, пак пендраци ке јадете на улица и терористите ке умрат во затвор. А сега можете и од ку*от да си гризнете ама нема да биде по ваше.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
Егзекутираа 4 деца и случаен сведок. И сеа протести. Да ти ебам државата црвјосана.

sent from my Nokia 8210
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.477
Не се надевај на ова. Се што може да се деси е само провокации од нивна страна. Искрено далеку сме од граѓанска војна.
И у Украина гомнарииве почнаа со обичен ден во парламентот каде што требаше да се гласа дали Украина да земе сто четириесет и кусур милиона од Русија,па еве до кое дереџе дојдоа кога НАТО,ЕУ и меѓународни заедници почнаа да се мешаат. Најголемото срање го направија соросоидите кој плаќале американци за да ги тренираат Десен Сектор у Полска за да направат дестабилизација.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Не се надевај на ова. Се што може да се деси е само провокации од нивна страна. Искрено далеку сме од граѓанска војна.
Од каде толкава сигурност?Ама искрено.[DOUBLEPOST=1404777033][/DOUBLEPOST]Струга
10391043_306227706206030_6884909232599504571_n.jpg
 
Последно уредено од модератор:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Требало да ве остават во косово вас бегалците, да не ве примат во оваа држава и да ве вртат на скара со јаболко в уста.Неблагодарни едни.За што штрајкувате бе???
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
neli sudstvoto ni bilo korumpirano??? Kako sega a priori mu veruvate na sudot i negovite presudi za ovoj slucaj? Mozebi gnevot e opravdan bidejki nikoj ne rece deka e ubavo sto se ubile nedolzni deca, tuku deka storitelite na toj zlostor ne se onie koi sudot gi proglasil za vinovni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom