Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Славомакедонци,окупирани албански територии,бркање на славомакедонската окупаторска војска...хммм...од кај ми е ова познато???
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
МВР треба да објави награда од 238383737373 евра за сигурно инфо кое ќе ги открие убијците,а преку нив да се дојде и до нарачателот.

Така направија и америте со Садам Хусеин.
Јас мислам треба да ангажираат еден сквад американски оперативци ипак ние заостануваме во начинот на истрага методите техниките. Ако се тера до крај нека биде како на филм.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Колку и да ги мразам Грците и јас и сите....ама оваа АНА би ја напикале од каде што излегла со се мајчино млеко...Во Регионов можеме само да гледаме и да се чудиме на воена сила на Грција, е сеа што се во криза и што логистички многу би ослабнале пошто немаат пари, но во НАТО е и тоа значи дека е во голема предност.....Дај Боже нека ја гибнат Грција, па да одат во минатото.............
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
Acid

И мене ми има некој избришано пост, а како што ми текнува, во него немаше ништо навредливо или недолично. Би било фино ако некаде се пишува причината за бришење на постовите.
Да имав денарче за секое избришано мислење кое не е соодветно на темава, ќе имав сосема доволно да си купам еден фин џип.
Фала на предлогот, ама не можеме да даваме објаснување за секое избришано мислење.

Ако ви е избришано мислење, знајте дека тоа е поради:
- Говор на омраза или навредлив речник (Албанци, колење, повици за војна и тн);
- Оф топик мислење (неповрзано со темата - убиството на петте лица кај Смиљковско езеро);
- Невкусни шпекулации и потпалувачки лаги;
- Друго кршење на правилата (терање сеир, водење на дискусијата во погрешен правец и тн);
- Непочитување на опомените на модераторите води кон бан од тема, или бан од форумот.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Ова ко зборите само од страв, не дека го мислите, туку дека се гадите сами од себе па морате да се лажете и нас да не лажете.
Ова доаѓа како.. да ти убијат цела фамилија и да ти остаат плакат: ИЗЛЕЗИ И ЧУВСТВУВАЈ ЗА ОВА НЕШТО
Ти да речеш „не, токму тоа сакаат да направам, ќе баталам се, важно ги победив хехе„
како демек разумни сте, се сфаќате. итн.
А вакви типчиња за кафе во кафиќ ако му стаат 5 грама шеќер повеќе, ќе прави скандал,
а тука ти глумат дека се ладни, како требало да се однесуваме..
Дури и да ти убијат луѓе, никако не смее реакција,затоа што тоа очекувале.
Да знаеле дека нема да има НИКАКВА реакција, како што очигледно повеќето сакате да нема, ќе им дадете зелено светло за една чистка да ни напраат, затоа што... ЗОШТО ДА НЕ?

Па преку .. веќе со овој дефетизм, за три камења фрлени, толку да се зборувало.. абе НИКАДЕ ГО НЕМА ОВА ЛУДИЛО, НИКАДЕ
Вакви методи имало во времето на лов на вештерки, кога стихијно се линчувале и спалувале луѓе само затоа што некој решил дека се виновни! Ако некој сака да ги казни убијците, тогаш ќе го користи разумот! Ако сака да им помогне, ќе излезе да каменува и крши и ќе им даде изговор и мотив за она што го планирале! Толку е едноставно, дали некој неможе или несака да го види, е друга работа.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Славомакедонци,окупирани албански територии,бркање на славомакедонската окупаторска војска...хммм...од кај ми е ова познато???
Ali Ahmeti za vreme na vojnata 2001ne vikase slavo makedonci .
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
А ДАЛИ Е МОЖНО УБИЦИТЕ ДА "РИБАРЕЛЕ" БЛИСКУ ДО ДЕЦАТА ОДРЕДЕН ПЕРИОД И ДА ЧЕКАЛЕ ПОГОДЕН МОМЕНТ ЗА ДА ГО ИЗВРШАТ УБИСТВОТО
Т.Е ПРЕД СТЕМНУВАЊЕ
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Вакви методи имало во времето на лов на вештерки, кога стихијно се линчувале и спалувале луѓе само затоа што некој решил дека се виновни! Ако некој сака да ги казни убијците, тогаш ќе го користи разумот! Ако сака да им помогне, ќе излезе да каменува и крши и ќе им даде изговор и мотив за она што го планирале! Толку е едноставно, дали некој неможе или несака да го види, е друга работа.
This! Уште потрагично е што луѓево не се свесни дека се само пиуни во нечија игра. И неверојатно лесни за манипулација.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Вакви методи имало во времето на лов на вештерки, кога стихијно се линчувале и спалувале луѓе само затоа што некој решил дека се виновни! Ако некој сака да ги казни убијците, тогаш ќе го користи разумот! Ако сака да им помогне, ќе излезе да каменува и крши и ќе им даде изговор и мотив за она што го планирале! Толку е едноставно, дали некој неможе или несака да го види, е друга работа.
Ипсисимус, види во блиското минато, кога СИТЕ Албанци, застанаа зад оние кои го направија тоа што им го направија на мавровските работници (се надевам дека знаеш што точно им направија). Јас да направам такво нешто, па мајка ми прва ќе излезе да ме убие, а не цел македонски народ да застане зад мене.
Зошто сега би било поинаку?
Да, не се сите Албанци одговорни, ама причекај кога ќе ги фатат (ако воопшто смее тоа да се случи). Ќе го видиш овој лицемерен албански хор како ќе ја смени песната. Така беше така ќе биде пак.
Никој не повикува на линч, но зошто да имам симпатии кон тие што го бранат злосторникот, само затоа што тепал такви како мене.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
А ДАЛИ Е МОЖНО УБИЦИТЕ ДА "РИБАРЕЛЕ" БЛИСКУ ДО ДЕЦАТА ОДРЕДЕН ПЕРИОД И ДА ЧЕКАЛЕ ПОГОДЕН МОМЕНТ ЗА ДА ГО ИЗВРШАТ УБИСТВОТО
Т.Е ПРЕД СТЕМНУВАЊЕ
Не ми личи ова на професионални убици да рибарат цел ден да чекаат да се стемни.
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
а
Вакви методи имало во времето на лов на вештерки, кога стихијно се линчувале и спалувале луѓе само затоа што некој решил дека се виновни! Ако некој сака да ги казни убијците, тогаш ќе го користи разумот! Ако сака да им помогне, ќе излезе да каменува и крши и ќе им даде изговор и мотив за она што го планирале! Толку е едноставно, дали некој неможе или несака да го види, е друга работа.
а шо нација си ти и кое сценарио ни се припрема те молам кажи ми оти изгледа ти си учен чоек и знајш се? како да искажам револт на поианков начин а? да земам и јас пушка и да пукам како вас? ама извини мојот IQ е довонло голем да разберам што е грешно а што не. Ако одев да истепам некој албанец ке бев приведен и сите телевизии одма леле тепаат одмазда ова она без да ја знаат целата приказна а вие тепате во автобуси палите знамиња кршите се макеонско пред вас пеете погрдни песни кон Тоше КОЈ ВЕ ПОШТОВАШЕ и целиот македонски народ и шо треба да ви аплаудирам браво вие сте ептен мирољубив народ и сакате соживот
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
This! Уште потрагично е што луѓево не се свесни дека се само пиуни во нечија игра. И неверојатно лесни за манипулација.
Цел свет е игра, секој е пиун секаде, не го менува фактот дека сите животи се во опасност, тука и СЕГА, во 2012 година, ДОМА. Само заради тоа што си Македонец (ако си).
А ако мислиш дека НЕ Е ТАКА, ќе те прошетаме малку низ Гостивар, Тетово и Струга, ете дечкото пишуваше пред 2-3 страници, кажа како стојат работите..


Биди искрен, ако е возможно да бидеш, и кажи дали ако имаше дадено жртва твојата фамилија вака, истово ќе го збореше?
Лесни за манипулација.. цц, немате ли срам бе?
Абе тука се гледа кој пишува од што стварно, стварно го боли срце за дечкиве, а кој не,
немате ли грам срам бе..
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Јанко, ти ли си?
Има тема за протестите, која е затворена. Дискутирај на темата, не ја користи за повикување или одвикување од протести.
Момак, се е у врска со темава, па дури и одвикувањето на протестите.

http://www.plusinfo.mk/vest/40337/-Izvesna-Armija-za-osloboduvanje-na-okupiranite-albanski-zemji-so-ultimatum-do-Vladata-na-Gruevski

Се чудиш што има тука необично што повикувам да се баталат сите протести?! Вакво нешто веќе се има случено во светот, читај:

http://en.wikipedia.org/wiki/1953_Iranian_coup_d'état

http://en.wikipedia.org/wiki/Gulf_of_Tonkin_incident

http://en.wikipedia.org/wiki/Reichstag_fire

Znachi, vo sive incidenti koi gi postirav, a koi denes se opshto poznati fakti, se raboti za izscenirani incidenti koi dovele do nesakani posledici, samo poradi toa shto Narodnite Masi koi se na nekoj nachin zameshani vo tie incidenti, ne pokazhale dovolno strplivost i mudrost, ne bile sposobni da se odnesuvaat kako razumni sushtestva, tuku potpadnale na lagite na razni debili, koi bile samo bedni slugi...

Incidentot od Tonkin dovede do vojnata vo Vietnam i ushte nekolku drugi konflikti. Brojot na zhrtvite e ogromen.
Incidentot vo Iran, dovede do nekolku podocnezhni konflikti, vkluchuvakji gi i poslednite dve vojni vo Irak, a e povrzan i so nekoi drugi konflikti vo regionot. Brojot na zhrtvite e ogromen.

Incidentot od Rajhstagot, dovede do Vtorata Svetska Vojna...
Pak ti brisi mi postovi da te vidam ...
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Треба да се отиде Шител,Анал 5 да се демолираат па нека им текне пак да монтираат и да режираат овакви информации во иднина против својот народ,маме нивно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom