Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Јас да. Се осеќав безбедно, а живеам во мултиетничка населба. Сега веќе не се осеќам, ама не од убиството, туку од меѓуетничката омраза која нија ја разгоревме по убиството. Нели гледате дека се е различно од 2001? Нели гледате дека Албанскиот етникум се оградува од масакарот? НЕ! Ништо не гледате! Успешно ја остварувате замислата на т.н. "нарачател".
Ако ги фатат вистинските убијци ќе го видиш албанскиот етникум кој сега се оградува, што ќе вика. Избери си едно или повеќе:
- амнестија треба да важи
- невини се
- ослободете ги

Така беше веќе еднаш кога требаа да одговараат луѓе кои фаќаа каури и им бутаа стапови во анус, па ги тераа после да го лижат и да имаат орален секс меѓу себе, за да на крајот им изрежат свои иницијали по грбовите.
Ете, кога сите Албанци станаа да ги бранат овие. Не викаа дека се невини, затоа што имаше и докази и се. Затоа побараа и за овие да важи амнестија, како и за другите борци на ОНА.
Сите Албанци застанаа зад свирепи злосторници, само затоа што жртвите се каури.
Ако од ова не сфаќаш што ни мислат сите Албанци, тогаш те жалам.
Зошто сега повторно не би застанале зад некои вакви?
Овие барем директно ликвидираа, оние оставија живи мртовци зад себе и се на слобода која нашите сограѓани Албанци им ја обезбедија.
Сега пак така ќе биде почекај само малку.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
43
Поени од реакции
5
inache covekot sto go vodel slucajot vo sudska medicina aleksej duma go poznavam i go prasav i rece deka mn bile prvo maltretirani. im bilo pukano vo raka vo noga kaj stignale.
a toj sto go ubile posleden od mladite pokraj toa sto go pukale vo raka vo noga i liceto partal mu go napravile da nemoze da se prepoznae.
mislam ova ne e dobro sto se slucuva.
 
I

Ilindenka

Гостин
Кои тоа ние?

Кој е тој нарачател на кој се остарува замислата?
--- надополнето: 16 април 2012 во 01:32 ---

Да искористат прилика да ви се осветат на вас Албанците за Косово, за жал тоа е моја претпоставка.
:) Симпатично. Само чекав некој да се фати за тоа "нарачател". За таа теорија треба да знаеме нешто повеќе, така?
А за да удриме по Албанците не мора да знаеме ништо, така?
Тоа и ми беше поентата.
Ништо не знаеме, ама важно ќе ги заробиме луѓето во Љуботен, Студеничани.... Ќе им скршиме кола, куќа.... Ке пукнеме глава на некој Албанец утре во Моша, затоа што ние сме ХЕРОИ кои се многу натажени од Монструозното убиство за кое не ни треба никаков доказ за да знаеме дека го извршил некој Албанец кој нема ама баш никаква врска со овој на кој сме му ја скршиле колата.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Ако ги фатат вистинските убијци ќе го видиш албанскиот етникум кој сега се оградува, што ќе вика. Избери си едно или повеќе:
- амнестија треба да важи
- невини се
- ослободете ги

Така беше веќе еднаш кога требаа да одговараат луѓе кои фаќаа каури и им бутаа стапови во анус, па ги тераа после да го лижат и да имаат орален секс меѓу себе, за да на крајот им изрежат свои иницијали по грбовите.
Ете, кога сите Албанци станаа да ги бранат овие. Не викаа дека се невини, затоа што имаше и докази и се. Затоа побараа и за овие да важи амнестија, како и за другите борци на ОНА.
Сите Албанци застанаа зад свирепи злосторници, само затоа што жртвите се каури.
Ако од ова не сфаќаш што ни мислат сите Албанци, тогаш те жалам.
Зошто сега повторно не би застанале зад некои вакви?
Овие барем директно ликвидираа, оние оставија живи мртовци зад себе и се на слобода која нашите сограѓани Албанци им ја обезбедија.
Сега пак така ќе биде почекај само малку.
Знаеш ли кое им е оправдувањето? Абе знаеш..уплашени се..мора така да прават...
Не сакаат да се соочат со вистината, не знам зошто.. дури ни на форум. Кој страв е тоа, човече..
А за дечкото во ГУЦ, во тоа време го викаа ПРЕДАВНИК, дека помогнал на каурите, нели тој помогна на Македонецот
Тогаш СИТЕ Македонци ги осудија тие кретените наркомани што го утепаа, и тоа веднаш
Разликата е огромна меѓу Македонците и Албанците
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
Не, на други случаи мислев. Пример на оној пред средното училиште што се случи. Ама чим не сме на иста бранова должина, да не те цитирам надолу :)
И тој во средното беше несогласување на лична основа и убијците се знаеја веднаш. Во ваква хипотетичка ситуација би имале убијци-фантоми при прилично тензични меѓуетнички основи. Од утре тензијата ќе биде уште повисока. Доколку во меѓувреме не го спречат протестот.
 
P

Princ

Гостин
inache covekot sto go vodel slucajot vo sudska medicina aleksej duma go poznavam i go prasav i rece deka mn bile prvo maltretirani.
Тоа е целосно контадикторно со изјавата на проф. Јаневска. Таа тврдеше дека не им се нанесени повреди, туку сите повреди видливи на телото се од проектилите.
Очигледно е дека некој лаже, но во моментов извини ама ќе верувам на вештакот што го извршил увидот од Судска Медицина, односно обдукциите.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
..Не беше самоодбрана бидејќи не беше нападнат со оружје,...
ууааауу, каква лицемерна субјективност?!?! 4-5 мажишта го напаѓаат него и неговата ќеркичка, секој од нив по еден бокс и клоца да му удри, овој ќе почине..ако го нападнат со мачета, треба овој да им рече, е, пијте кафе тука, одам да го заменам пиштолот за мачета и се враќам?! се слушате веќе на што личите со овие патетики?! кога еден, само еден албанец ќе излезе и ќе го оправда тоа убиство во самоодбрана, тогаш, можеби ќе поверувам дека постои некоја надеж за соживот, дотогаш, во дедо мраз и во братство-јединство из шездесетих не верувам!!!! сега за сега, колку и да сакам да постои, НЕ ПОСТОИ соживот туку само дресура врз Македонците!!!!
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Кои тоа ние?

Кој е тој нарачател на кој се остарува замислата?
--- надополнето: 16 април 2012 во 01:32 ---

Да искористат прилика да ви се осветат на вас Албанците за Косово, за жал тоа е моја претпоставка.
Прв болд. Поим немаме. И тоа ни е најголемиот проблем. Читајте малку геостратешка политика мајке му, мислите дека проблемов е етнички конфликт? Бог знае што е, ова се многу поголеми игри од мене, македонци и албанци. Ама на маса народ ќе му сервираш бес и бол и не размислува со главата. Свесен ли си ти колку добро е испланирано сето ова? Нели некако предобро се вклопуваат коцкиве. Злосторство пред Велигден, таман за неколку дена народ да зоврие и да се крене на нозе. А сторителот пази НЕПОЗНАТ! Ни мотив, ни ништо. Чукнете си ја главата дека нечии структури играчки си играат на овој терен, кој се гледа дека е ранлив до немајкаде. А утре тек, ако протестите бидат масовни, е тек тогаш може да дознаете на дело како се иницираат конфликти во светот без да бидете свесни за тоа. Доволно е во таа гужва да ви се бутне одредена личност икс и да направи зелена, која работите ќе ги однесе по ѓаволите. Ќе дознаеме ние што била намерата, ама многу доцна и се надевам пред да настане општ хаос.

Искрено не ми е јасно зошто утре ќе се одржуваат протести. Истрагата се води и засега МВР си ја работи работата. Јас не гледам индикации дека случајот ќе се забошоти, нема основ за такво нешто, преголем е притисокот од јавноста. За Мартин пробаа да забошотат, се кренавме на нозе и имаше резултат. Овде немате ама баш никаков основ за протест засега. Утре кога новинари ќе ги прашаат луѓето кои ќе одат на протест зошто се таму, тек тогаш ќе се чешате. Пола нема да имаат ни поим зошто се таму.

Втор болд. Не лупај глупости. Србите ќе доаѓале овде на протест да се одмаздувале за Косово. Аман од лупање зелени. Они својот двор дома не си го решиле, овде ќе се решаваат. Не се секирај, си имаат агенда која види како пријателски е сервирана. Ви го пишав тоа уште во почетокот, ама не читате, лупате во празно.

Во суштина гледам дека немате поим во што се плеткате, а баш такви луѓе се потребни за остварување туѓи агенди. Неверојатно ми е дури фантомот икс колку лесно ви всади во глава сценарио.
 
I

Ilindenka

Гостин
Ако ги фатат вистинските убијци ќе го видиш албанскиот етникум кој сега се оградува, што ќе вика. Избери си едно или повеќе:
- амнестија треба да важи
- невини се
- ослободете ги

Така беше веќе еднаш кога требаа да одговараат луѓе кои фаќаа каури и им бутаа стапови во анус, па ги тераа после да го лижат и да имаат орален секс меѓу себе, за да на крајот им изрежат свои иницијали по грбовите.
Ете, кога сите Албанци станаа да ги бранат овие. Не викаа дека се невини, затоа што имаше и докази и се. Затоа побараа и за овие да важи амнестија, како и за другите борци на ОНА.
Сите Албанци застанаа зад свирепи злосторници, само затоа што жртвите се каури.
Ако од ова не сфаќаш што ни мислат сите Албанци, тогаш те жалам.
Зошто сега повторно не би застанале зад некои вакви?
Овие барем директно ликвидираа, оние оставија живи мртовци зад себе и се на слобода која нашите сограѓани Албанци им ја обезбедија.
Сега пак така ќе биде почекај само малку.
Ма какво амнестирање. Јас не сум за никакво амнестирање. Какви се не гнасни идеи ми доаѓаат за сторителите.
И темава ја читам само затоа што со нетрпение сакам да дознаам кој можеше да направи такво нешто.
Но искрено мислам дека треба да се воздржиме и да не ја попречуваме истрагата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Може нема, ама симптоматична е постапката. Замисли Србите се загрижиле што сеуште непознат убиец, од сеуште непознати причини, убил 5 Македонци. Формирале ФБ група, повикуваат на масовност...
Сите веруваме дека се Албанци.
И ти и другите Албанци исто.
Ти за разлика од нас лажеш, или обидуваш да се лажеш.
Овие амебиве наши исто така веруваат дека се Албанци, само што они се обидуваат да се лажат себе си, и мислат дека ако се почесто и почесто го изнесуваат ставот, во кој длабоко во себе не веруваат, можеби магично ќе стане вистина.
Гревчиња се они, не дека се нешто злобни, него мирни хедонисти кои тврдоглаво се спротиставуваат на реалноста, со силата на самоизмама и создавање на парареалност во нивните главички, во која Албанците ќе бидат мирољубиви цвеќенца.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
..Не беше самоодбрана бидејќи не беше нападнат со оружје,...
ууааауу, каква лицемерна субјективност?!?! 4-5 мажишта го напаѓаат него и неговата ќеркичка, секој од нив по еден бокс и клоца да му удри, овој ќе почине..ако го нападнат со мачета, треба овој да им рече, е, пијте кафе тука, одам да го заменам пиштолот за мачета и се враќам?! се слушате веќе на што личите со овие патетики?! кога еден, само еден албанец ќе излезе и ќе го оправда тоа убиство во самоодбрана, тогаш, можеби ќе поверувам дека постои некоја надеж за соживот, дотогаш, во дедо мраз и во братство-јединство из шездесетих не верувам!!!! сега за сега, колку и да сакам да постои, НЕ ПОСТОИ соживот туку само дресура врз Македонците!!!!
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
9.325
inache covekot sto go vodel slucajot vo sudska medicina aleksej duma go poznavam i go prasav i rece deka mn bile prvo maltretirani. im bilo pukano vo raka vo noga kaj stignale.
a toj sto go ubile posleden od mladite pokraj toa sto go pukale vo raka vo noga i liceto partal mu go napravile da nemoze da se prepoznae.
mislam ova ne e dobro sto se slucuva.
Со голема почит спрема тебе, ама многу лажеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom