Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Инаку се слушаат муабети дека во Вторник, Радишанци ќе се соберат во Моша Пијаде и ќе се пресметуваат со Албанци, ова е само муабет, само незнам колку е точно ама се ми се чини дека е чаршиски муабет. Едно од убиените деца учеше во Моша.
Ова е веќе глуп потег... Нема потреба од тоа уште нечиј татко да плаче, а нечија мајка да си корне коса. Аман деца страдаат да го еб*ам не сакам да гледам и слушам такви работи! :mad: Доста ми беа вакви работи во ГУЦ!
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
за каков соживот зборите ?ма дај те бре не трипајте....соживот нема уште од 86год. па камоли денес
Од кога умре Тито другиот ден се сруши соживотот во Југославија, а од 80та до 90та вештачки се одржаваше
--- надополнето: 15 април 2012 во 22:41 ---
Ова е веќе глуп потег... Нема потреба од тоа уште нечиј татко да плаче, а нечија мајка да си корне коса. Аман деца страдаат да го еб*ам не сакам да гледам и слушам такви работи! :mad: Доста ми беа вакви работи во ГУЦ!
Видете не е сигурно дека ќе се тепаат, туку се чаршиски муабети
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Апсолутно ништо. Ама барем нема да одмогнам.
А вие што добивате ако протестирате? Освен дополнително разгорување на страсти и успорување на истрагата?
Ти сигурен си дека ќе се успори???
Да не се убрза малце?Кога народ ќе излезе да штрајкува нема дома да одат да спијат ќе се убрза 100%
 
M

MK_Patriot

Гостин
Администраторот бриши коментари кој не се навредливи 2 пати ми избриша објави на што личи ова додека имаме вакви администратори што ни бришат објави па што да очекуваме од нашите институции дека таму ќе можеме повеке да се искажеме
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Видете не е сигурно дека ќе се тепаат, туку се чаршиски муабети
И подобро да остане таму.. Сум идел Бутел и повеќе етникуми живеат заедно без проблеми имаше и бајаги мешани бракови. Сега сакав оваа недела да идам, а заради случувањава од страв не можам да отидам ни другарите да си ги видам! :mad:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Дивајн во право си,соживот имало и ќе има,но со постарите албанци,т.е со староседелците.
Тие знаат што значи соживот во вистинска смисла на зборот.
Имам староседелци албанци на моја улица и верувајте ми многу убаво живееме,дури и го поддржуваат протестот што ќе биде утре и сакаат да присуствуваат на истиот.
Додека за тие што дојдоа од Косово кога почнаа да ги чистат Србите,е за нив не можам да кажам ништо добро.
Во голем број ги има во Кондово,Сарај и тие села натаму,доаѓаат во Ѓорче само да провоцираат и бараат тепачки со нас македонците,а некогаш дури и со староседелците албанци.
Ама затоа и секогаш го јадат ќотекот.
Тие се само да им дадеш пушка и да одат да војуваат,макар било и со духови,важно да се “работи“ нешто.

Potpolno e tocno deka starosedelcite Albanci se pokulturni i poobrazovani .No mene me zagrizuvaat onie sto ziveat izolirani vo albanskite sela, totalno zatrueni so nacionalizam , ograniceni vo razmisluvanje .Tie se toj faktor na destabilizacija.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
И подобро да остане таму.. Сум идел Бутел и повеќе етникуми живеат заедно без проблеми имаше и бајаги мешани бракови. Сега сакав оваа недела да идам, а заради случувањава од страв не можам да отидам ни другарите да си ги видам! :mad:
Јебига брат, тоа е
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
771
Искрено ќе ви кажам... Дека воопшто не се инспирирав од форумов. Ама кога влегов во една од тие Фејсбук групите, имаше што да се види. Сепак, жал ми е ако некои од членовите се препознале и хистеришаат. Секој има право на мислење, а јас мислам дека убиства се криминал. Дека ги бранам Албанците не е точно. Кога се случуваат убиства, не гледам кој од која националност е. Убиство си е убиство. А пресумпција на невиност, секогаш почитувам.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Апсолутно ништо. Ама барем нема да одмогнам.
А вие што добивате ако протестирате? Освен дополнително разгорување на страсти и успорување на истрагата?
Koj ти кажа дека ќе ги разгориш страстите? Грујо? Гоцка?
М? Со што ќе одмогнеш во истрагата ако излезеш на протест?
Да те прашам нешо се осеќаш безбедно кога ќе излезеш надвор?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Во ваков момент, можеме да ги бираме виновниците, а сите крстосници водат во еден правец. Тие што се засегнати ќе генерализираат. Тоа е и целта на целата ситуација. Ако се вика, не знаеме, и чекајте додека дознаеме, тогаш правдата ќе се земе во свои раце. А ако се кажуваат реалните показатели, тогаш можеби засегнатите ќе веруваат во институциите.
А што си засегнат ти?
А и, како тоа ќе ја земеш правдата во свои раце? Ќе ги најдеш гнасните убијци? Па ајде оди и среди ја ситуацијава порано, ако веќе си способен за тоа. Верувај, на сите ќе ни олесниш.

PIRATIC, секако дека ситуацијава нема врска со обичен изнервиран човек. Тоа е барем јасно. Но исто така јасно е и дека не можеш да ја тргнеш на страна мафијата, и да му оставиш простор само на тероризмот.
 
P

Princ

Гостин
Администраторот бриши коментари кој не се навредливи 2 пати ми избриша објави на што личи ова додека имаме вакви администратори што ни бришат објави па што да очекуваме од нашите институции дека таму ќе можеме повеке да се искажеме
Другар, 2 работи:
1. Ова не е тема во која се поставуваат прашања "кој и зошто ми избриша мислење".
2. НЕМАШ претходно мислење освен она во кое прашуваш зошто некој ти избришал мислење. Тоа мислење ти е прво на форумов. Што значи дека или нешто си пиел, или ова ти е втор јузер. Ако ти е втор јузер, ќе ти биде баниран за кратко.
Не поставувајте на темава прашања кој и зошто ми избриша мислење. Ќе ви биде избришано во рок од 20 секунди.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
А за соживотот... кој како си ја наредил и како се потрудил. Јас со факти зборам, не на памет.
Стварно?
Кој како си наредил?
Епа штом милуваш факти кажи ми, овие и овие 50+ луѓе, сите истепани, малтретирани во период од два месеци , само затоа што се каури (како што милуваат да не викаат) , како они тоа не се потрудиле и не си наредиле?
Што требале да направат?
Да не излегуваат од дома?
Да не требало и они исто после да постапат, па сега наместо само 2-3 обратни случаи, ќе имавме и ние 50+?

Ах ми текна како требало...
Ти си веројатно приврзаник на "интелегентниот" пристап на Smart Ass.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Кур-ир.... Прво објавија монтирана слика од фејсбук каде има неколку коментари опозицски настроени, за рушење влада и слично... Со имиња на луѓето, слики од Бихакќа... а потоа ги избришаа имињата... Ова е само пропаганда за народот да седи дома и да мрчи само по форум. Може ништо нема да е постигне со протестите (што е речиси сигурно)... но барем полесно ќе ми биде кога со иста мисла ќе се опкружам меѓу повеќе луѓе!
Аман бре веќе, од тие па Бихачани дерман да се нема, ќе рушеле влада ............ само за власт м*м*им.е*ем ! :facepalm:
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Искрено ќе ви кажам... Дека воопшто не се инспирирав од форумов. Ама кога влегов во една од тие Фејсбук групите, имаше што да се види. Сепак, жал ми е ако некои од членовите се препознале и хистеришаат. Секој има право на мислење, а јас мислам дека убиства се криминал. Дека ги бранам Албанците не е точно. Кога се случуваат убиства, не гледам кој од која националност е. Убиство си е убиство. А пресумпција на невиност, секогаш почитувам.
Точно сите албанци не беа качаци, сите албанци не беа балисти, сите албанци не беа УЧК...да живее соживотот во име на тие 2% што не биле членови на тие организации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom