Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.136
Поени од реакции
28.888
Цк, за 2 кг риба ги построиле и им пукале од 3-6 пати во глава ...

Онака, рандом, одбрале 5 Македонци, пред најголемиот верски празник ....

Еееееејјјјј, размисли малце, цел дел ги браниш вчера и денес...
Ако не е на етничка основа, тогаш е на религиозна основа, значи пак е истиот осомничен, други нема.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
значи неможе да е како измислено затоа што е скроз на отворено, автопат минува близу до него и има околни куќи и плус дејствиево се дешавало преку ден што највеќе ме вади од памет
ти знаеш на која одалеченост се куќите? знаеш навечер дека нема светло? знаеш дека автопатот е не толку прометен? знаеш дека езерцето има 5 6 места кај што можеш да ловиш риба од кое едно е скроз на другата страна од автопатот....
 
Член од
14 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
7
Деенес во Радишани нема ни протести ни блокади, за Љуботенски пат и за обиколницата не знам далеку се од мене а и никој не спомнал за денес.
Среќен празник на сите и повеќе вакви работи да не ни се случуваат. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Луѓе дај престанете со обвинувања, остајте полицијата да си ја заврши својата работа. Не ги бранам ш.иптарите но навистина нема смисла да напаѓаш на основа на сумња без докази!

Ај кажете ми што правиме ако излезе дека убијците се од Македонска националност?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Уште еднаш доказ за твојата култура(читај болд),и сето тоа како резултат на твојот недостиг од аргументи,мислам нема што повеќе да се дискутира со тебе ипак е ова цивилизирана средина и ова не е начин на комуникација во една таква.И незнам зошто одма скокате и почнувате да вреѓате кога ќе ве здоболи вистината,јас само ти кажав ти посочив дека ти си најмалку компетентна да зборуваш за протести колење бесење на плоштад,дека ќе си ги давела и незнам ти што.. од две причини прво не си отишла ни до продавница во последниве година две имаш целосно изгубено перцепција за надворешниов свет и друго не си способна да кренеш ни тег од две кила и нема што да се вреѓаш тука,јас само побарав од тебе да бидеш пореална оти со тие твои коментари "само да ми паднат во раце" си смешна!
Ти како покомпетентен од мене, еве ти 50 денари и оди купи ми цигари...кусурот задржи го.
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
Уште еднаш доказ за твојата култура(читај болд),и сето тоа како резултат на твојот недостиг од аргументи,мислам нема што повеќе да се дискутира со тебе ипак е ова цивилизирана средина и ова не е начин на комуникација во една таква.И незнам зошто одма скокате и почнувате да вреѓате кога ќе ве здоболи вистината,јас само ти кажав ти посочив дека ти си најмалку компетентна да зборуваш за протести колење бесење на плоштад,дека ќе си ги давела и незнам ти што.. од две причини прво не си отишла ни до продавница во последниве година две имаш целосно изгубено перцепција за надворешниов свет и друго не си способна да кренеш ни тег од две кила и нема што да се вреѓаш тука,јас само побарав од тебе да бидеш пореална оти со тие твои коментари "само да ми паднат во раце" си смешна!

OVA TI SE VIKA KLASICNO VRAKJANJE VO REALNOST NA DOTICNA OSOBA :)) u pravo si druze !!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.283
Поени од реакции
45.747
Ај кажете ми што правиме ако излезе дека убијците се од Македонска националност?
Јас лично ќе знам дека лажат, вие остантите што се молите потајно да ви сервираат таква теза за да продолжите да живеење во негирање, не знам...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Цк, за 2 кг риба ги построиле и им пукале од 3-6 пати во глава ...

Онака, рандом, одбрале 5 Македонци, пред најголемиот верски празник ....

Еееееејјјјј, размисли малце, цел дел ги браниш вчера и денес...
Јас никого не бранам, само сакам да потенцирам дека не смее да има колективна одговорност за индивидуални злосторства.
Најверојатно се работи за етничко-мотивирани убиства, скоро и сум сигурен, но тоа не значи дека треба да покажуваме со прст и нагаѓаме за работи за кои не сме целосно сигурни.
И да, мотивот е најважен, не етничката припадност на злосторниците. Ако го знаеме мотивот, ќе знаеме како да постапиме и како најдобро да се реши случајот.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
се сеќавам за убиствотот пред ПМФ кога алфи беа убиени, беа фатени и осудени некои албанци кои врска немаа со настанот (од сигурни извори), но мораше некој да се осуди за да се смири јавноста...

Не знам дали се сеќаваш на ова

Судскиот процес за убиството на тројцата полицајци на влезот на скопското село Арачиново што се случи пред 12 години, никако да добие судски епилог. На жители од селото им се суди оти според обвинението ги застрелале полицајците Кирил Петрушевски, Ацо Ангеловски и Ерол Готак.

Во тројното убиство што се случи на 11-ти јануари 2000 година, а за што им се судеше на Лирим Динарица, Рамиз Асани, Муча Бајрами, Башким Асани, Агим Асани и Наим Асани, шестмината добија ослободителни пресуди поради немање докази, но Апелациониот суд по жалбата на Обвинителството ја укина првостепената пресуда.

http://kajgana.com/ubistvoto-na-trojca-policajci-kaj-arachinovo-se-sudi-12-godini

Се повеќе мислам дека и овде ако не се најде вистинскиот сторител ќе се уапсат некој колку да се смри јавноста и после ќе ги пуштат за немање докази а тоа ќе трае повќе месеци.

Инау се сеќавам за овие осомничени албанци имаше на тв изјава од еден од нив дека во полиција му го извадиле половиот орган и меѓу фиока му го приклештиле и рече ајде нека не потпише некој изјава дека не го извршил делото, со плачење тоа го коменираше.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Ај кажете ми што правиме ако излезе дека убијците се од Македонска националност?
Македонска,албанска,марсовска не ме интересира.Јас би ги обесил на плоштад.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Кај е сеа таа што вчера лупаше на форумов дека имало извадено око? http://www.plusinfo.mk/vest/40210/Sudska-medicina-Ubienite-ne-bile-masakrirani
Излезната рана на едно од децата е над слепочницата. ОВА МИ Е ПРВ И ПОСЛЕДЕН ПОСТ НА ТЕМАВА. Сите деца ми се од населба. Многу другари ги видоа телата на починатите,и за време на погребот, и пред тоа, односно кога беа донесени дома. Тоа што го виделе е грозно.Јас не собрав храброст тоа да го гледам, туку оставив да ги памтам онакви како што ги знам. Се надевам дека нешто ви разјаснив. И ве замолувам да не ме цитира никој, зашто реков ова ми е прв и последен пост на темава. Искрено се надевам на брзо фаќање сторителите на ова дело.
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Нормално дека не, ако имам ќе објавам. До тогаш важи пресумпција на невиност во мојов свет. Во твојот не знам.
Се надевам дека е ТВОЈА пресумпцијава. Ама не сакам воопшто да навлагам на тоа

Инаку, разбирам дека истрагата е во тек и дека не смеат многу информации да бидат изнесувани, ама мислам дека е малце (повеќе) дебилно во јавност да се изнесува профилот на личноста (личностите) ѓоамити јас стварно не знаев и не претпоставував дека се работи за психопатски профил на истава. И второ, јас им верувам на мештаните на Радишани кои 90 посто велат дека биле малтретирани претходно и затоа во старт не верувам во целава оваа (види:истрага)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom