Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Мислам дека треба да понудат повисока парична награда за давање важни информации за убијците.Може некој од браќава од селата во околина ке се излаже за пари и ке ги издаде.Не ми е логично дека паравоени формации (ОНА/АНА) без никаква логистичка подршка од селаниве го извршиле ова,мора некој од селава да ги знае кои се и што се..
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
771
Се прашувам дали некој прашал за тоа дали на телата имало траги од расекотини, било какво малтретирање....
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
51
Поени од реакции
19
Nemozam da se IZNACUDAM na muabetive!!!:confused:
"MOZEBI ubicite ne se ALBANCI !"
Ajde PAMETNI GLAVI(barem onie koi se uste sumljaat deka ne se ALBANCI)Malce logika. Koga MAKEDONCI(znaci zboram mnozina a ne za poedinec psihopat ili seriski ubiec)masakrirale drugi makedonci kako vo ovoj slucaj i toa pred eden od najgolemite hristijanski praznici???koja MAKEDONSKA kriminalna grupa do sega vo istorijata na makedonija ima UBIENO momcina bez nikakov povod, i ke povtoram PRED VELIGDEN???
Dedomi bog da go prosti mi kazuvase deka vo tursko pred verski praznik turcite obavezno ubivale hristijanin, za hristijanite da ne mozat da se veselat za Veligden ili Bozik.
Kristalno JASNO e deka siptarive potpomognati od tajni razuznavacki sluzbi sakaat da isceniraat nestabilnost vo Makedonija pred samitot na NATO.
Koj ima korist od vakva situacija???Kosovo i Grcija.
Pak vie nadevajtese deka bile NASI ubicite ili deka bile psihicki nekoi rastroeni(zimi petelov) ili nekoi sektasi.
p.s
1.Sto kur barase Ahmeti kaj amerov u ambasada za vreme na ubistvoto na momcinata
2.Da im bil cist gzot na sponovive nemase od sto da se plasat i da povikuvaat na tolerancija
3.Site vikaat da ne se diga meguetnicka tenzija,znaci nekoj ZNAE deka ima involvirano vo slucajov i od dvete pogolemi etnikumi
AJDE KORISTETEGI MALCE GLAVITE NE SLUZAT SAMO ZA UKRAS!!!
Не сите македонци се верници. А има и онакви кои се осеќаат како македонци, а сепак се од друга вера. А секогаш има ги има и оние кои што се декларираат како верници, а уствати благе везе немаат.
just saying...


 
S

Shellshock nam67

Гостин
Па прво мораш да направиш профил на убиецот, како би можел полесно да трагаш по идентитетот. Не може за три дена да се реши случајот.

da gi prasaat srbite koi sigurno imaa svoi instalacii vo makedonija sigurno ce im kazat i koi se i kade se ubijcite i koj broj na gaki nosat ..
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Утврден е профилот но не и идентитетот на убијците, соопшти министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.
ПАААААААААААААААААААААААААААА ЧОВЕЛЕ НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ШТО ЧИТАМ
ШТО ОТКРИВТЕ БЕ ГОЦА ДЕКА БИЛЕ ДРСКИ НАОРУЖАНИ ПСИХОПАТИ ????ЈА ОТКРИВТЕ АМЕРИКА
Полека бе,јас сум уверен дека си ја вршат работата соодветно..Повеќе од уверен,плус некои муабети ме уверија дека ептен без врска сеете по форумов..
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
И Лазе беше Македонец па убиваше луѓе со секира по глава.

Безвезе ви се аргументите дека не се Македонци зашто убивале луѓе. Само ако не сме виделе ваков случај кај нас, не значи дека не се Македонци. Не отпишувам дека се Албанци, далеку од тоа, ама не се знае што луѓе се, туку само си нагаѓаме. Националност не се декларира според тоа како убивале и кого убивале во секој случај. Факт е дека се болни луѓе и тоа е тоа, сеа за сеа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
da gi prasaat srbite koi sigurno imaa svoi instalacii vo makedonija sigurno ce im kazat i koi se i kade se ubijcite i koj broj na gaki nosat ..
Е сега, ајде... Ова веќе преоѓа у најголемо шпекулирање.
Да, гарант и пророчици им доаѓаат навечер и им кажуваат имиња и презимиња. Ова што го говориш е само шпекулација, исто како и претходните 250 страни.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Чекај, чекај како го утврдиле профилот на 199 штом им се јавувале сега има сведоци или нема?! Мене ова ме збуни или само лошо сум разбрал, а?
 
Член од
15 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
7
http://www.plusinfo.mk/vest/40196/Utvrden-e-profilot-na-storitelite-na-petkratnoto-ubistvo
Утврден е профилот но не и идентитетот на сторителите на петкратното убиство

Koлку да се каже дека се работи нешто едни па исто се кажува......
Ќе ги најдат бе ќе ги најдат што очекувавте вие во истиот момент да ги фатат кога се случи убиството,мислам имајте трпение ова е процес кој си бара време.
 
V

viktora

Гостин
GARANT se албанци i gi znaat koj se i sto se.Samo nema da go objavat toa,pravat kalkulacii kako da ja zamackaat celava rabota.
Pa sigurno ne ocekuvate da ispadne brklikana so informacija:
"Otkrieni se ubicite i se od Albanskata etnicka zaednica,a motivot bil cisto etnicki ZOSTO BILE MAKEDONCI,ili za dvajcata ubieni sponovi vo gostivar.RABOTIME NA PONATAMOSNO RASCISTUVANE NA SLUCAJOT!!!"
Dajte be malce serioznost ne e ova fudbalska utakmica.
 
S

stefi

Гостин
Се прашувам дали некој прашал за тоа дали на телата имало траги од расекотини, било какво малтретирање....
После погребот (каде што сите ги видоа телата) излезе вест дека се малтретирани т.е. Со скршени носови, расекотини на вратот и пукани во рацете и нозете
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
771
После погребот (каде што сите ги видоа телата) излезе вест дека се малтретирани т.е. Со скршени носови, расекотини на вратот и пукани во рацете и нозете
Каде излезе таа вест? На ниеден официјален медиум не ја видов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom