Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
Секако дека тоа што се случи пред големиот празник не е убаво, но мислам дека институциите ќе одговорат на задачата и за кратко време ќе има резултати - изјави Вељаноски денеска во Охрид.


Не било убаво вика трајко,штета им го расипаа празников ..
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Знаеш колега покрај другото постојат и луѓе што не чуваат оружје но затоа пак ги подржуваат оние што чуваат.
Познавав такви луѓе 2001 год.
Абе он ти е како невините старци коишто седеа пред џамијата,ама "појма немаа" дека има цела артилерија скриена во неа..
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Секако дека тоа што се случи пред големиот празник не е убаво, но мислам дека институциите ќе одговорат на задачата и за кратко време ќе има резултати - изјави Вељаноски денеска во Охрид.


Не било убаво вика трајко,штета им го расипаа празников ..

Изјавата :facepalm:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.369
За вакво убиство ... мачење, со бајпас машина, таман кога ке треба да му откаже срцето, електро шок...
Трески под ноктите ... да умре во најголеми маки, од каква сака националност нека е ..

http://www.youtube.com/watch?v=j0MaCxhDbMA
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Како да ги апсат кога пред суд после има 1000 души кои извикуваат стоп за бруталност на полиција или дека се невини!
Добрата работа во демократска држава е што сите имаат право на глас/мислење/протест.
Лошата работа во демократска држава е што сите имаат право на глас/мислење/протест.

Тоа е работата на власта, затоа и впрочем е избрана, за да си ја заврши работата како што треба, без разлика на притисоците кои можеби некој ќе и' ги врши, или штознам јас.
 
В

влијателен

Гостин
На вестите на МТВ кои сега завршија немаше место за случајов, не ги повторија ни познатите и официјални факти.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Друже, нормален човек не чува калашњиков во кола.
Јас не чувам, татко ми не чува. Не значи тоа дека нема луѓе што чуваат, ама тоа е нивна работа, се согласувам дека е погрешно, и сето тоа, ама нека се справат властите со такви луѓе. Нека ги фатат, уапсат, и нека ги пикнат во затвор за нелегално поседување на оружје (3-5 години, така нешто беше, поготово ако е автоматско оружјето). Нека почнат со апсење на таквите примери, и ќе видиш после дали ќе се осмели некој да се чатали со калашњиков по улица.
Епа тоа нас не боли што Македонче ако фатат со калаш што е мн ретко ке лежи 5 6 години кога ке фатат учковец со калаш да не се прави мегуетнички тензии.
Кога Комитите ке пејат против Албанците има расна омраза кривични пријави во тетово и чаир кога се пали Македонско знаме нема ништо.
Кога тепаат Македончиња никому ништо да истепаме некој од нив одма невладини организации протести крвни освети.
Ај таквиот народ што е крив е крив но нормално е дека он ке си продожи така да си прави кога никој не ко рчка а Македонците гневни посрани ке си кутат и пак ке си кутат да не ги уапсат ко во Радишани пред некој ден.
Треба министерствово и државава да направи 5 6 акции ко бродец да се врати моќта на државата.
Алфите кога тепаа за најмал престап емаше криминал толку многу немаше тепање сега кога ги политизираа и нив еве до што доага.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Еве ја Адријана Алачки на Алфа.......си кажува рецепти си готви кур ја боли.


Вчера ХАРИС ЏИНОВИЌ рокаше,ама тоа е. .
Па некој викаат добро било тоа што немало вести и информации за случајов на домашниве медиуми. Ама заборавате ли дека голем број домови во Македонија имаат пристап до интернет и може да проверат медиуми од соседните земји кој може да напишат што им душа сака и така да се направи уште полошо?
 
Член од
3 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
12
Сфаќам дека што и да кажам/напишам, нема да ти го смени мислењето. Затоа, нема ни да се потрудам.
Абе има нешто македонско во тебе ,ама не можам да се сетам во моментов...
 
V

viktora

Гостин
Nemozam da se IZNACUDAM na muabetive!!!:confused:
"MOZEBI ubicite ne se ALBANCI !"
Ajde PAMETNI GLAVI(barem onie koi se uste sumljaat deka ne se ALBANCI)Malce logika. Koga MAKEDONCI(znaci zboram mnozina a ne za poedinec psihopat ili seriski ubiec)masakrirale drugi makedonci kako vo ovoj slucaj i toa pred eden od najgolemite hristijanski praznici???koja MAKEDONSKA kriminalna grupa do sega vo istorijata na makedonija ima UBIENO momcina bez nikakov povod, i ke povtoram PRED VELIGDEN???
Dedomi bog da go prosti mi kazuvase deka vo tursko pred verski praznik turcite obavezno ubivale hristijanin, za hristijanite da ne mozat da se veselat za Veligden ili Bozik.
Kristalno JASNO e deka siptarive potpomognati od tajni razuznavacki sluzbi sakaat da isceniraat nestabilnost vo Makedonija pred samitot na NATO.
Koj ima korist od vakva situacija???Kosovo i Grcija.
Pak vie nadevajtese deka bile NASI ubicite ili deka bile psihicki nekoi rastroeni(zimi petelov) ili nekoi sektasi.
p.s
1.Sto kur barase Ahmeti kaj amerov u ambasada za vreme na ubistvoto na momcinata
2.Da im bil cist gzot na sponovive nemase od sto da se plasat i da povikuvaat na tolerancija
3.Site vikaat da ne se diga meguetnicka tenzija,znaci nekoj ZNAE deka ima involvirano vo slucajov i od dvete pogolemi etnikumi
AJDE KORISTETEGI MALCE GLAVITE NE SLUZAT SAMO ZA UKRAS!!!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.615
Поени од реакции
18.064
Факт е дека постои албанскиот националшовинизам, и тоа не од сега, туку од поодамна. Така да не можеме да се правиме наивни и да замижуваме пред нешто очигледно, тоа најдобро може да се види во изјавите на некои нивни лидери на политички партии кои уште заговараат поделби и полагаат право на сопственост врз туѓи територии. Можеби се изјави за политички поени дадени во некаква наелектризирана состојба во државава, но сепак постои маса која ги поддржува тие изјави. Така да посмирено малку, затоа што најлошото нешто што може да му се случи на човек е да се претвори во тоа што го мразел и презирал.
 

Ч Е Н Т О

Методија Андонов
Член од
3 јули 2008
Мислења
1.698
Поени од реакции
1.612
Јас би излегол, ама не би сакал да изедам ќотек од напалени мајмуни, поради тоа што можеби убијците се албанци.
Ако судиме според муабетиве што ги има тука, и по социјалниве медиуми, најпаметно би ми било да си седам дома.
Не, не се плашам да излезам на протест, нема да ми биде првпат излегувањето, туку нејќам некој да ме смета мене лично за одговорен за нешто што нема врска со мене.
Ти би излегол на протест со албанци кои што повикуваат на линчување на се' што е македонско?
Искрено, не мора ни да ми одговориш на прашањето, оти ни јас не би излегол да протестирам со такви луѓе.
Не се сметам за човек што има омраза во себе, па да пцујам по се' што е туѓо и само моето да го величам, ама ако има нешто што можеби го мразам, тоа се националистите. А таквите моментално ја диктираат атмосферата во државава.
Апсолутно те разбирам, ама тоа до кај ќе не одведе не знам...

Уште кога беа тепачките по автобусите во Скопје и тепањето на постари луѓе таму-ваму од страна на глутници тинејџери со палки јас се шетам еден ден по џаде и се разминувам со еден постар Албанец (со кече беше човекот), сигурно имаше 60-тина години и си викам сега да му удрам еден ќотек, онака за без врска, баш како што беа сите тие моронски испади од пред некој месец, шо ќе биде?
НИШТО, човекот ни крив ни должен ќе настрада, или можеби на душа ќе го носев заради едно големо НИШТО..!
Наместо да се поздравиме човечки, да се прашаме шо има, како има, арни ли сме, ова-она, ронка човештина...

Само да знаеш едно, ѓаолите и демоните прво се истеруваат во сопствената глава, индивидуално, и ако не се може се бара помош, од домашните, од најблиските, од институции, итн.
А кога тие исти демони имаат ваков етнички или национален предзнак и се лепат и дават цели етникуми се решаваат и истеруваат најпрвин ВНАТРЕ во самиот етникум, за да во својата лудост не му наштетат пред се на тој ист етникум а и на другите против кого се насочени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom