Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
30 април 2022
Мислења
249
Поени од реакции
347
Се чест на ликот што си го ставил на профилот, но не можиме ние со сила да им влегуваме на косоварите, кога наш премиер јавно кажува дека не се тие убиците...дека невини лежат во затвор
Не треба се да биде јавно. Знаеме каде се.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.595
Поени од реакции
27.571

10 години оваа држава не може од Косово да ги добие убијците од Смилковско
Овој Африм Исмаиловиќ е по грешка обвинет,Бошњаците не се такви.Знам у средно еден Бошњак од Студеничани имав другарче ептен,стално рипаше против шипттарите на наша страна беше увек,само со наши се дружеше,свинско јадеше а башка и убав дечко беше, сите Македонки му се лепеа,не можеш да го познаеш дека е муслиман
 
Последно уредено:
Член од
30 април 2022
Мислења
249
Поени од реакции
347
Овој Африм Исмаиловиќ е по грешка обвинет,Бошњаците не се такви.Знам у средно еден Бошњак од Студеничани имав другарче ептен,стално рипаше против шипттарите на наша страна беше увек,само со наши се дружеше,свинско јадеше а башка и убав дечко беше, сите Македонки му се лепеа,не можеш да го познаеш дека е муслиман
Те молам немој, не е темава за шега.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.891
Поени од реакции
14.603
Овој Африм Исмаиловиќ е по грешка обвинет,Бошњаците не се такви.Знам у средно еден Бошњак од Студеничани имав другарче ептен,стално рипаше против шипттарите на наша страна беше увек,само со наши се дружеше,свинско јадеше а башка и убав дечко беше, сите Македонки му се лепеа,не можеш да го познаеш дека е муслиман
Ne e Bosnjak, sipo e, toa so prezimeto e ostavstina od Jugoslavija, kade preziminjata gi modifikuvaat na - ic. Imas i primeri so - ski, ma da poretki. Afrim (a i Agim) e isklucivo albansko, ne muslimansko ime.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.595
Поени од реакции
27.571
Ne e Bosnjak, sipo e, toa so prezimeto e ostavstina od Jugoslavija, kade preziminjata gi modifikuvaat na - ic. Imas i primeri so - ski, ma da poretki. Afrim (a i Agim) e isklucivo albansko, ne muslimansko ime.
Знам брату,само го пренесувам размислувањето на младите од тоа време што подоцна доведе шипците да не мочаат денес
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.405
Поени од реакции
30.309
Поминати 11 години од масакрот, 11 години во кои нашите сограѓани со сета сила пробуваат да ги извадат убијците од затвор, 11 години на ниеден од спротивната страна да не му текне да се извини или не дај боже да побара прошка од семејствата, 11 години се против 3 потврдени осуди и ги сеуште ги прават невини. Ова само кажува со какво племе ние живееме и го делиме воздухот.

Почивајте во мир, и вечна ви слава.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.531
Поени од реакции
16.008
Поминати 11 години од масакрот, 11 години во кои нашите сограѓани со сета сила пробуваат да ги извадат убијците од затвор, 11 години на ниеден од спротивната страна да не му текне да се извини или не дај боже да побара прошка од семејствата, 11 години се против 3 потврдени осуди и ги сеуште ги прават невини. Ова само кажува со какво племе ние живееме и го делиме воздухот.

Почивајте во мир, и вечна ви слава.
Македонската младина не заборава и не простува. Вечна им слава.

Screenshot_20230413-001457_Instagram.jpg
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2018
Мислења
71
Поени од реакции
51
 

Kajgana Shop

На врв Bottom