Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Zajko denes kaža deka razgovorot na Bejta so eden od osomničenite bil za subvencii za kompiri.....

Mi olesna mnogu:facepalm:.....jas mislev deka za oruzje zboruvale:tapp:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.178
Да се потсетиме... прво беше ова

Заев: Имаме снимки за страшниот случај кај Смилковско Езеро

Послем ова

Заев: Невини луѓе се во затвор за масакрот кај Смилковско



Идеме даље...


Укината пресудата за убијците од Смилковско езеро – Постои можност да бидат ослободени



Реакцијата на родителите


ЗАЕВ КРИЕ МАТЕРИЈАЛИ, обвинуваат родителите на едно од загинатите деца кај Смилковско Езеро

И неговата реакција

Заев: Разговорот на Азири од „Монструм“ и Бејта е за субвенции



Гомно предавничко, ја искористи маката на родителите за да се довлечкаш до фотељата, и сега одкако се скости таму се правиш на удрен... Кој е во овој случај вистинскиот Монструм?

Зоран Заев!!!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Izguglajte što znači zborot " honštapler"... i sve ke vi bide jasno. Od zbor do zbor
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.561
Поени од реакции
26.073
Богатите албанци постигнаа што постигна со рамковниот, тоа не им се допаѓа на богатите македонци.
Ако испадне друг мотив дали ти ќе се одлогираш засекогаш од форумов после едно есејно извинување?.
Не сум суетен, ако се докаже друг мотив, не само што ќе се извинам, туку ќе бидам среќен дека сум живеел во заблуда, која е голема тежина за мене.

Само сите индикации во регионот поврзани со вас, од жолтата куќа, па се до сличните инциденти на Косово за жал кажуваат друго.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Мене уште не ми е јасно како до сега на никој не му текна да направи протест за да се пуштат снимките...
Протестираа за 300 глупости, за мува што прелетала, а за ова не можат....
Сите протести против Заев ги организираше ВМРО. За ова ни да зуцнат. Некој би рекол дека тоа е можда затоа што им се валкани гаќите во тој случај.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.719
Мене уште не ми е јасно како до сега на никој не му текна да направи протест за да се пуштат снимките...
Протестираа за 300 глупости, за мува што прелетала, а за ова не можат...[DOUBLEPOST=1524267798][/DOUBLEPOST]

Има логика. Се сложувам и јас.
никој не смее да организира протест кој е во суштина против чадори и кишобрани... имаше лани летото еден смешен микро протест со 2-ца без 3-ца левичари со парола против војни па спасовски одма лисици им стави
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Не сум суетен, ако се докаже друг мотив, не само што ќе се извинам, туку ќе бидам среќен дека сум живеел во заблуда, која е голема тежина за мене.

Само сите индикации во регионот поврзани со вас, од жолтата куќа, па се до сличните инциденти на Косово за жал кажуваат друго.
Никогаш нема да се извиниш, туку ќе викаш имало политички договор па морале да ги пуштат убијците, таков ретардиран си, да си во заблуда навистина е среќа за тебе.

Жолтите куќи, Сопот и многу други случаеви ќе се обелоденат.
Патем се извини некој за Сопот?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.561
Поени од реакции
26.073
Никогаш нема да се извиниш, туку ќе викаш имало политички договор па морале да ги пуштат убијците, таков ретардиран си, да си во заблуда навистина е среќа за тебе.

Жолтите куќи, Сопот и многу други случаеви ќе се обелоденат.
Патем се извини некој за Сопот?
А за Вејце и за киднапираните Македонци се извини некој ?

За злосторствата на Џемаил Хасани и Мефаил Зајаси кому му подигнавте споменици се извини некој?

За злосторствата на СС Скендербег, се извини некој ?

За Кленоец и Белица се извини некој?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Патем се извини некој за Сопот?
Za Sopot ima ima izjava na A.A. na pretsedatelstvoto na Dui so koja potvrduva deka tie se ubijcite( mnogu odamna...potprašaj malku niz lugjeto)

Ako nekoj e osloboden...ne znači i deka ne e kriv...tuku deka nema dokazi protiv nego
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
641
Поени од реакции
1.745
Секое неразјаснето убиство било да се работи за убиство на полицајци, војници, мафијашка пресметка, крвна одмазда, атентати, СОПОТИ, Смилковци, Арачиново, курци, палци...тракатанци е дело на албанец и само албанец...затоа што на Македонец не му дава совеста да не признае или да се “пофали“ за некое недело што го направил сам или го направил некој близок роднина, пријател...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
А за Вејце и за киднапираните Македонци се извини некој ?

За злосторствата на Џемаил Хасани и Мефаил Зајаси кому му подигнавте споменици се извини некој?

За злосторствата на СС Скендербег, се извини некој ?

За Кленоец и Белица се извини некој?
Зборувам за институција и држава (чии принципи и ти си ги бранел со живот), а не за дела на поединци или на парамилитарни структури кои не сме ги одбрале никогаш...[DOUBLEPOST=1524342056][/DOUBLEPOST]
Секое неразјаснето убиство било да се работи за убиство на полицајци, војници, мафијашка пресметка, крвна одмазда, атентати, СОПОТИ, Смилковци, Арачиново, курци, палци...тракатанци е дело на албанец и само албанец...затоа што на Македонец не му дава совеста да не признае или да се “пофали“ за некое недело што го направил сам или го направил некој близок роднина, пријател...
Добри у душа бе, нема што...[DOUBLEPOST=1524342092][/DOUBLEPOST]
Za Sopot ima ima izjava na A.A. na pretsedatelstvoto na Dui so koja potvrduva deka tie se ubijcite( mnogu odamna...potprašaj malku niz lugjeto)

Ako nekoj e osloboden...ne znači i deka ne e kriv...tuku deka nema dokazi protiv nego
Немој жити се со вакви муабети...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Ako imaš nekoj prijatel od postarite členovi na pretsedatelstvoto....prašaj. Nemora da pisuvaš tuka...ako sakaš i na PP možime da razmenime mislenja(najdobronamerno go mislam...)
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.711
Поени од реакции
7.844
Зборувам за институција и држава (чии принципи и ти си ги бранел со живот), а не за дела на поединци или на парамилитарни структури кои не сме ги одбрале никогаш..
Mислиш како што не одобривте еден од најголемите еколошки злосторници да биде прв еколог на државата? Следствено на ова, зошто би биле изненадени и најголемите крволоци да бидат невини според вашиот светоглед?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Само кај нас има терористи што убиваат луѓе и ги ослободуваат. Ова да беше во Русија, ќе ги обезглавеа.
70% од ш.иптарите се со криминално и терористичко досие. И ја водат државата Македонија.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Mислиш како што не одобривте еден од најголемите еколошки злосторници да биде прв еколог на државата? Следствено на ова, зошто би биле изненадени и најголемите крволоци да бидат невини според вашиот светоглед?
Треба да се сведе на дискутабилно се што е судено во судовите на оваа држава, апсолутно се...
Државност левел зимбабве...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom