Марчело

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Ако некој допамти до утре и го изгледа ова нека пинга, јас ќе заборавам сигурно а сакам да видам што снимиле

 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Вања уште е кукла. :love:

:cuc:
... gradimo kulu do neba, na vrhu je šiljak:
probodi Boga kroz srce da narod bude miran!
A frula pastira nek svira za neko novo stado.

 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937

1705577068470.png
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Супер беше вчера на концертот, прв пат да отидам на Марлечо, ги имам пропуштено 2009 и 2014 (не знам дали пред тоа имало, а после тоа мислам не доаѓал). Ептен човече на место, пред почетокот на концертот остана 1 час повеќе за да се потпише на сите книги и да се слика со сите што сакаа, на крај после концертот остана за сите истото за тие што не стигнаа. Затоа и сакам рап ствари и вакви алтернативни збиднувања, си влагаат изведувачите од ист влез како и публиката, по исти скали чекорат, достапни се за секого, ако нешто ти лежи на душа можеш да кажеш на артистот, имаше луѓе писма што му даваа. Енергијата супер беше реално, жанровски еволуирал, многу инструменти застапени во целиот настап, комплетен перформанс за сечив вкус, на крај дури и шутки имаше на Позериште, буквално од се по малку, а 2h + се истераа. Иксрено сакав старите Сузе, Волим, Дефакто и Писмо брату да ги чуев, али јасно ми е дека не може се, од новиот исто меѓу омилените ми се Код куче и Зидови кои не ги испеа, ама сфаќам дека не може сите и дека претежно се одбрани песни каде што нема други изведувачи и каде што целиот бенд позади би имал задача за заедно да изведат. Драго ми е што е еден од малкуте кои останаа доследни, 21 години во неговиот случај, многумина артисти има што ме разочарале и сега ако настапуваат воопшто немам желба да одам бидејќи знам каква публика би отишла и какви песни би изведувале, воошто нема да се ликовите со кои сум пораснал како да умреле тие, цела плеада ми текнвуа на такви од србиве Juice (албумски и не толку), MCN, Relja (Drima), Deniro, Marlon, а многу малку што останале доследни од таа гарда еве Марчело, БС...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom