Манастирот Острог

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.421
Поени од реакции
3.125
Најмоќниот од сите непријатели на човекот денес.
Пробај да не те завлече во амбисот наречен депресија...

Секакви луѓе одат
секаде... ниту ние сме им чувари, ниту пак треба да им се заморуваме како гледаат на нештата, како веруваат во нештата ниту пак како ги изведуваат ритуалите!
Ако одат да спијат пред манастирот и сонуваат светци и тоа ги прави подобри утре - нека одат, нека кршат глава!
Кој фалус фактор е некој друг христијански верник или свештеник да ми проповеда како моите или твоите соништа се од ѓаволи и бесови?

ВО бестрага треба да се избркаат таквите злобни проповедници... ним не им е гајле за човекот, гајле им е само за догмата!
Не му се ,,давам” така лесно..дете од ,,стара мајка” сум.. ;)

Најголем процент од луѓето кои одат таму се истите оние кои пишуваат Амин во коментарите на соц.мрежи..Утре да ги повикаш сите што биле таму и спиеле да се соберат во името на Господ Бог дали пет души би дошле..тоа се тие јаки верници..Обично кога објавуваат слики или постови пишува-Бев во Острог или само Острог..а кај ти е сине мајчин св.Василие или Исус Христос во твоите објави го нема никаде спомнато..има исклучоци ама ретки..работата е помодарство во прашање во комбинација со идолопоклонство и ништо повеќе..мое мислење..
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
177
Поени од реакции
182
При скролање на Фејсбук наидов на страна за Острог, ја отворив и оп што да видам. Рекламираат манастир со џенски пред него, како нешто се загледани во далечината, а манастирот во позадина. Ок е тоа, ако и само ако самите тие ги објавиле сликите да се пофалат кај биле, како тие се големи верници и не ти знам што и како, ама модераторот да ги објавува некако не личи. Па уште ставено и пајпал за донации, и прајс ренџ $$$$

И да, ревјуите се најаки, конкуренција прави чуда!!!!

12.png
Screenshot 2023-08-17 094709.png
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.438
Абе шо не си симнете еИкона? Онлајн си се крстиш, праќаш пари, екранот ако ти е со заштитно стакло можеш да го цунеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom