Мамин син

Член од
4 септември 2014
Мислења
13
Поени од реакции
7
Сега фали да дојде Про Фемина, и да дава совети како Снаата и Свекрвата треба заедно да се здружат, и да се свртат против машкиот дел од фамилијата :icon_lol:

Ај малце поозбилно....
@maksecka

А да му ставиш јасно дознаење на твојон, дека ако не ги поправи односите со мајка му, ќе го напуштиш слободно и ќе си заминеш кај твоите... Отиди кај твоите родители на недела-две, поседи кај нив со се детето... па види како ќе реагира твојон. И после ова ако не му дојде паметот, па тури му к.рот, ете му ја мајка му, таа нека го контролира.
Чим свекрвата те оставила сама во деветтиот месец од бременоста, сакајќи да шета низ пријатели, а вооедно и синот да и биде момок, тогаш нешто не е во ред со старата.
Гледам на твојов профил, имаш 25 години, значи детето ти е негде од 2 до 5 годинки и сеуште нема почнато да оди во школо. Мораш.... АМА МОРАШ да го решиш овој проблем што побрзо. Кога ќе го запишеш детето во прво одделение, е тогаш ќе почне вистинскиот пекол, старата може да те тормози уште толку, а ти ќе мораш (добро немораш, ама повеќето така прават) да трпиш заради доброто на детето, заради другарчињата што ќе ги запознае вшколо итн...
Ме интересира, иако веќе си пишала дека и свекорот не е ништо поарен.... какви ти се односите со него? Можеш ли да му веруваш? Што не седнеш насамо со него па да си се отворите двајцата.
Оној твојон има брат или сестра? Ако има, кажи како се сложуваш и со нив.... Многу е битна ствар каков е односот во куќата, ако со сите држиш одличен контакт, тогаш сигурно проблемот е во старата, неизживеана дроља.


П.С.
Сонот на секоја снаа :LOL: (+18)

Сега фали да дојде Про Фемина, и да дава совети како Снаата и Свекрвата треба заедно да се здружат, и да се свртат против машкиот дел од фамилијата :icon_lol:

Ај малце поозбилно....
@maksecka

А да му ставиш јасно дознаење на твојон, дека ако не ги поправи односите со мајка му, ќе го напуштиш слободно и ќе си заминеш кај твоите... Отиди кај твоите родители на недела-две, поседи кај нив со се детето... па види како ќе реагира твојон. И после ова ако не му дојде паметот, па тури му к.рот, ете му ја мајка му, таа нека го контролира.
Чим свекрвата те оставила сама во деветтиот месец од бременоста, сакајќи да шета низ пријатели, а вооедно и синот да и биде момок, тогаш нешто не е во ред со старата.
Гледам на твојов профил, имаш 25 години, значи детето ти е негде од 2 до 5 годинки и сеуште нема почнато да оди во школо. Мораш.... АМА МОРАШ да го решиш овој проблем што побрзо. Кога ќе го запишеш детето во прво одделение, е тогаш ќе почне вистинскиот пекол, старата може да те тормози уште толку, а ти ќе мораш (добро немораш, ама повеќето така прават) да трпиш заради доброто на детето, заради другарчињата што ќе ги запознае вшколо итн...
Ме интересира, иако веќе си пишала дека и свекорот не е ништо поарен.... какви ти се односите со него? Можеш ли да му веруваш? Што не седнеш насамо со него па да си се отворите двајцата.
Оној твојон има брат или сестра? Ако има, кажи како се сложуваш и со нив.... Многу е битна ствар каков е односот во куќата, ако со сите држиш одличен контакт, тогаш сигурно проблемот е во старата, неизживеана дроља.


П.С.
Сонот на секоја снаа :LOL: (+18)


Добар е свекорот, ама глас не му се слуша, она команда се живо, де едната снаа не и чини нешто и прави, де другата, само она арната секогаш, кога ќе и текне со едната збори, со другата не збори. Само буцка од страна да ме скара со јатрва ми, бака рекла за тебе онака рекла и да зборела јатрва ми нешто за мене она не треба ни да помисли да каже зашто знае што ќе се случи[DOUBLEPOST=1410043317][/DOUBLEPOST]
@maksecka ја снема. Изгледа свекрвата ја фатила како пишува овде, па и го исклучила интернетот. :P

Хахаха баш си вицкаст, за жал не е толку паметна, да имала памет немала да прислушкува по врати кој што збори
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480

Да се обезбедат за мажот под итно. И за тие што ја оправдуваат мајката.
Мајка што го пика носот секаде и син што не знае да си ги избрише сам мрсулите е хумористична и забавна комбинација исклучиво во телевизиски серии, а и таму не секогаш. Во секоја друга ситуација е трагично.
И со ке прајт со овие ,кајгана?:D
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Ni drugoto mesto nema da pomogne. Duri i da ima pogolema kilometraza pomegju niv, mama sekogas kje najde nacin kako da go natera sineto da se vrati doma uste so prviot avion. Kje najde nacin kako da go kontaktira sekoj den i da suflira od strana.
Neli vi se gadi od ovakviot odnos? Ova e odvratno i skoro incestoidno!
Иди сеа на драга кајгана пак да кажеш за мама :icon_mrgr:
 

Lil Lamb

Сакам да се родам одново.
Член од
7 април 2014
Мислења
258
Поени од реакции
282
Би и ги дупнала ушните тапанчиња на свекрвата. Која е таа мене да ме прислушкуе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom