Малтретирани Македонци на граница

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Македонци под принуда чистеле грчка граница

Макфакс Коментари (0)
06.06.2008 13:08 Грчки полицајци денеска малтретирале македонски државјани, принудувајќи ги да го исчистат граничниот премин како услов да влезат во Македонија.
Малтретирањето на четворица македонски возачи на камиони се случило изутрината на преминот Дојрани од грчката страна на граница.
На четворицата македонски државјани на возраст од 26 до 60 години им бил дозволен излез кон Македонија откако претходно им биле дадени метли, гумени ракавици и најлонски ќеси со кои биле присилени да го соберат целиот смет расфрлен на граничниот премин Дојрани.
Македонските државјани со иницијали М.К (26), А,Б (25), О.М (36) и М.Д (60) инцидентот го пријавиле во македонската полиција.
Станува збор за нов случај на малтретирање на македонски државјани за излез од Грција во Македонија.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Sto e bre ova luge ..do koga ke molcime
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
леле не ми се верува...тоа грчиштата треба да си чистат после секој нивни кажан збор, го загадуваат воздухот, а не да ги тераат нашите да го чистат нивното ѓубре!тотално одлепиле, треба да се испратат на суд за човекови права...леле сеуште не ми се верува:uvo:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
За авионите, за конвојот гејците извадија бош оправданија...
Многу ме интересира што ќе биде објаснувањето за ова...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Грција изгуби многу со ветото, сега пробува да надомести со што би испровоцирала рекација од нас...НА СЕКОЈ МОЖЕН ПОДОЛ НАЧИН...

многу сум толерантен но почнува да ми свети црвена сијаличка..не знам....
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Се согласувам дека треба случајов да се предаде на суд за човекови права.Секој ден мислам дека е премногу но не престануваат да прават уште поголеми глупости.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Клето Грче мамето негово :sekss:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Склеки,а?Ова не е ништо ново,од кога знам за себе македончиња пари даваа за да бидат малтретирани од циганиве,прво пред амбасада па на граница.У живот мој не сум бил у циганија и не ни планирам,оние што мораат нека си земат вазелинче.Ама тешко на тој грк што ке ми падне у раце.
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
НЕ го барајте проблемот во грците!Проблемот е во македонштината која не постои во 70% од „македонците“....
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Glavna cel na Makedonija e vlez vo EU i NATO a EU i NATO clenka se odnesuva kako Nacisticka Germanija

dali navistina sakame da vlezeme vo sojuz so Grcija vo EU i NATO ?

go povikuvam Premierot da gi zamrzne site integrativni procesi !!!!!
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
НЕ го барајте проблемот во грците!Проблемот е во македонштината која не постои во 70% од „македонците“....
Каква врска има тоа сега, конкретно со овој случај?
Јас како што разбрав, станува збор за камионџии.. коишто се обидуваат парче леб да извлечат за децата дома. Не мазохистички расположени новопечени морони (богаташи де, исто ти се фаќа) коишто мислат дека е хип за викенд да отидеш да те ебат у г`з.

go povikuvam Premierot da gi zamrzne site integrativni procesi !!!!!
И зарди пар педери да се уништи се она на што е работено 18 години, нели?
Уф... среќа што не си на власт... :dzid:
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
И зарди пар педери да се уништи се она на што е работено 18 години, нели?
Уф... среќа што не си на власт... :dzid:
ti ako sakas sojuz so ovie kopilinja togas odi integriraj se- pod integracija se misli cistenje na wc i granicni premini
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Glavna cel na Makedonija e vlez vo EU i NATO a EU i NATO clenka se odnesuva kako Nacisticka Germanija

dali navistina sakame da vlezeme vo sojuz so Grcija vo EU i NATO ?

go povikuvam Premierot da gi zamrzne site integrativni procesi !!!!!
Много добро прашане.Дали МК ке биде согласна да биде приjaтелка со Гр во НАТО след решаването на проблема со името и во ЕУ когато влезе?
Веке казаф,со това молчание не печелите ништо.Граганите на МК биват унижавани и малтретирани от страна на Гр.Државата МК нема да направи ништо,само народа може да направи нешто.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
ti ako sakas sojuz so ovie kopilinja togas odi integriraj se
Абе дете.. не кур јади гомна безвезе... :dzid:

Јасно ти е дека ако во брзо време не влеземе во Европа/Нато и слични гомнарии на нив дека нема да постои Македонија?
Не се филмај дека сме којзнае што... Не сме моќни, затоа лижеме г`з на све живо и диво.. Дај, спушти се на земја...
Не кур паламуди ебате.. не ми се праи силен на форум.
Кога се пукаше, беше таму? Куров ми...
Да се спука пак, ќе пукаш.. ќе пукаш пуканки во шатор во Ќустендил... ебате тоа сељачето...
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Може да прашам само кои ни ги шлапна бегалците од Косово 1999?Да не е случајно ЕУ?Кој ја спаси ОНА од масакр?Да не е случајно ЕУ?....Сигурно не...епа мои драги републико демократско ново маскедонзи...вие одлучете каде сакате да идете....и по која цена...на политичарите гзоите ке им ги наполнат со драхми и ке го сменат името.....и само народот може да го смени тоа....така да сме го наебале...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom