Малку чудна порака, Ве молам за појаснување ако некому му е познато што е ова...

G

guestMK

Гостин
Прв пат добивам ваква порака и незнам дали воопшто да одпочнам со комуникација или да прекинам...
Ако некој знае што е ова би му бил благодарен
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.206
Поени од реакции
3.747
Прв пат добивам ваква порака и незнам дали воопшто да одпочнам со комуникација или да прекинам...
Ако некој знае што е ова би му бил благодарен
Ништо посебно.
Survey, ќе одговориш и ќе добиеш само шанса за освојување на Samsung S9.

Сакам да кажам дека немаш никаков ризик, ама мислам дека истотака немаш ни шанса за добивање затоа што ми изгледа на ефтина финта колку они да го комплетираат сурвеито.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.848
Поени од реакции
9.351
Зошто награднава игра не би била спам туку леџит?
 
G

guestMK

Гостин
Ај да пробам... Малку ме изненади... Ако ми напраат некоја з... ќе барам помош :)[DOUBLEPOST=1551041747][/DOUBLEPOST] upload_2019-2-24_21-55-35.png [DOUBLEPOST=1551041781][/DOUBLEPOST] upload_2019-2-24_21-55-54.png [DOUBLEPOST=1551041815][/DOUBLEPOST] upload_2019-2-24_21-56-28.png [DOUBLEPOST=1551041885][/DOUBLEPOST]Оваа теткава го држи телефонот што требаше да го добијам :)[DOUBLEPOST=1551042014][/DOUBLEPOST]http://app5311.nonproxyserver9.icu/?utm_campaign=oxxGrJ1EO8rl_lkgHhDHtdaJe-6y3ml38Z-1ZX9QaLo1&t=main9_81b7e21b08fd
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 март 2010
Мислења
5.848
Поени од реакции
9.351
Ај да пробам... Малку ме изненади... Ако ми напраат некоја з... ќе барам помош :)[DOUBLEPOST=1551041747][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 205104[DOUBLEPOST=1551041781][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 205105[DOUBLEPOST=1551041815][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 205106[DOUBLEPOST=1551041885][/DOUBLEPOST]Оваа теткава го држи телефонот што требаше да го добијам :)[DOUBLEPOST=1551042014][/DOUBLEPOST]http://app5311.nonproxyserver9.icu/?utm_campaign=oxxGrJ1EO8rl_lkgHhDHtdaJe-6y3ml38Z-1ZX9QaLo1&t=main9_81b7e21b08fd
Ај да пробам... Малку ме изненади... Ако ми напраат некоја з... ќе барам помош :)[DOUBLEPOST=1551041747][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 205104[DOUBLEPOST=1551041781][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 205105[DOUBLEPOST=1551041815][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 205106[DOUBLEPOST=1551041885][/DOUBLEPOST]Оваа теткава го држи телефонот што требаше да го добијам :)[DOUBLEPOST=1551042014][/DOUBLEPOST]http://app5311.nonproxyserver9.icu/?utm_campaign=oxxGrJ1EO8rl_lkgHhDHtdaJe-6y3ml38Z-1ZX9QaLo1&t=main9_81b7e21b08fd
Честитки! Добивте адвер зараза на вашиот телефон <3
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.022
Поени од реакции
180.784
Прво правило за користење на интернет, дали преку телефон или ПЦ - ако нешто е премногу добро за да биде вистина, сигурно не е вистина.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
3.879
Поени од реакции
11.804
Оваа теткава го држи телефонот што требаше да го добијам :)
Ах, мамицата нејзина.

Ете, ти додека се замараш да прашуваш на форум, таа веќе си ја пополнила анкетата и си добила телефон.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
3.236
Овде постои и друга опасност. Бараат уплата од едно евро. Поточно, бараат да дојдат до податоци за вашата сметка.
Ова е само мое мислење. Не мора да е точно.
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
2.305
Поени од реакции
14.244
Имаше пред некое време вакво нешто слично, каде што граѓаните „купуваа“ 2 карти на Wizz air за само 1$, па уште и „фала Виз, благодарам и сл“, за подоцна да скапираат дека е лажен сајт.:свиркам:

Доброволно им ставаш твои лични податоци, број на картичка и сл., а шансата да се разбудиш некој ден со сметка = 0, е прилично голема, посебно кога се работи за вакви сајтови.

Денес баба на дедо не дава џабе, а не пак телефон да ти дадат гага :icon_mrgr:
 
На врв Bottom