Мали Џокица

Anti Spam Master

Anti Spam Master
Член од
22 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
1
се дупоснав од смеење со вицојве.
сега кај и да е мама ќе ми вика шо тропам со столов ама битно се скинав од смеење:vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::tv::tv::tv:
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
Иде Мали Џокица кај наставничката и и вика "наставничке ако ми ги покажете градите ќе ви дадам 1000 ден."
Сакала нејќела наставничката си помислила дека 1000 се добар дел од платата па се согласила. Откако го сторила тоа на Мали Џокица му се видело убали и пак и рекол "a наставничке дали би се соблекле за 2000 ден". Прво наставничката го искарала па откако се замислила дека 2000 ден не се баш малку таа се согласила. Ненаситниот Мали Џокица сакал уште и и вика на наставничката "a наставничке јас да ве плеснам за 4000 ден, пак наставничкава му се раздрала, но откако размислила подобро се на се парите што ќе и ги даде Мали Џокица се колку една наставничка плата па на крај се согласила. На крај Мали Џокица задоволно и ги дал парите и си заминал. По некое време дошол директорот и и вика на наставничката "дали ви стигна платата што ја пратив по Мали Џокица"? :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:






На школо наставничката им кажала на децата на состават кратка стихотворба со рима. Следниот ден дига Мали Џокица рака и наставничкава му вика "ај изрецитирај Мали Џокица"
И овој почнал "Перо лови паја вода му е до јаја".Го искарала наставничката и му рекла "за да не ти ставам кец за утре пак ќе составиш стихотворба под услов да не биде вулгарна".
Утредента станува Мали Џокица и започнува "Перо лови паја водата му е до коленици". Наставничката му вика "па тука нема рима" ,а на тоа Мали Џокица и вика "биче рима кад доџе плима".:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Му носи мали Џокица на дедо му таблетка Вијагра. Дедо му зачуден го прашува: - Море внучко, што е ова чудо? - Абе, дедо, со оваа таблетка со баба ќе бидеш како пред 30 години. - Ако е стварно така, утре имаш 100 евра од мене. Следниот ден дедото му дава на мали Џокица 1100 евра. - Нели се договоривме 100 евра бе дедо? - Да де. 1000 евра се од баба ти.
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Зошто мали џокица носи наочари на стомак?
-Има слепо црево :vozbud:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.011
Поени од реакции
4.669
Мали Џокица на часот по логика прднал. И наставникот веднаш го истерал надвор. И Мали Џокица цело време во ходникот повторувал
дека нема логика. Го слушнал директорот и го прашал што нема логика, а Мали Џокица му одговорил:
- Па на час по логика јас прднав а наставникот ме истера надвор мене да дишам чист воздух, а другите ги остави внатре да стојат во смрдеа.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Си бил мали Џокица и учителката им кажала од дома да донесат по нешто и
мали Џокица донесел една лејка со вино. Учителката го пробала виното и
кажала:Еми ова е многу убаво и мали Џокица кажал убаво е ама ние не
го пиеме оти ни се удави мачката во него. Учителката се изнервирала
... и ја скапала лејката и мали ...Џокица и кажал:Ти точна ли си еми сега кај ќе моча баба?
 
P

PewDiePie

Гостин
Влегол мали џокица у такси и почнал да си зборува:
Ако татко ми бил маче,мајка ми мачка ја ќе сум бил маченце;
Ако татко ми бил коњ,мајка ми кобила ја ќе сум бил ждребе
и си зборувал, бла бла блаа... И едно време му ск*рчило на таксистот и му рекол: Ако татко ти бил педер,мајка ти к*рва ти шо ќе си бил? И џокица му одговара ТАКСИСТ
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Mali Dzokica ide u prodavnica i i vika na prodavackata :
- Teto mene mi treba 100 gr tafe
- Sto ti ti e toa ?
-Tafe be teto, tafeavo za pienje...
- Mali aj gitla doma nisto ne te razbiram...
- E tuleto da mi go jadish ...
- Sto rece mangup nizaeden ?
- Aaa tule znaes sto e, a tafe neznaes...

Mali Dzokica u osnovnoj i proziva ga uciteljica i pita:
- Sta smo ucili juce?
- O kurcima
- Sta, sta?
- O Turcima
- Izadji na tablu
- Ma ko te jebe
- Sta, sta?
- Nema krede
- Mars kod direktora
- Nemam muda
- Sta, sta?
- Neznam kuda
Kod direktora ga ispituju:
- Sta je tvoja mama
- Jebacica
- Sta, sta?
- Pevacica
- A tvoj tata?
- Stari drkac
- Sta, sta?
- Stari trkac
Vraca se u ucionicu i pita ga uciteljica:
- Sta rade direktor i sekretarica?
- Rade sex
- Sta, sta?
- Jedu keks....
:D :D :D :D
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Ненако веќе нема вицови за Мали Џокица ?
Изгледа типот е пораснат има завршено училиште и сега е или политичар, или е бизнисмен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom