Макфест 2011 - 13-15.10.2011

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Еееееееее на кое ниво ни стигна музиката цццц!!! Колку е добра споредбава напраена, ептен.​


Плагијат е а, шо викате?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Еееееееее на кое ниво ни стигна музиката цццц!!! Колку е добра споредбава напраена, ептен.​


Плагијат е а, шо викате?
Ах не ми текнуваше од која песна е извадена буквално целата матрица....оти јас коа ја слушнав песнава,мислев дека дечкиве се гости и дека ќе си пеат странски песни....коа они да ти биле наптреварувачи....а и прво место земаа:cenzura:

п.с по 5години да земат МАКАРЕНА да ја пејат,народот од што е музички образован,ќе си помисли дека песната ќе биде хит.(не е лошо на наредниот Макефест да пробаат со Макарена):)

п.п.с Ајмо кој е заинтересиран за идниот Макфест да му најдам песна за победа...за текст лесно е...ќе најдеме готов на интернет од друга песна.(y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
На Дарко Илиевски-Плагијат, на победничкава исто. Што е работава, знаат ли овие помладиве генерации да направат песна или само да копираат?
-Им се смеевме на Бугарите за крадените песни, а ние сега што правиме. Не сме им ни ние далеку.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
На Дарко Илиевски-Плагијат, на победничкава исто. Што е работава, знаат ли овие помладиве генерации да направат песна или само да копираат?
-Им се смеевме на Бугарите за крадените песни, а ние сега што правиме. Не сме им ни ние далеку.
Ајде од дарко илиевски беше полу-андерграунд плагијат, ретко кој слуша Dream Theater, ама ова апла плагијат многу смешно! Роб Томас победи без воопшто и да се појави!
Ах времиња кога постоела музика во Македонија! Ми се плаче!
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Според мене најубавата песна на макфест оваа година
 
P

PewDiePie

Гостин
Јас ќе кажам дека ми се сере од трјлеров.

Инаку ова беше ОДЛИЧЕН мак фест после доооолгооо долгооооо време.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Ме мрзи да отварам тема за новово издание на Макфест а и глупо е за секоја година да отвараме кога може во една тема. Предлог до модераторите да ги спојат сите теми за Макфест во една.

Моментално прва вечер пренос на МРТ 1 и можам да кажам до сега досадно. Текстописци, автори скоро едни исти се вртат секоја година, има и пеачи што буквало би рекол/пишал дека се на македонскава музичка сцена само заради фестивали па потоа цела година ги нема . Ќе видиме до крај какви песни ќе има, а и другите вечери како ќе биде. Засега досадно.

Безвезе ни се музичкиве фестивали на забавни мелодии (ептен ми е глупо ова забавни мелодии но друг збор не знам соодветен) Не дека нема и добри песни но повеќето од овие што се дебитанти и што се како што погоре пишав само заради фестиваливе имаат досадни песни со досадни текстови, досадна музика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom