Максим од Кирил Трајковски

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
За филмов се збори од јуни прошлата година иначе.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
чекајте мало дечаци...од музичари во филм.........можеби сте во трип ама за во филм........
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Немаше тема за Максим на форумов?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Го гледал некој? Оцена? Рецензија?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Катастрофа, само 20тина минути издржав.
Обожавам филмови со нарација, посебно кога ликот ни ја објаснува својата приказна, ама ова е срање. Нарација од Македонец со катастрофа акцент и изговор, бетер од клишето Руси по американските филмови.
Музиката од токсикологија. Се дешава некој сериозен момент, у позадина оди пцуењето на токсикологија.
Не го бива слаткар за глумење, а и другиве многу вештачки глумат, можеби зашто дел е на англиски...



Го погодиле делот со мизеријата и дрогите, ама не приметив цицки. Чудно за македонски филм...

Ќе му ставам 10 на имдб ама ни за 3 не вреди. Да имаше цицки +2 поена во оценaта :D

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.342
Eдна работа не ми е јасна кај дечково, разбирам и уметност и све, ама фактот дека снимил љубовна сцена со родена сестра ... претерано е, too much man, full retard mode е тоа за мене.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Тоа со сестра му нема врска со уметност. Не е ни релевантно за приказната. Режисер и сценарист е, без проблем можел да ја смени или извади сцената.

Сигурно ова му е маркетиншки трик. Дури и во темава претходно се гледа дека порталите го рекламирале како „Си ја ебел сестра му, Слаткар дувал, Тони копал“
Плус ќе може да си избилда его демек е со отворен ум и ваков акт за филм не би му пречело. Или таман ќе го мислат ко fucked up. Има доста луѓе што се палат на fucked up луѓе. Посебно кога се работи за секс...
 

Red Widow

vintage soul
Член од
17 мај 2013
Мислења
101
Поени од реакции
163
Филмов ми го фалеа , а јас се нагледав глупости .... патем братов и сестрава директ на психијатрија , како може бе со сестра вакви сцени да снима бе ? И тоа унесен бајааги
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Мене ми беше супер филмот искрено,доста интересна приказна,би го гледал уште еднаш :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Кога го гледав не ни издржав да го гледам а без да го паузирам ,да се запрашам во себе дали да прдолжам да го гледам или не , ама сепак решив да го догледам до крај . Ништо посебно филмот ,досаден и глупичок на моменти.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Го изгледав и ќе пишам дека не е до толку лош колку што очекував, иако имав прилично ниски очекувања за филмов. На моменти е и прилично солиден (сцените каде што халуцинира), и со оглед на буџетот е сосема пристоен филм. Нормално, има недостатоци особено нарацијата на Англиски од страна на Македонци, али јебига.
Во секој случај е едно 5 пати подобар од "Скопје Remixed", а подобар е и од филмови како Превртено, Сенки и некои други каде што се вложени доста повеќе пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom