Максим од Кирил Трајковски

Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
Ме интересира нешто повеќе за овој филм ако имате повеќе информации споделете ги во оваа тема.За филмов дознав од спотот на Тони Зен па ме интересира дали е излезен или сеуште се снима и слично.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
877
Јас го видов ова пред 2-3 дена, и мене ме заинтересира мада не ми остави некој посебен впечаток (ништо не разбрав, освен дека "ќе има војна" и дека има некојси Максим :) ) Сигурно уште е во снимање, башка првпат дознав за филмов преку клипчево, досега друго инфо не сум сретнал.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.728
Која каша попара човече. Каков тизер какви бакрачи, од ова човек не може ни грам да фати од приказната. Ама очигледно поим се нема како се прави тизер, трејлер итн. А башка што е ова со матрикс елементи по дрва??? Изгледа малтене смешно. У маало ќе им се смеат.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.173
Поени од реакции
15.945
Филмови брат4е :D
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
Која каша попара човече. Каков тизер какви бакрачи, од ова човек не може ни грам да фати од приказната. Ама очигледно поим се нема како се прави тизер, трејлер итн. А башка што е ова со матрикс елементи по дрва??? Изгледа малтене смешно. У маало ќе им се смеат.
Каков матрикс бе чоече тебе ќе ти се смееат у маало, тоа ти се вика паркур и ова не е трејлер за филмов, трејлерот ќе излезе следниот месец на концертот од Токсикологија.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.728
Каков матрикс бе чоече тебе ќе ти се смееат у маало, тоа ти се вика паркур и ова не е трејлер за филмов, трејлерот ќе излезе следниот месец на концертот од Токсикологија.
Глеј си го филмот, топ4е е гарант.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.867
Поени од реакции
1.405
овој филм ке биде доста интересен!!
навистина треба почесто да се прават македонски филмови
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.110
Поени од реакции
28.070
Погледнете го трејлерот за македонскиот филм Максим

Работата на овој филм е започната во 2009 година, но бидејќи финансиите биле покриени само од страна на режисерот Трајковски се одложуваше и неговата завршница. Премиерата на филмот е најавена за на пролет годинава.

Приказната во филмот е за дете по име Максим, кое подлегнува на љубопитноста и заглавува со порок што го прогонува низ остатокот на животот.
„Приказната не се базира на вистинит случај, сме гледале и досега филмови со слична тематика. Сакав да покажам колку може да се одрази една погрешна постапка и невнимание врз некого. Од филмот може да се извлече и поука дека некои грешки во животот и не можат да се поправат“, вели Трајковски кој покрај режисерската палка во филмот има и улога.

Филмот има три клучни локации на дејствието, а тоа се Македонија, Бугарија и Индија.

Изработен е под капата на Мајаки Продукција во соработка со Токсикологија Подвижни Слики и Протеус, за монтажата се погрижи Огнен Шапковски, музиката е на Скит Скитара, анимацијата на Вања Шереметковски, а дизајнот на тимот од Вижн Мејтс.

Погледнете го трејлерот
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.507
Првиот филм од „Б-продукција“ во Македонија. :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.325
Поени од реакции
16.483
Не знам дали е отворена тема за проектов, не најдов.Кога веќе немаме големи количини филм, да ги забележиме сите.И да се надеваме дека ќе е квалитетен, иако трејлерот не ми се бендиса можда ќе е обратно во филмот.

Нешто од по интернет
Слаткар “дува”, Тони Зен копа, а режисерот има секс со сестра му

(Е)СТРАДА | АПРИЛ 12, 2012 ВО 13:00 | ВКУПНО ПРЕГЛЕДИ: 1.246

Сподели на Facebook

Видео од апсењето на екс командирот на Кочани - ,,Детонатор,, - | -Како овие 26 годишни момци станаа милијардери преку ноќ - | -Најдобрата готвачка на светот доаѓа од Шпанија - | -И жените се испотепаа за бензин - | -Поминал на црвено и усмртил шест лица - | -Калиопи на турнеја ќе собира поени за Евровизија - | -ФОТО: Преубави свети места ширум светот - | -Самоубиство во скопската населба Капиштец - | -Видео: „Не знам дали дише или не“ – Витни Хјустон - | -Франција најнепожелна земја за туризам - | -Љубовна одмазда во Куманово - | -Најдобрите, најлошите и најстресните професии за 2012 - | -Мими Поп Алексова и Бобан Ковачевски настапуваат на балетски фестивал во Германија - | -Пронајдена слика од Пол Сезан вредна 100 милиони евра во Белград – Видео - | -Саркози голта таблети, Митеран си пресудил со инекција –тајните на француските претседатели


“Замислете, во филмот ја е**м сестра ми и пар к**ви, се љубам со транвестити, гејови, има по малку акција, Марко дува, а Тони копа! Мислам дека филмот го содржи она што денес младите го бараат.” вели Кирил Трајковски, кој воедно е режисер и главниот лик во новиот македонски филм Максим.
Слаткар кој глуми најдобар другар на главниот лик постојано е “high”, Тони Зен копа рекреативно за да ги зајакне мускулите, а режисерот Кирил Трајковски има секс сцени со својата сестра. Ова е повеќе од доволно за со нетрпение да ја чекаме премиерата која треба да се случи во секој момент. По четиригодишно снимање на локации во Македонија, Бугарија и Индија со многу заплети и случки поттикнати од секојдневниот живот на режисерот се состави оваа многу интригантна приказна за ликот Максим.
“Во филмот има се што е потребно на еден младич да си ги задоволи своите пореби на: насилство, секс, дрога и смисла за црн хумор. И секако се што се случува во филмот е глума, не пробувајте ги овие работи по дома!”- со смеење додаде Кирил.
Ние ништо нема да пробуваме, само ќе чекаме Максим да се појави на филмското платно и да видиме што се вие сте биле способни да пробате.
И од официјалната фб страна
About
Movie directed by Kiril Trajkovski
Description
Maxim is an artistic examination of the unconscious, oppressed, forgotten and traumatic past, of the reality full of treachery and violence, which casts a shadow on the life of a young man, forcing him to kill in order to save, to kill in order to continue living, to run in order to get away from the shadow in which he exists. Maxim is a synonym and a way to confront the dualism of the awareness where the subconscious mind and destiny are the carriers of the story in the movie - alter ego.


Сте слушнале нешто за проектов?
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.791
Поени од реакции
3.491
Првпат слушам за проектов,ама ме радува што почна нешто поинтезивно да се снима филмови во МК.Иако ми изгледа тешко срање ова,ај Тони личи на нешто ама Слаткар да го ставиш у филм:cautious:а и ниту еден асален актер не видов во трејлеров.Незнам кој ги прави овие гомна од сценарија,зошто се толку ретки филмовите со добри приказни како Балканкан,Големата Вода итн.Оваа година очекувам од Трето Полувреме многу
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.260
Поени од реакции
17.941
Трејлеров само ме натера да не го гледам филмов.....
 
На врв Bottom