Македонци насекаде од светот јавете се овде

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Сум бил ама само на шетање. Градо е преубав за шетање, а за живот незнам. Знам само дека многу врни снег и зимата е подолга отколку во Њу Џерзи.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Да ве поздравам од пеколниот Кипар, морето и плажите се Кристал, интересно и што за бранови не сака ни да чуе морево, мирно заледено не мрда :cool:
А да, Русинки врие, најмногу самохрани мајки со мали деца :zloo:
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
810
Поени од реакции
873
Има ли некој во Русија ,ми треба една услуга?
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Некој што живее во Бостон да каже како е климата, работата, ноќниот живот, луѓето?Сакам да се преселам натаму.
Бостон е прекрасен град нај убав на источната обала, сум бил но не сум живеел...[DOUBLEPOST=1483310553][/DOUBLEPOST]Исто за Данска, Копенхаген е прекрасен, малку скап ама поевтино од Норвешка, се зема голема плата, безбедна држава, дисциплинирана, се е во најдобар ред...
Инаку најубави места ми се Валета,Барселона и Бордо тоа се топ места, и Валенсија ќе заборавев за малку ...[DOUBLEPOST=1483310668][/DOUBLEPOST]А има некој Монтреал или Кибек сити ?
 
Последно уредено:
Член од
4 април 2017
Мислења
2
Поени од реакции
10
Поздрави на сите македонци во целиот свет от Пиринска Македониjа ! Да знаете,че никогаш не ке се предадеме и да станеме б'лгари ! Кр'вта ни е македонска, с'рцето плаче, заштото сме разделени повече от сто и кусур години. Но както е рек'л поет'т Вапцаров : “ Ние сме македонци“!
Тази мис'л ни д'ржи будни, заштото е “бронирана здраво в с'рцата ни“ !
Тја е родовата ни памет, завештана от дедите ни. Тја ни пази в беди и лоши времена. Нима може нјакој дори да си помисли, че можем да оскверним паметта на стотиците македонски герои, дали живота си за свободата на Македонија ? И как, ако сторим това сатанинско нешто, ште можем да гледаме децата си в очите ?
Родината е свјато нешто.А нашата родина е Македонија ! Независимо дали в сегашнија момент сме под б'лгарска јурисдикција. Да живее обединена Македонија !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom