Македонци насекаде од светот јавете се овде

M

macgowan

Гостин
како ви е таму ?! сигурно ладно ептен .... сеа гледав СИИ ... ненормално ладно ... -40 *С зборуваме :)
:) Извини, неубаво се изразив во постот, да нема забуни, не сум таму, туку пред некој ден ја поднесов апликацијата за емигрирање преку новиот провинциски емиграциски програм на Saskatchewan.
Барам да најдам барем некој `наш` што е таму за одредени информации.
Било каде во Saskatchewan...
 
Член од
23 јануари 2014
Мислења
239
Поени од реакции
250
Епа поздрав и од Холандија, и ако има некој за дружба накај Утрехт кажувајте. Нема ракија со кој да се напиеш. :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.824
@FARANG друже што се десило во Перт да не знаеш? Многу смешно ми дојде, македонци се исчукале масовно со африканци :pos:
 
F

FARANG

Гостин
@FARANG друже што се десило во Перт да не знаеш? Многу смешно ми дојде, македонци се исчукале масовно со африканци :pos:
Нема лабаво во Перт. Таму сме една од поголемите заедници а не има и во секој сегмент од општеството дури и мафија, македонска моторциклистичка банда, дилери итн.... Све е можно, немам поима што конкретно било ама африканците овде си го бараат. Има многу што се доселени од Судан и Етиопија како избеглици и они ништо не ценат, животот за нив е евтина работа. Во мелбурн често од досада каменуваат полициски патроли во некој населби. Ако се рчнале со некој нашите таму, си добиле што си барале.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.824
Нема лабаво во Перт. Таму сме една од поголемите заедници а не има и во секој сегмент од општеството дури и мафија, македонска моторциклистичка банда, дилери итн.... Све е можно, немам поима што конкретно било ама африканците овде си го бараат. Има многу што се доселени од Судан и Етиопија како избеглици и они ништо не ценат, животот за нив е евтина работа. Во мелбурн често од досада каменуваат полициски патроли во некој населби. Ако се рчнале со некој нашите таму, си добиле што си барале.
Претпоставував. Посебно тие од Судан и Сомалија се најлоши. Кај и да сум бил во Европа скоро да немам чуено добар збор за нив. Они и мароканците.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Претпоставував. Посебно тие од Судан и Сомалија се најлоши. Кај и да сум бил во Европа скоро да немам чуено добар збор за нив. Они и мароканците.
Друже грешиш. Полошо од македонец нема. Суданец помага на своите. Е да скамери се ама тоа е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom