Македонци насекаде од светот јавете се овде

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од Принцезичка, 28 јануари 2011.

 1. annaja01

  annaja01

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  1.708
  Допаѓања:
  1.149
  Vo koe mesto si?
   
 2. ruller

  ruller Expert

  Член од:
  5 септември 2011
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  121
  Македонци од дијаспора. Пуштете некој денар наваму, умревме од сиромаштија, беда насекаде. Контакт во порака за парите каде
   
 3. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.832
  Допаѓања:
  3.708
  НЕМА ПРЕДАВАЊЕ!!!
   
  На Misirkov му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vlatkosaurus

  vlatkosaurus Sir

  Член од:
  23 јануари 2014
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  249
  10та страна е. Мора да сумираме сега колку од нас се стварно усвет а колку сакаат да се на местото од кај што праќаат поздрав :D
   
 5. SaltNPepa

  SaltNPepa Other's envy, owner's pride!!!

  Член од:
  14 септември 2012
  Мислења:
  1.725
  Допаѓања:
  2.251
  Луге, мала помош ако може. Ме интересира што од документи можам да искористам за доказ за идентификација во америчка амбасада од луѓето кои ми испраќаат гарантно писмо. Кај нас тоа е пасош или лична карта. Сопругот на жената е пензиониран маринец и има таква military id а она мислам дека има military id dependent(вајда така нешто беше). Дали тоа го признаават во америчката амбасада кај нас?
   
 6. Stoichkov

  Stoichkov Царево Село/Делчево

  Член од:
  9 февруари 2010
  Мислења:
  189
  Допаѓања:
  55
  К'де во Пирин сте ?:icon_lol: Там лугето са 90 % Михајловисти и 10 % Торбеши :icon_lol:
  --- Споено дупло мислење, 22 јануари 2018 ---
  http://macedonian.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=113&Itemid=93
  http://macedonian.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=55
   
 7. SaltNPepa

  SaltNPepa Other's envy, owner's pride!!!

  Член од:
  14 септември 2012
  Мислења:
  1.725
  Допаѓања:
  2.251
 8. sassy girl

  sassy girl Гостин

  Топли поздрави од градот на лотусите Thailand
   
  На maja-maja и Петра П. им се допаѓа ова.
 9. Burhan

  Burhan

  Член од:
  12 октомври 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  ajde bujrum vo Amstetten pozdrav
   
  На maja-maja му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nikola Nini

  Nikola Nini Doktor bez nauka

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  176
  Irak al asad pozdrav
   
 11. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.545
  Допаѓања:
  5.650
  Некој во Стокхолм и околина?
   
  На Клипче му/ѝ се допаѓа ова.
 12. fatigoova

  fatigoova

  Член од:
  6 јули 2017
  Мислења:
  2.065
  Допаѓања:
  1.250
  Тајланд не беше држава, Банкок
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  617
  Допаѓања:
  462
  Добар ден GenZ,

  Ние македонците во Малта вечерва ќе излеземе со официјален став во врска со ова прашање.

  Благодариме на разбирањето,
  Со Почит.
   

Сподели преку: