Македонци ин Канада

  • Креатор на темата Hip.Hop_MKD
  • Време на започнување

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
woooow ама ме зафркна не ми се верува човече :facepalm: МАЛОГРАЃАНШТИНА
Дај луге кажувајте помагајте линкови агенции зашто тука стварно е досадно,политизирано и све ти е за џабе, на крајот од месецот неможеш ни патики да си купиш,има некој форуми за дубаи ама со засатрени дискусии слушам најлесно се одело таму,секое мислење е добредојдено ;)
Затоа ли толку мрчиш на темава? Си остааш простор за ако некад заминеш странција и снимиш видео колку ти чуе за Македонија, да не јадеш ремет или па мислиш овие ќе те земат како куќна помошничка?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.142
Поени од реакции
34.125
Болд: НЕ. Девојчето се претстави себе и околината околу себе. Тоа се јазични вежби.Така се учи јазик. Прво зборуваш за себе, па за околината.
Така. Штета што не ни го покажа рефриџирејторот, да видиме и ние што чудо е тоа... : ))
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
471
Затоа ли толку мрчиш на темава? Си остааш простор за ако некад заминеш странција и снимиш видео колку ти чуе за Македонија, да не јадеш ремет или па мислиш овие ќе те земат како куќна помошничка?
WOOOOOOOW ПАК МЕ ЗАФРКНА ПА ТИ СИ ЗНАЕЛА ДА ПРЕЛИСТУВАШ
--- надополнето: 2 април 2013 во 14:10 ---
Сега ми е појасно, иста багра си бил и ти, само што уште бараш Австралијанка за да мигрираш... :pos:
Не се секирај бате. Ти не снимај вакви дебилни видеа, а ние нема да ти фаќаме сеир кога ќе отидеш за Австраија. Ти ветуваме :)

Човек кој бара жена само за да мигрира во друга држава нашол да дели памет за морал... Абе, оди јади и ти „манџа со утре“ :pos:

За сега, вива ла Паланка! :)
Очигледно сум опкружен од копуци
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.639
Поени од реакции
9.694
Добро ќе беше милфицата да знаеше дека Вегета-та не е македонска..него на Подравка Хрватска..ама нема врска,битна е манџата од утре :pos:
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Мене ми се допаѓа видеото бидејќи гледаш убава куќа, два џипа пред неа позади градина. А што има во македонија. Па 2 ца транзициски бизнисмени кои го имаат тоа и на нив 250 работници кои им рмбаат и плус 250 стечајци кои поради нив останале без работа. И додека кај бизнисмените го имаш се ова што го имаат сите во канада и многу повеќе кај останативе 500 можеш да видиш трошни куќи, пред нив паркирани 101 или фичо купени во среќното време но не регистрирани поради немањето пари за леб а камо ли за регистрација и бензин.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.532
Поени од реакции
2.752
Болд: НЕ. Девојчето се претстави себе и околината околу себе. Тоа се јазични вежби.Така се учи јазик. Прво зборуваш за себе, па за околината.
I AKO SETO TOA SE STAVI NA INTERNET ZA SIROKATA MASA KE IMA REMET!!!! posto neli retardirani se roditelite a ne decata
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.142
Поени од реакции
34.125
Очигледно сум опкружен од копуци
„Копуци“ - as in Луѓе кои бараат да оженат Австралијанка со цел да мигрираат во друга држава кај што има рефриџирејтор, еливејтор и трафик лајтс - наместо да го живеат животот во Македонија (макар бил и потежок), да се трудат да бидат успешни, едуцирани, недебилизирани како овие на видеото, да ги подобрат условите за генерациите после нив и тн?

Лесно е, шитни нивата што ти ја оставил дедо ти, уплати претплата за интернет, запознај се со Австралијанка, вљубете се онлајн, пресели се кај неа, ожени ја, стани горд државјанин на Австранија, гледај „Иселенички џубокс“, јачај се во гради колку ја сакаш Македонија, купи видео РИКОРДЕР со парите од жена ти, снимај глупи видеа, постирај ги на Јутуб за да ти се смееме. И после што? И таму ќе треба да работиш, парите не паѓаат од дрво.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.161
Поени од реакции
4.130
Многу сте глупави сите што го критикувате првото видеото,мислам дека страдате од некој синдром на мало граѓанштина... е за тоа не не бива нас македониците зашто сме сеирџиски народ... канада е најлиберална земја у светот и не е ништо чудно или смешно ако снимаш домашно видео и го ставиш на нет.
подобро да гледам вакви видеа отколку бранко и грујо да ги гледам на секој втор сајт како се плукаат и врегаат.
Изгледа дека уште има луге што мислат дека после београд и карај на светот
Секој може да си снима што сака,ама видеово е снимано као ние овде да сме во камено доба или Северна Кореја.Па овие исти иселеници до пред 10-15 г прашуваа дали ние овде во Мк имаме телевизори и фрижидери.На лето доаѓаат со нивните коли стари по 15-20г,плаќаат едно чудо пари за транспорт само за да се пофалат дека се од Америка/Канада.

п.с. и мене ме интересира со што требаше да биде манџата.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
И среќата им е во џиповите и градината? Ебате убавиот живот ебате..
Да сум на возраст на децава, да излезам на улица и да нема ЖИВО пиле сигурно моментално би бил ментално растроен или би се самоубил.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.541
п.с. и мене ме интересира со што требаше да биде манџата.
Манџата не требаше да биде СО утре, туку ЗА утре, барем јас така мислам, ги помешала предлозите со и за.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Додека го гледав видеово се почуствував неписмено...Наставничката во градинка волку не ми ги опшивање предметите. Иначе стварно како во затвор да се, многу е поразличен животот во Канада отколку тука, таму се фокусирани само на работа и ништо друго, на улициве жив човек нема...Може имаат голем дел од тоа што го посакуваат со платите ама дружењето им е за никаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom