Македонци ин Канада

  • Креатор на темата Hip.Hop_MKD
  • Време на започнување

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ова мора да е некое видео намерно пуштено во промет за да не откаже од помислата да се преселиме во Канада.
Зошто по гледањето, повеќе би сакал да си останам во „бедната Македонија“, отколку да живеам во средена држава - како Телетабис.

Ај децата - деца се. Ама мајкава? :facepalm:
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Мајката попара се гледа децата на кој се метнати :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Не се чудете,ова ти се вика исселенички комплекс(не џубокс)со кој се стекнуваат нашите исселеници откако ќе отидат во америки,австралии,канади.....

Такви им се општествата таму,далеку од реалноста,или барем нашата реалност.
Таму мислат дека го фатиле господ за такво,незнам за другите ама ова е дефинитивно случај со 99.9 % од нашите исселениците со кои сум зборел.

Секогаш се најголеми патриоти,а си скубнале од земјава и живеат ко грофови,oh the irony,дој живеј тука да те видам. :D


Ама тоа е hell штом стрина ми со цел памет,мртва сериозна на моето прашање дали ќе стави мајонез во хамбургерот ми одговори со "знаеш за МЕЈОНЕЗ ? Имате мејонез таму ?" ништо веќе не ме чуди од нашите таму.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Многу сте глупави сите што го критикувате првото видеото,мислам дека страдате од некој синдром на мало граѓанштина... е за тоа не не бива нас македониците зашто сме сеирџиски народ... канада е најлиберална земја у светот и не е ништо чудно или смешно ако снимаш домашно видео и го ставиш на нет.
подобро да гледам вакви видеа отколку бранко и грујо да ги гледам на секој втор сајт како се плукаат и врегаат.
Изгледа дека уште има луге што мислат дека после београд и карај на светот
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Абе канадава убава, економски јака држава....ама празно бе мајкуму. Ја ко градско дете, навикнат на скопскиов џган, не знам дали ќе издржам таму со такви ладни граѓани без разлика на економската ми состојба.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.839
Поени од реакции
10.597
Овие Македонците во странство ама се нафурани, ни ги опишуваат работите како ние да сме толку заостанати, па не знаеме што е игралиште или супермаркет.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.825
Поени од реакции
18.508
Канада, Канада родна земјо моја невидена, сањам те дане и ночи.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom